Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Targ Węglowy 6, Zbrojownia Palarnia kawy [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Antylop
    Senior
    • 10-2009
    • 1415

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    No to jak jest w końcu, jest to pub, czy restauracja?
    Kawiarnia lejąca piwo, podobnie jak Cafe Lamus.
    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      No to jak jest w końcu, jest to pub, czy restauracja?
      Skąd pomysł że to restauracja ?
      Czy ktoś pisał o daniach restauracyjnych ?
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #18
        Byłem dziś. Kuriozalne miejsce.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • piokl13
          Senior
          • 06-2003
          • 946

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Byłem dziś. Kuriozalne miejsce.
          Od razu kuriozalne. Dla mnie pierwszy gdański multitap, gdzie nie trzeba stać w kolejce do toalety, bo jest więcej niż jedna. Czyli powrót do normalności.

          Comment

          • Antylop
            Senior
            • 10-2009
            • 1415

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
            Od razu kuriozalne. Dla mnie pierwszy gdański multitap, gdzie nie trzeba stać w kolejce do toalety, bo jest więcej niż jedna. Czyli powrót do normalności.
            Dokładnie.
            Co jest nie tak z tym lokalem drogi Pendragonie ?
            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #21
              Po pierwsze lokal dla wtajemniczonych - brak reklamy na zewnątrz, że można tam wejść na piwo, a przynajmniej takiej nie widziałem.

              Dwa - brak czytelnej oferty piwnej. Puste nalewaki sugerują, że jeszcze nieczynne, albo że leci z nich... kawa - tak sugeruje dziwaczna tablica. Zamiast napisać jakie piwa są w ofercie, to dostajesz do ręki niedbały wydruk komputerowy. Tłumaczą to... rotacyjnością, tak jakby w innych pubach mieli stałe oferty.

              Trzy - wystrój, a w zasadzie jego brak. Każdy zydelek z innej parafii. Na kawiarnię jeszcze ujdzie, ale w piwiarniach nie cierpię czegoś takiego. Na plus chyba tylko to, że przynajmniej mój się nie chwiał i że nie ma pufów. Wygląda to jak jakaś wystawka. To miejsce nie ma charakteru i nie wykorzystuje możliwości, jakie dają te atrakcyjne wnętrza.
              Last edited by Pendragon; 06-02-2017, 22:44.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Po pierwsze lokal dla wtajemniczonych - brak reklamy na zewnątrz, że można tam wejść na piwo, a przynajmniej takiej nie widziałem.

                Dwa - brak czytelnej oferty piwnej. Puste nalewaki sugerują, że jeszcze nieczynne, albo że leci z nich... kawa - tak sugeruje dziwaczna tablica. Zamiast napisać jakie piwa są w ofercie, to dostajesz do ręki niedbały wydruk komputerowy. Tłumaczą to... rotacyjnością, tak jakby w innych pubach mieli stałe oferty.

                Trzy - wystrój, a w zasadzie jego brak. Każdy zydelek z innej parafii. Na kawiarnię jeszcze ujdzie, ale w piwiarniach nie cierpię czegoś takiego. Na plus chyba tylko to, że przynajmniej mój się nie chwiał i że nie ma pufów. Wygląda to jak jakaś wystawka. To miejsce nie ma charakteru i nie wykorzystuje możliwości, jakie dają te atrakcyjne wnętrza.
                Lokal został otwarty niedawno, tablica nie została jeszcze dopracowana (kiedy tam byłem, wisiała na ścianie, zasugerowałem im mój pomysł na jej wygląd).
                Zaproponowałeś by powiesili reklamę ? Ja bym tak zrobił.
                Jak dla mnie klimat tworzą ludzie, nie przedmioty...
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #23
                  Czyli to Twój pomysł by na tablicy pod numerem 1 była africa coś tam, pod 2 nikaragua coś tam, pod 3 dajmy na to arabica xyz, pod 12 piwo jasne, pod 13 piwo ciemne itp itd?

                  Klimat tworzą ludzie, którzy przyjdą do wnętrza które im odpowiada i jest dla nich wygodne.
                  Po pierwsze ludzie muszą tam trafić. Póki co są to raczej ludzie przypadkowi (o, po latach otworzyli bramę) + wtajemniczeni.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czyli to Twój pomysł by na tablicy pod numerem 1 była africa coś tam, pod 2 nikaragua coś tam, pod 3 dajmy na to arabica xyz, pod 12 piwo jasne, pod 13 piwo ciemne itp itd?

                    Klimat tworzą ludzie, którzy przyjdą do wnętrza które im odpowiada i jest dla nich wygodne.
                    Po pierwsze ludzie muszą tam trafić. Póki co są to raczej ludzie przypadkowi (o, po latach otworzyli bramę) + wtajemniczeni.
                    Nie zgadłeś
                    Mój pomysł dotyczył wyglądu tablicy (kolor, meteriał), a nie jej treści. Z tego co wiem to moich pomysłów jeszcze nie wprowadzono.
                    Dla mnie i znajomych z którymi byłem wnętrze było wygodne, ale każdy może widzieć to inaczej.
                    Fakt że brak reklamy jest dużym minusem.
                    Mówiłeś im o tym ?
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #25
                      Widzę Pendi, że jesteś beton, który nie wie co to post... post... postwielokran

                      Comment

                      • piokl13
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 946

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...
                        Fakt że brak reklamy jest dużym minusem.
                        Mówiłeś im o tym ?
                        Ja mówiłem. Twierdzą, że na razie nie mogą się reklamować. Negocjują warunki w właścicielem obiektu.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mówiłeś im o tym ?
                          Nie mówiłem, bo zastanowiłem się nad tym dopiero po wyjściu.
                          Za to długo (i raczej bezskutecznie) tłumaczyłem, w jaki beznadziejny sposób informują mnie (klienta) o swojej piwnej ofercie już w środku.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Widzę Pendi, że jesteś beton, który nie wie co to post... post... postwielokran
                            Betonowy niczym schron atomowy to tam jest kibelek. Co w sumie też zalicza się do jeśli nie kuriozalnych, to co najmniej dziwnych rozwiązań architektonicznych. No ale dobrze, że jest i taki.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Antylop
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1415

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie mówiłem, bo zastanowiłem się nad tym dopiero po wyjściu.
                              Za to długo (i raczej bezskutecznie) tłumaczyłem, w jaki beznadziejny sposób informują mnie (klienta) o swojej piwnej ofercie już w środku.
                              Czemu myślisz że bezskutecznie ?
                              Kiedy mówiłem im o tym, słuchali z zaciekawieniem i zrozumieniem i przyznali mi rację.
                              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #30
                                Może mieli już dość wysłuchiwania o tym samym? Albo w pracy była inna załoga?

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎