Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mielnik, Brzeska 118, Restauracja Nowa Wczasowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2295

    Mielnik, Brzeska 118, Restauracja Nowa Wczasowa

    Jedyna czynna knajpa w Mielniku poza okresem wakacyjnym. Byłem przejazdem w pierwszej połowie czerwca.
    Restauracja która trąci w wystroju PRLem. Wziąłem ziemniaki+schabowy nadziewany pieczarkami i serem+surówka. Mocna klasyka, na tłusto i bez przybrania, ale nawet smacznie. Sympatyczna obsługa i to co najważniejsze czyli bardzo przyzwoity piwny wybór jak na odludne poza sezonem kresy: z beczki zielona Łomża i Zatecki Svetly Lezak.
    Jedno z kilku miejsc w kraju gdzie można kupić piwa z lokalnego browaru Stara Szkoła, który słynie z ziołowych piw. Piłem Kuklika i bardzo mi smakował, taki lepszy Plon z Kormorana. Piwa świeże, warto prosić schłodzone z lodówki, bo to niepastery. Ponadto przekrój piw z browarów Waszczukowe i Koneser (Nadbużańskie).
    Ceny jak wszędzie- lokalne butelki 12-14 zł.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19169

    #2
    Czyli browar działa, bo się już martwiłem, że w pandemii dokonał żywota. Koneser to chyba obstawił całą ścianę wschodnią .
    Last edited by e-prezes; 11-08-2022, 15:11.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2295

      #3
      Koneser nie warty uwagi, ale Stara Szkoła jak najbardziej tak. Zapełniają pewną niszę swoimi ziołowymi piwami.
      Szkoda tylko, że dystrybucja ich piw jest tak mocno ograniczona, wysyłkowo nie kupisz, tylko kilka punktów w kraju gdzie znajdziesz ich piwa.
      Last edited by kosher; 20-07-2022, 10:05.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎