Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdynia, Świętojańska 130, Degustatornia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • k_k_s
    Senior
    • 02-2005
    • 193

    #76
    Jak wyglądają teraz z asortymentem bo znajomy będzie na dniach? Głównie chodzi mi o Konstancin, Ciechanów, Namysłów, Łódź i Kopernik z Amera.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #77
      W lokalu kilka pozytywnych kosmetycznych zmian. Przede wszystkim od kiedy pamiętam czynny jest pisuar co czyni męskie WC otwarte dla 2 osób jednocześnie. Jest już w zasadzie ukończony kącik na prywatne imprezy - można podłączyć wybraną beczkę do osobnych nalewaków i raczyć się nim w gronie znajomych. Miejsc siedzących w kąciku jest dla 8 osób, reszta musi stać albo usiąść gdzieś w ogólnodostępnej części lokalu. Co do asortymentu, to byc może doczekamy się ... Janowa!! Wkrótce lokal będzie otwarty także w poniedziałki - nie wiem od kiedy, zapewne na sezon letni (z tym, że zrozumiałem, że to już tak na stałe).
      Z beczkowych wczoraj były dostępne:
      - 3 z Ambera (Żywe, Żywe n/f, Koźlak),
      - Perła Chemielowa,
      - Łomża Eksport
      - Lech Pils
      - Krajan Irlandzkie Zielone
      Last edited by Pendragon; 21-05-2008, 22:56.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • tomek35
        Senior
        • 02-2007
        • 497

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        W lokalu kilka pozytywnych kosmetycznych zmian. Przede wszystkim od kiedy pamiętam czynny jest pisuar co czyni męskie WC otwarte dla 2 osób jednoczesnie. Jest już w zasadzie ukończony kącik na prywatne imprezy - można podłaczyć wybraną beczkę do osobnych nalewaków i raczyć się nim w gronie znajomych. Miejsc siedzących jest dla 8 osób, reszta musi stać albo usiąść gdiześ w ogólnodostępnej części lokalu. Co do asortymentu, to byc może doczekamy się ... Janowa!! Wkrótce lokal będzie otwarty także w poniedziałki - nie wiem od kiedy, zapewne na sezon letni (z tym, że zrozumiałem, że to już tak na stałe).
        Z beczkowych wczoraj były dostępne:
        - 3 z Ambera (Żywe, Żywe n/f, Koźlak),
        - Perła Chemielowa,
        - Łomża Eksport
        - Lech Pils
        - Krajan Irlandzkie Zielone
        O ile pamiętam, były jeszcze Lwy-Ambera.

        Dostępny był jeszcze steiger i złoty smok, ale sie przy nas skończył.
        Irlandzkie Zielone dobre, nie jest już tak słodkie jak przy pierwszej warce.

        Muzyka super, nie jakieś tam hopsia hopsia, ale classic z lat 80-tych-bravo!!!

        A poza tym zmiany, o których wspomina Pendragon, czyli lokal się rozwija i nie spoczął na laurach. Krzysztofie carry on , nasze gardła pragną porządnego piwa

        Comment

        • plpaw
          Member
          • 11-2007
          • 57

          #79
          Witam. Byłem kilka dni w Sopocie i postanowiłem pierwszy raz odwiedzić Degustatornie. Wybór padł na Gdynie. I pierwsze wrażenie - totalna pomyłka. Niestety, a oczekiwania były duże. Mały wybór piw z nalewaka. Żywe, koźlak, kasztelan, czarne z Fortuny i chyba coś jeszcze. Był też Murphy's z beczki. Pierwszy łyk i najchętniej bym poszedł do klopa je wypluć ale myślę twardym trzeba być a nie miękkim. Co mnie zniechęciło? Piwo z wodą. Tak rozcieńczonego stouta nie piłem. Na kilometr czuć, że "chrzczone". Więcej do tego lokalu nie przyjdę. Może źle wybrałem i było trzeba iść w Gdańsku. I to ma być lokal 2006 roku w Polsce????

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            #80
            Z dwa tygodnie temu piłem piwo Murphy's z beczki w Pubie u Szkota na Chlebnickiej. Miałem podobne doznania smakowe, jak plpaw, piwo wydawało mi się rozwodnione do tego stopnia, że aż pić się nie dało. Dlatego też wydaję mi się, że z tym piwem jest coś nie tak. Osobiście nie wierzę, żeby Degustatornia rozwadniała piwa z beczki.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #81
              Stouty takie są.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • tomek35
                Senior
                • 02-2007
                • 497

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Stouty takie są.
                Pisząc " z tym piwem jest coś nie tak " miałem na myśli nie stouty w ogóle , tylko konkretnie piwo Murphy's.

                Comment

                • mapo
                  Junior
                  • 04-2002
                  • 18

                  #83
                  Ludzie! co wy tu wypisujecie!
                  Przecież Murphy's tak zawsze smakował więc w czym problem??
                  Kupcie sobie w butli i porównajcie, tyle w temacie.

                  bez odbioru

                  pozdrawiam

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    #84
                    Oj nie zawsze, jesteś w błędzie. Może jakaś warka im nie wyszła i poszło na export do Polski , a my teraz niesłusznie psioczymy na pub-y

                    Comment

                    • Piwosz306
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 214

                      #85
                      Jak słyszę mit o "chrzczonym" piwie to mi kopara i ręce do piwnicy opadają. Ludzie, zastanówcie się chwilę zanim zaczniecie wypisywać takie bzdury. Nie da się rozwodnić piwa z beczki !! Jest to po prostu niemożliwe lub technicznie możliwe ale na tyle skomplikowane i wymagające nie wiem jak nowoczesnego sprzętu, że nikomu by się w to nie chiało bawić.
                      Co do samego pubu to naprawde super. Fajny klimat, piw niezliczona ilość, z nalewaka Baltas, Bartek, Czarna Fortuna, Murphy's, 3 ambery, Perła, Eire, Złoty Bażant jasny, Urpiner jasny i ciemny, i pewnie jeszcze o czyms zapomnialem. Aha, widziałem piękny nalewak Delirium Tremens ale narazie piwa beczkowego nie mieli.
                      Polecam !!

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak słyszę mit o "chrzczonym" piwie to mi kopara i ręce do piwnicy opadają. Ludzie, zastanówcie się chwilę zanim zaczniecie wypisywać takie bzdury.!
                        Polecam uwadze tenże temat o dolewaniu wody do kega.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ludzie, zastanówcie się chwilę zanim zaczniecie wypisywać takie bzdury. Nie da się rozwodnić piwa z beczki !!
                          No właśnie. Powinieneś rozważyć swoją własną propozycję zanim zaczniesz wypowiadać się w tak kategorycznym tonie
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • Piwosz306
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 214

                            #88
                            Może i komuś tam udało sie takiego wspaniałego czynu jakim jest rozwadnianie piwa dokonać, ale rozmawiałem z wieloma osobami z branży, z osobami bezpośrednio powiązanymi z dużymi browarami, sam pracowałem za barem i wiem, że takich rzeczy się nie robi (lub są to jakieś odosobnione przypadki). Podłącza się tańsze piwo lub piwo na tzw imprezy masowe które jest słabsze i tańsze ( można pomyśleć że z wodą ).
                            Nikt nie wmówi mi, że Degustatornia, która z każdego KEGa traci conajmniej 4 piwa zlewając je w kratki pod nalewakami z powodu piany, będzie bawiła się w zakładanie jakichś badziewnych rurek żeby rozwodnić jedno piwo z nalewaka i zyskać na tym marne grosze w zamian za zmarnowaną reputację. Po pierwsze osoba która wzięła się za takie przedsięwzięcie napewno jest pasjonatem i piwoszem, i nie wierze, że takie rzeczy robi. Po drugie robiła by to ze wszystkimi piwami co jest niemożliwe (piłem wiele). Po trzecie Murphy's ma po prostu taki smak / lub trefny KEG co też się zdarza.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #89
                              Stan na dziś, tj. 15.X:

                              1. Amber - Żywe
                              2. Amber - Żywe n/f
                              3. Amber - Koźlak
                              4. Fortuna - Czarne
                              5. Łomża - Wyborowa (?)
                              6. EB (?) - Kujawiak
                              7. Tucher - Weizen
                              8. Corgon - Tmave - bardzo ciekawa propozycja, polecam

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Jurandofil
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 976

                                #90
                                Służbowy Piwny Tydzień - część VIb (16.XII)

                                Z Redy do hotelu w Gdyni wróciliśmy dopiero o 22. Szybkie zrzuty bagaży do pokojów i... dwóch kolegów odpadło Wespół z browarbizowiczem p_stulka śmignęlismy do Degustatorni.

                                Dupa.
                                A pamiętaliśmy, że jakoś tak do 23 czynne. I jest do 23, ale nie we wtorki... Trudno, pocałowaliśmy klamkę, a szkoda, bo byłby elegancki finał służbowego dnia (mimo kończących się sił). A tak, pozostały Złote Lwy i Koźlak z Ambera, które szczęśliwie dostępne są nawet w zwykłych spożywczakach z dwiema półkami na krzyż
                                Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                                Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                                Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎