Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Długi Targ 44, Piwnica Rajców

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • stegart
    Senior
    • 06-2011
    • 110

    #31
    Antylop, masz jakieś informacje, co to dokładnie za piwo "Dubeltowe"? Styl, ekstrakt, alkohol? Piłem je tuż przed zamknięciem lokalu i nie chciałem niepokoić kelnera. Chciałbym zgłosić do dodania i wprowadzić do Dziennika Piwnego.

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stegart Wyświetlenie odpowiedzi
      Antylop, masz jakieś informacje, co to dokładnie za piwo "Dubeltowe"? Styl, ekstrakt, alkohol? Piłem je tuż przed zamknięciem lokalu i nie chciałem niepokoić kelnera. Chciałbym zgłosić do dodania i wprowadzić do Dziennika Piwnego.
      Dubeltowe (jak mi powiedział manager) to double pils.
      16° blg / 6% alk.
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • stegart
        Senior
        • 06-2011
        • 110

        #33
        Dzięki za informacje.

        Comment

        • Antylop
          Senior
          • 10-2009
          • 1415

          #34
          Zmiana strategii - porter za 15 zł za 300ml.
          Kto bogatemu zabroni ?
          Podgórz miał swój porter w cenie finalnej (z marżami) w pubie 18zł za 500ml.
          Był sprawdzony i smaczny.
          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

          Comment

          • Ahumba
            Senior
            • 05-2001
            • 8962

            #35
            Ja się załapałem na portera w zestawie degustacyjnym. Jak na mój gust jest trochę za mało "charakterny". Chyba mógłby jeszcze poleżakować, bo taki łagodniutki był
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

            Comment

            • Ahumba
              Senior
              • 05-2001
              • 8962

              #36
              Pozycja 7 (na 8) w moim rankingu Browarów Restauracyjnych Trójmiasto - Luty 2019.

              - Deseczka degustacyjna zawierała: pilsa, Izabellę (jasne ale), Dubeltowe Rajców (lager jasny mocny), Marcowe, Schwarzbier i portera. Napiszę krótko D... nie urywa, ale pije się bez wstrętu, choć jak już pisałem porter wg mnie mógłby jeszcze poleżeć.
              - Duży plus za ściankę z piwami. Tu jednak nie wiem, czy wykonawstwo do niczego, czy klienci nie dorośli i psują, bo podobno ciągle coś nie gra. W czasie mojej wizyty też coś przeciekało i bylo nieczynne.
              Na razie nie butelkują, więc i etykiet nie ma. Jest podstaweczka i szkiełko firmowe.
              Jest szansa, że w niedalekiej przyszłości awansują u mnie w rankingu
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja się załapałem na portera w zestawie degustacyjnym. Jak na mój gust jest trochę za mało "charakterny". Chyba mógłby jeszcze poleżakować, bo taki łagodniutki był
                A mi się wydawało że porter z czasem łagodnieje i układa się
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • Warzywo
                  Senior
                  • 08-2016
                  • 955

                  #38
                  Dobre piwa w normalnej cenie, pyszne frytki z batatów.

                  Comment

                  • volodos
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 717

                    #39
                    Browar odwiedzony 1.07. Super lokalizacja, przyjemnie napić się dobrego piwa w cieniu Neptuna. Polecam zakup karty do "tankowania" piwa samemu. Koszt 2 zł, a z kartą piwo wychodziło zdecydowanie tańsze niż na barze. Automaty na kartę z kranami dostępne dla klientów to świetny pomysł, brawo! Na uwagę zasługiwał bardzo smaczny Porter Bałtycki, mniam.
                    Last edited by volodos; 03-07-2020, 16:55.

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      #40
                      Skorzystaliśmy z "karty", dobry wybór, dobre piwa. Na zewnątrz uliczna orkiestra gra uliczne ska. Super miejsce.

                      Comment

                      • mastjarekl
                        Junior
                        • 08-2020
                        • 2

                        #41
                        Witam. Dzięki za info na temat Piwnicy Rajców. Skuszeni opinią postanowiliśmy napić się lokalne piwa. No i było warto. Złocisty trunek przedni. Rzeczywiście super sprawa z kartą. No i dodatkowy plus za pyszne jedzonko w przystępnych cenach.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #42
                          Jakoś wcześniej nie było okazji, Piwnicę Rajców odwiedziłem 16 i 17.06.21. Dwukrotnie, bo najpierw chciałem spotkać się z piwowarem Łukaszem, (a pracuje od rana, był obecny też jego pomocnik Kamil), a także spróbować na spokojnie wszystkich piw, co na jednym "posiedzeniu" było by dość ciężkim zadaniem.

                          Gości jeszcze nie było więc miałem okazję obejrzeć dokładnie wszystkie sale oraz sprzęt browaru. Pochodzi on ze słowackiej firmy PSS Svidník. Błyszczącą miedzią warzelnię o wybiciu 12 hl umieszczono za barem w mniejszej sali. Również tu, za szybami wzdłuż ściany, stoją rzędem tankfermentory przeznaczone do piw dolnej fermentacji. Jest ich 10 o pojemności 24 hl każdy. Tzw. mała leżakownia jest w pomieszczeniu w głębi za barem dużej sali o łukowych sklepieniach. Tu mieści się 8 tankofermentorów (12 hl każdy) z przeznaczeniem na piwa górnej fermentacji.

                          Piwniczne wnętrza mają swój klimat, jednak przy pięknej pogodzie o wiele przyjemniej niż przy sztucznym świetle siedzi się w na górze obok Neptuna w niedużym ogródku (12 stolików 4-osobowych). Jednak kelnerzy nie mają tu łatwego życia kursując z piwem z baru i daniami z kuchni przez dwie sale i potem po stromych schodach. Jak mi wyjaśnił Łukasz, już przy instalowaniu browaru wykonano z leżakowni połączenie rurami na górę z myślą o zasilaniu nalewaków, które miały działać w ogródku. Jednak ta instalacja nigdy nie została wykorzystana ze względu na zakaz wydany przez konserwatora zabytków. Rzeczywiście, żadna z restauracji na starówce nie ma baru z nalewakami na ulicy.
                          Bardzo fajny jest pomysł z samoobsługowymi nalewakami w ścianie długiej sali. Bez oczekiwania na kelnera, przy użyciu karty jak do bankomatu, można sobie nalać dowolne piwo z sześciu kranów. Przy każdym z nich jest ekran z opisem piwa oraz licznikami nalewanej ilości i pobieranych pieniędzy. Jak się dowiedziałem kartę można doładować dowolną kwotą w przedziale 10-500 zł i używać do wyczerpania środków przez rok.

                          W ciągu dwóch wieczorów koło Neptuna spróbowałem wszystkich miejscowych piw (z powtórkami).

                          - Pils 12°Blg, 5%. Aromat słodowo-chmielowy, w smaku chlebowość świeżego wiejskiego chleba, pięknie harmonizująca się rasowa chmielowa goryczka ścieląca się na podniebieniu, do tego lekka nuta kwiatowa. Bardzo dobry Pils, na czeski styl.
                          - Witbier 12°Blg, 4%. Żółte, mętne, nie wiem czemu nie Weißbier bo smakuje jak klasyczna pszenica. Lekko ciasteczkowa słodowość, banany, rześkie owocowe nuty cytrusowe, one zdominowały też zapach. Bardzo smaczne i mocno pijalne.
                          - Marcowe 14°Blg, 5,5%. Tak jak powinno być - ciemnobursztynowe, piana jasnobeżowa. Słodowość z lekkim karmelem i odrobiną laskowego orzecha, na końcu ciut owocowej wytrawności. Klasyczne.
                          - APA 13°Blg, 5,5%. Na pierwszy rzut oka wygląda jak pils, jednak aromat od razu zdradza, ze nim nie jest. Piękny chmielowy bukiet, poparty przy degustacji egzotyczną owocowością i nutą żywiczną, goryczka dobrze zaznaczona aczkolwiek nie za ostra. Idealnie zbalansowana APA, treściwa, bogata w smaki. Właściwie mogła by uchodzić za AIPA choć tu tylko 13°Blg. Świetne piwo.
                          - Stout świąteczny 18°Blg, 6%. Dobrze wyleżakowany bo uwarzony z myślą o grudniowych świętach. Pachnie ciemnym słodem z odrobiną orzeszków cola, W smaku sporo korzennych przypraw, cynamonu, goździków, na bazie ciemnego słodu wygładzonego laktozą. Jednak nie ma przesadnej słodkości. Smaczny stout, ciekawie się go pije w upalny dzień.
                          - Porter bałtycki 20°Blg, 8%. Tu również długie leżakowanie bo od sierpnia 2020. Klasyczny, bardzo gładki, nuty ciemnosłodowe z łagodną czekoladą i odrobiną sosu sojowego, alkohol niewyczuwalny. Smaczny.

                          Ceny pierwszych pięciu piw się nie różnią: 9 zł - 0,3, 14 zł - 0,5 l, 23 zł - 1 l. Porter natomiast odpowiednio 14, 19, 29 zł. Deska próbek 6x0,125 l - 25 zł.
                          Podawano w kuflach firmowych, tylko Witbier w szklance do pszenicy. Siedziałem na ogródku i podkładek nie było, nie widziałem ich też na barze.

                          Piwa bardzo dobre, na pewno nie można ominąć tego browaru będąc w Gdańsku.

                          Obecne godziny otwarcia: pon-czw, nd. 12-22.30, pt, sob. 10-23.45.

                          Na fotkach: wejście i ogródek, warzelnia, tankofermentory 24 hl, tankofermentory 12 hl, samoobsługowe nalewaki

                          Click image for larger version

Name:	DSC03753.JPG
Views:	174
Size:	50,6 KB
ID:	2318876Click image for larger version

Name:	DSC03755.JPG
Views:	178
Size:	37,1 KB
ID:	2318877Click image for larger version

Name:	DSC03757.JPG
Views:	180
Size:	35,2 KB
ID:	2318878Click image for larger version

Name:	DSC03760.JPG
Views:	167
Size:	30,0 KB
ID:	2318879Click image for larger version

Name:	DSC03810.JPG
Views:	214
Size:	27,5 KB
ID:	2318880

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4538

                            #43
                            ...oraz Pils, Marcowe, Witbier, APA, Porter.

                            Click image for larger version

Name:	DSC03776.JPG
Views:	170
Size:	72,2 KB
ID:	2318884Click image for larger version

Name:	DSC03777.JPG
Views:	162
Size:	71,0 KB
ID:	2318885Click image for larger version

Name:	DSC03811.JPG
Views:	166
Size:	79,8 KB
ID:	2318886Click image for larger version

Name:	DSC03812.JPG
Views:	165
Size:	60,7 KB
ID:	2318887Click image for larger version

Name:	DSC03781.JPG
Views:	164
Size:	62,0 KB
ID:	2318888

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎