Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Al. Zwycięstwa 8-10, Pod Kasztanami (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
    (...) Przez ostatnie pół roku zazwyczaj z lanych był Jurand, Heban i Dublin(...)
    Browar Jurand NIGDY nie rozlewał do kegów Hebana
    Ps. Classic, przynajmniej w ostatnim okresie nie był także rozlewany do beczek. Może pomyliło ci się z Full'em, co?
    Last edited by abernacka; 04-06-2006, 15:54.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
      Browar Jurand NIGDY nie rozlewał do kegów Hebana
      To w takim razie "Pod Kasztanami" przelewali do kega z butelek bo piłem tam co najmniej kilka razy lanego Hebana... No chyba że mieliśmy ze znajomymi masową halucynację i to było Premium, tylko się nam kolory i smaki pomyliły?

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
      Ps. Classic, przynajmniej w ostatnim okresie nie był także rozlewany do beczek. Może pomyliło ci się z Full'em, co?
      To też ciekawe bo w Pruszczu niedaleko dworca PKP w małej jadłodalni zwanej "Smaczek" jest lany Amber, na 99% Classic ale głowy nie dam - może i Full o smaku Classica (tak jak hebanowy Jurand Premium z "Kasztanów" ). Zresztą nasz spór nie dotyczy akurat tego piwa tylko Złotego Lwa.
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • Simon
        † 1964-2008 Piwosz w Raju
        • 02-2001
        • 993

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
        Mijasz się z prawdą. Co najmniej od stycznia bieżącego roku Złotego Lwa nie było, pojawił się w zeszłym miesiącu. Co do reszty to nie wiem czy wiesz ale właśnie zaczyna się sezon festynowo - biesiadny a większość dostawców jeszcze się na niego nie przestawiła po zimowym nieróbstwie, więc na regularne dostawy do knajp oferujących piwo z lokalnych browarów trzeba będzie trochę poczekać - ale to nie wina właściciela tylko dystrybucji.
        Nie ma żadnych problemów z dystrybucją jak dotąd...
        Simon

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
          To w takim razie "Pod Kasztanami" przelewali do kega z butelek bo piłem tam co najmniej kilka razy lanego Hebana... No chyba że mieliśmy ze znajomymi masową halucynację i to było Premium, tylko się nam kolory i smaki pomyliły?

          Piłeś Dublina a nie Hebana. Nie kłóć się , nie pogrążaj sie juz dalej. Jeśli jesteś taki uparty zerknił nawet niedowiarku na stronę Juranda i zobacz co nalewają do kegów lub odwiedź ich i zobacz.



          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
          To też ciekawe bo w Pruszczu niedaleko dworca PKP w małej jadłodalni zwanej "Smaczek" jest lany Amber, na 99% Classic ale głowy nie dam - może i Full o smaku Classica (tak jak hebanowy Jurand Premium z "Kasztanów" ). Zresztą nasz spór nie dotyczy akurat tego piwa tylko Złotego Lwa.
          I tu kolejna twoja pomyła. Piłes Full'a ewentualnie w ostatnim czasie "Studencie' które faktycznie jest podobne do Classic'a ale napewno nie piłeś beczkowego Classic'a. Tutaj także ci proponuję zerknąć na stronę i wybrać się do Bielkówka.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Jimmy_jb
            • 11-2005
            • 911

            #20
            Co do Ambera Classica to się zgadzam, może i nie był lany, zresztą ostatnio zmieniono szatę graficzna puszek, więc pewnie coś z tym piwem było kombinowane. Ale to tylko potwierdza moje słowa że nie był wówczas "Pod Kasztanami" lany Złoty Lew. Natomiast Hebana od Dublina odróżniam bez problemu bo ten drugi ma taki charakterystyczny posmak, który mi bardzo nie pasuje - a żeby było śmieszniej to obok nalewaka z Hebanem stał nalewak z Dublinem. Ja osobiście nie podejrzewam właściciela o lanie tego samego piwa z dwóch nalewaków pod inną nazwą i ceną...
            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
              (...) Natomiast Hebana od Dublina odróżniam bez problemu bo ten drugi ma taki charakterystyczny posmak, który mi bardzo nie pasuje - a żeby było śmieszniej to obok nalewaka z Hebanem stał nalewak z Dublinem.(...)

              Przed chwileczką zadzwoniłem do browaru Jurand aby otrzymać informacje coi do beczkowego Hebana. I z całą stanowczością potwierdzili moją informację. Hebana do tej pory NIGDY nie napełniali do Kegów.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Jimmy_jb
                • 11-2005
                • 911

                #22
                Co do Ambera Classica to się zgadzam, może i nie był lany, zresztą ostatnio zmieniono szatę graficzna puszek, więc pewnie coś z tym piwem było kombinowane. Ale to tylko potwierdza moje słowa że nie był wówczas "Pod Kasztanami" lany Złoty Lew. Natomiast Hebana od Dublina odróżniam bez problemu bo ten drugi ma taki charakterystyczny posmak, który mi bardzo nie pasuje - a żeby było śmieszniej to obok nalewaka z Hebanem stał nalewak z Dublinem. Ja osobiście nie podejrzewam właściciela o lanie tego samego piwa z dwóch nalewaków pod inną nazwą i ceną...
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #23
                  Przed chwileczką zadzwoniłem do browaru Jurand aby otrzymać informacje co do beczkowego Hebana. I z całą stanowczością potwierdzili moją informację. Hebana do tej pory NIGDY nie napełniali do Kegów
                  Ps. Robert, myślę że powinieneś ten spór roztrzygnąś sam.
                  Last edited by abernacka; 05-06-2006, 10:30.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Jimmy_jb
                    • 11-2005
                    • 911

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Simon
                    Nie ma żadnych problemów z dystrybucją jak dotąd...
                    A co powiesz na to że jeszcze w kwietniu i połowie maja mogłem w co najmniej trzech sklepach w Pruszczu kupić Juranda Premium i Mocne a teraz ich już nie ma? Dodam że odpowiedź na pytanie: "dlaczego nie ma?" w dwóch z nich brzmiała: "było zamówione ale nie dowieźli". Zresztą taki sam los spotkał piwa z Ciechanowa, które, cyt: "najpierw dowożą do Gdańska".
                    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                      A co powiesz na to że jeszcze w kwietniu i połowie maja mogłem w co najmniej trzech sklepach w Pruszczu kupić Juranda Premium i Mocne a teraz ich już nie ma? Dodam że odpowiedź na pytanie: "dlaczego nie ma?" w dwóch z nich brzmiała: "było zamówione ale nie dowieźli". Zresztą taki sam los spotkał piwa z Ciechanowa, które, cyt: "najpierw dowożą do Gdańska".

                      Simon pisał o piwie z Ambera a nie z Juranda! Czytaj dokładnie !
                      Last edited by abernacka; 05-06-2006, 10:38.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Jimmy_jb
                        • 11-2005
                        • 911

                        #26
                        A ja pisałem o Jurandzie! I obydwaj mamy rację!
                        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                          (...) I obydwaj mamy rację!
                          Wybacz ale jak na razie mało u ciebie jest racji! Przeczytaj od początku nasza dysputę i zauważysz jak punkt po punkcie obalam twoje twiedzenia.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Rolek
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 1038

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                            Wybacz ale jak na razie mało u ciebie jest racji! Przeczytaj od początku nasza dysputę i zauważysz jak punkt po punkcie obalam twoje twiedzenia.
                            No bo Ty taki obalacz jesteś .
                            Ale co z tym nalewakiem Hebana? Przywidzenia, czy cuś?

                            Comment

                            • Jimmy_jb
                              • 11-2005
                              • 911

                              #29
                              Obalasz, obalasz. Najpierw było o Złotym Lwie, potem zmieniłeś temat na "Classica nie leją" a w końcu zszedłeś na Juranda. A przypominam że na początku było właśnie o Złotym Lwie. No ale najlepiej kłócić się o to co się wie lepiej.
                              Jak chcesz to podam kilka numerów telefonów do moich znajomych, którzy też pili tego przelewanego z butelek do kega Hebana - więc wyjścia są dwa:
                              - to był Heban i Ty nie masz racji
                              - nie był to Heban i to ja zostałem wprowadzony w błąd
                              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                                (...)
                                - to był Heban i Ty nie masz racji
                                (...)
                                Masz racje, Browar Jurand nie wie co leje do kegów.
                                Przypomianm ci że dyskusja zaczeła sie od tego "od kied był dostępny lany złoty lew". Ty twierdziłeś, że od niedawna a ja od roku. I kto miał rację. I tak dalej i dalej i zabrneliśmy do Hebana w kegu Proponuję daj już spokój z tym upieraniem się.
                                Last edited by abernacka; 05-06-2006, 11:01.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎