Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Rumia, I Dywizji Wojska Polskiego 37, Restauracja Podkowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    Rumia, I Dywizji Wojska Polskiego 37, Restauracja Podkowa

    W Rumii od jakiegoś czasu funkcjonuje browar Końska Grzywa. Jako, że 7 lipca znalazłem się w tym mieście, postanowiłem podskoczyć do niego (ul. Zakopiańska 30) celem zakupu ichniego piwa, no i odwiedzenia kolejnego browaru, oczywiście. Niestety, jest to przybytek bez sklepiku tudzież knajpki; ot, nierzucający się w oczy budynek, nieprzygotowany na obsługę pojedynczych klientów. Może jakby ktoś wcześniej zadzwonił/napisał i się umówił, ale niestety, ja wpadłem tam bardziej spontanicznie i takiej opcji nie było. Gdyby nie worek ze słodem pilzneńskim leżący pod płotem, miałbym wątpliwości czy w ogóle trafiłem w dobre miejsce

    No w każdym razie, na stronie Końskiej Grzywy: https://www.konska-grzywa.pl jest lista sklepów i knajp, gdzie można dostać ich piwo. Tuż obok dworca jest Winners Sports Bar, niestety otwierany dopiero o 15, a byłem tam w okolicach godziny 13. Zdecydowałem się więc na restaurację Podkowa, która znajduje się już spory kawałek od dworca, na szczęście można tam podjechać autobusem, a przystanek znajduje się po drugiej stronie ulicy od knajpki.

    Jako, że była to sobota, w lokalu przygotowywano się do jakiejś imprezy, przyjechał już DJ który rozkładał się ze swoim sprzętem. Pozwolono nam usiąść na dole (lokal ma dwa piętra, wybraliśmy ogródek).

    Wg. Ratebeer Końska Grzywa ma w swojej ofercie trzy piwa:
    Grafinia Black IPA
    Kasztanka Pale Lager
    Palomino Pilsener

    Natomiast pani kelnerka (bardzo miła) powiedziała, że dostępne są: jasne, czerwone, ciemne. Zamówiłem jasne i czerwone, otrzymałem jakiegoś lagerka i piwo barwy czarnej, w smaku podejrzanie przypominające black IPA czym jest to magiczne czerwone - nie wiem. Teraz żałuję, że nie dopytałem dokładnie co i jak. W każdym razie, jest to miejsce w którym można się napić piw z rumijskiego... rumskiego? browaru. Nie sprzedają małych, można wziąć tylko 0,5l., za to w cenie bodajże 8 zł, a więc bardzo dobrej. Z jedzeniem jest podobnie: dużo, dobrze, tanio. Wytoczyliśmy się stamtąd z ledwością, acz bardzo zadowoleni. Warto tam wpaść.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    #2
    Kasztanka było barwy bursztynowej jak w zeszłym roku piłem. Black IPY wtedy nie mieli, ale obstawiam, że to błąd kelnerek i podali Ci Black zamiast czerwonego.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎