Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szymbark, Szymbarskich Zakładników 12, Browar Kaszëbskô Kóruna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Micho441
    • 04-2008
    • 812

    A gdzie Ty widzisz słowo wybitne?" Crocco napisał - "Doppel wypity" i mu smakował.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      No to ładnie
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Jakiś plus jednak jest. Można już kupić dowolną liczbę butelek. I to jeszcze przed kasą (w środku też). Do tego beczułki 5 litrowe i jakaś inna bliżej nie określona objętościowo beczka. Ale przy cenie 7.50 za buteleczkę 0.33, to niech się pocałują tam gdzie psy się wąchają... Na dodatek jest to butelka bezzwrotna (z tłoczonym napisem), jaką wprowadziła Łomża.
        Last edited by Pendragon; 04-07-2011, 14:30.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          Czy ja dobrze zrozumiałem, że leją piwo w "bezzwrotne" bączki z wygrawerowanym napisem "Łomża"?
          Last edited by delvish; 04-07-2011, 18:52.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Nie, w cienkościenne Steine, w które leje też Łomża i chyba ona je wprowadziła, bo wcześniej nie widziałem takiego typu szkła na żadnym innym piwie. Wygrawerowany jest napis "butelka bezzwrotna". Zresztą Tumski też w nie rozlewa.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • wsaczuk
              Senior
              • 09-2009
              • 182

              przepraszam a w co mają lać? w zwrotne butelki? i może jeszcze ustawić myjkę na środku lokalu? czepiacie się. Większość małych browarów używa tych butelek bo po co kupować grube (droższe) skoro i tak nie wrócą? nikt przecież nie będzie się bawił w browarze restauracyjnym w mycie butelek. I nikt też nie zamówi dedykowanych butelek bo by wtedy ten bączek kosztował ponad 10 zł. Pomyślcie sobie że ktoś musi każdą butelkę ręcznie napełnić i zakapslować. I zwykle jest to piwowar, a jeszcze przed chwilą narzekaliście że piwowar powinien dobrze zarabiać i się dziwicie czemu tyle kosztuje.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                Trzeba czytać ze zrozumieniem. Chodzi o cenę piwa, a nie o butelkę. Gdyby w tej cenie (7.50) była butelka, którą można by zwrócić za 50 gr, to cena byłaby nadal wysoka, ale już troszkę bardziej przyjazna. Do tego cena za piwo butelkowe wzrosła wraz możliwością nie wchodzenia na teren tej Cepeliady bez biletu. No to co mam o tym myśleć?
                Last edited by Pendragon; 04-07-2011, 19:27.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Poza tym są minibrowary, które kaucjonują i co za tym idzie myją butelki, np. Bierhalle, Marysia czy Kowal.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • wsaczuk
                    Senior
                    • 09-2009
                    • 182

                    normalnie (z tego co wyczytałem wcześniej) płaci się 7 zł za 0,4 co daje 17,50 za litr. Na wynos 7,50 za 0,33 daje 22,50 za litr. Wiadomo że na wynos nie sprzedadzą taniej niż na miejscu. Bierhalle ma myjki do butelek i nalewarki do butelek bo mają większy przerób. Nie byłem w Szymbarku, ale pewnie tam nie ma miejsca na takie ekstrawagancje a butelki są napełniane z tanku bez żadnego dodatkowego sprzętu co wydłuża proces nalewania. W bierhalle litrowy kufel piwa kosztuje 20 zł czyli niedużo mniej niż butelkowe z szymbarka, a jest przy nim znacznie mniej roboty.

                    Comment

                    • Maremali
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1953

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wsaczuk Wyświetlenie odpowiedzi
                      (..) nikt przecież nie będzie się bawił w browarze restauracyjnym w mycie butelek. (..)
                      Czy to znaczy, że leją piwo do butelek o takiej czystości jakie huta przyśle Jak kiedyś byłem na OHP-ie w Hortexie to każdy nowiutki słoik był myty przed napełnieniem.
                      http://maremali.web-album.org/

                      Comment

                      • wsaczuk
                        Senior
                        • 09-2009
                        • 182

                        można zamówić butelki o podwyższonej czystości w której można od razu lać piwo. Jeśli paleta przyszła z huty nieuszkodzona nawet nie trzeba ich płukać. Wydaje mi się że te butelki łożmy z tłoczonym "butelka bezzwrotna" należą właśnie do tego rodzaju butelek i niepasteryzowane piwo jest lane prosto do nich.

                        Comment

                        • dreads
                          Basowy
                          • 09-2009
                          • 520

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wsaczuk Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wiadomo że na wynos nie sprzedadzą taniej niż na miejscu.
                          A to ciekawe dlaczego? Ja wiem, że u nas tak to wygląda, ale będąc u naszych zachodnich sąsiadów wielokrotnie widziałem, że piwo na wynos było tańsze. Niekiedy cena litra w butelce równa się cenie półlitrowego kufla w lokalu. Nikt nie musi klienta obsługiwać, myć po nim, sprzątać, uśmiechać się cały czas, sam zysk

                          Comment

                          • wsaczuk
                            Senior
                            • 09-2009
                            • 182

                            klienta i tak trzeba obsłużyć jak chce kupić piwo. A w kufel nalać prościej niż w butelkę. Do butelek trzeba mieć osobną lodówkę i bywa tak że piwo się niesprzeda i trzeba je wylać. To też robi koszty.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              W normalnej Europie (a przynajmniej mam doświadczenia z Austrią, Niemcami i Czechami) piwo lane na wynos kosztuje TANIEJ.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • Maremali
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 1953

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                                W normalnej Europie (a przynajmniej mam doświadczenia z Austrią, Niemcami i Czechami) piwo lane na wynos kosztuje TANIEJ.
                                W Płocku w browarze Krakowskim też tak jest a przynajmniej do niedawna było.
                                Last edited by Maremali; 05-07-2011, 19:25.
                                http://maremali.web-album.org/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎