Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Lawendowa 8, Cafe Lamus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Antylop
    Senior
    • 10-2009
    • 1415

    #46
    Lamus News

    Aktualizacja nalewaków (stan na 4 stycznia):

    Ale Browar - Saint No More (ostatnia beczka) - chłopaki leją każdemu po 586 ml - taka szklana
    Ale Browar - Amber Boy (kończy się)
    Rohozec - Skalak 12 jasny
    Rohozec - Skalak 13 ciemny

    Po "Amber Boy" podpięta zostanie beczka "Fortuny Czarnej" (będzie dostępna w cenie 5 zł za 0,5 L).
    W miejsce Fortuny (po jej opróżnieniu), pojawi się Rowing Jack lub Black Hope, a w miejsce Saint No More podpięte zostanie Pinta "Angielskie śniadanie".

    Z butelkowych skończyło się jedno z moich ulubionych piw - Hardcore IPA Brewdog-a (9,2% alk., 20,0% ekstraktu, IBU 150). W Lamusie tradycyjnie marża minimalna - kosztowała 17zł - mniej niż w sklepach w Trójmieście, gdzie kosztuje około 19 zł. Jednak w Krakowie we wspaniałym i osławionym sklepie "Maria" na ul.Kobierzyńskiej zapłaciłem za to piwo 10 zł... Jak niektórzy z Was wiedzą, "Maria" słynie z bardzo szerokiego asortymentu piwa oraz z najniższych cen detalicznych na naszym rynku piwnym.

    Smacznego
    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
      Nic się nie ukryje;p Do degustatorni wpadliśmy na jedno piwo i popłynęliśmy dalej. W Lamusie impreza mocno sylwestrowa się zrobiła, tłumy. W Degustatorni było dosyć smutno, chociaż trochę osób też tańczyło. Smród z kibla nie pozwala tam jednak w spokoju raczyć się piwem.
      Wracając do tematu - nowy lokal Lamusa to strzał w dziesiątkę - przyzwoita lokalizacja, dużo miejsca, do tego rozwojowo - mają sporą piwnicę, do której spokojnie wejdzie kilka stolików. Zanim go jednak oficjalnie otworzą, to czeka ich jeszcze remont, urządzenie kuchni, aczkolwiek nawet w tej chwili jest już sympatycznie - surowo, nieco w klimacie berlińskich "imprezowni" - mnie się podobało. Mam nadzieję, że cegła wewnątrz pozostanie w takim stanie, jak obecnie.
      Z kija lał się Skalak i Saint no more, na prośbę przynoszono Amber Boya z pierwszego Lamusa.
      Życzę im wszystkiego dobrego a nam otrzymania lokalu z piwem z prawdziwego zdarzenia.
      Rozmawiałem wczoraj z Łukaszem odnośnie nowego Lamusa. Również jestem zdania, że ta cegła wygląda / będzie wyglądała dużo ciekawiej niż tradycyjny tynk.
      Łukasz uspokoił mnie zapewniając, że cegła zostanie! Mało tego, chłopaki celowo skuli cały tynk by odsłonić cegłę! Brawo! Czekam z niecierpliwością na otwarcie Lamusa w nowym miejscu
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • Łapa
        Senior
        • 12-2007
        • 314

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
        Rozmawiałem wczoraj z Łukaszem odnośnie nowego Lamusa. Również jestem zdania, że ta cegła wygląda / będzie wyglądała dużo ciekawiej niż tradycyjny tynk.
        Łukasz uspokoił mnie zapewniając, że cegła zostanie! Mało tego, chłopaki celowo skuli cały tynk by odsłonić cegłę! Brawo! Czekam z niecierpliwością na otwarcie Lamusa w nowym miejscu
        A czy właściciele planują także zostawić "starego" Lamusa. Fajnie, gdyby została tam knajpka. Co dwa lokale, to nie jeden. A jakby jeszcze na przeciwko obecnego Lamusa, w dawnym sklepie z firanami coś powstało... Mielibyśmy namiastkę piwnego zagłębia

        Comment

        • Antylop
          Senior
          • 10-2009
          • 1415

          #49
          Piwne zagłębie

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
          A czy właściciele planują także zostawić "starego" Lamusa. Fajnie, gdyby została tam knajpka. Co dwa lokale, to nie jeden. A jakby jeszcze na przeciwko obecnego Lamusa, w dawnym sklepie z firanami coś powstało... Mielibyśmy namiastkę piwnego zagłębia
          Taka namiastka "Piwnego zagłębia" to już byłoby coś ! Podobno ktoś interesował się tym miejscem
          A w przyszłości może pojawią się w tym "Zagłębiu" z nalewaka takie piwa jak Hardcore IPA czy Dogfight z Brewdog-a, jakieś produkty De Molen, Konicek, a może coś z eksperymentów Mikkellera...
          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #50
            Skoro mógłby być Koniczek, to inne czeskie mikrusy. Zapotrzebowanie i klienci są.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Antylop
              Senior
              • 10-2009
              • 1415

              #51
              Wszystko byłoby OK gdyby nie problem ze sprowadzeniem czeskich mikrusów... Np. Lamus musiałby sprowadzać je na własną rękę jadąc do Czech. Z tego co wiem to pobliskie hurtownie nie mają tego na składzie.
              Chyba, że czegoś nie wiem? Jeśli ktoś zna hurtownie, gdzie możnaby się w nie zaopatrzyć, proszę dać znać.
              W nowym Lamusie takie nalewaki wyglądałyby godnie...
              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #52
                Już kilka dni temu podrzuciłem Lamusowi na FB temat sprowadzenia kurierem Sachsenberga. Może nie doczytali? W każdym bądź razie nie zauważyłem reakcji. Być może cena im nie odpowiada. A może chcą nas zaskoczyć?


                A tak przy okazji - w Lamusie podpięto Angielskie Śniadanie.
                Last edited by Pendragon; 08-01-2013, 22:20.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  #53
                  Aktualizacja nalewaków

                  Aktualizacja nalewaków (stan na 8 stycznia):

                  Pinta - Angielskie śniadanie - extra special bitter (5,3% alk., 14,0% ekstraktu)
                  Skład: słód Muntons Whole Blend Maris Otter, słody Weyermann: pale ale, Caramunich, Carared, chmiel East Kent Golding (UK), drożdże Safale S-04.

                  Ale Browar - Saint No More - christmas ale

                  Rohozec - Skalak 12 jasny

                  Rohozec - Skalak 13 ciemny


                  Po Saint No More na kran wskakuje Amber Boy.
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Już kilka dni temu podrzuciłem Lamusowi na FB temat sprowadzenia kurierem Sachsenberga. Może nie doczytali? W każdym bądź razie nie zauważyłem reakcji. Być może cena im nie odpowiada. A może chcą nas zaskoczyć?
                    Jutro postaram się zdiagnozować sytuację


                    Ps. Kiedy planujesz jakąś piwną wizytę w Gdańsku?
                    Last edited by Pendragon; 08-01-2013, 23:29.
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #55
                      Będę w przyszłym tygodniu w związku z warzeniem na Piwnej. Jeszcz enie wiem kiedy to będzie.

                      Łódzki Zofmar ma teoretycznie (kopiuje ze starego wykazu) w ofercie kilka ciekawych beczkowych, np:
                      KACOV 12 KEG 30
                      RAMPUSAK 12 KVASNICOVY KEG 30
                      KOUTECKE 12 KEG 30
                      KOUTECKE TMAVE 14 KEG 30
                      MATUSKA RAPTOR 15 KEG 30
                      MATUSKA WEIZENBOCK 16 KEG 30
                      +
                      BERNARD NEFILTROVANE 12 KEG 30
                      BOHEMIA DARK 11 KEG 30
                      BOHEMIA LIGHT 11 KEG 30
                      CERNA HORA VELEN 11 20 L. KEG
                      DEMON POLOTMAVE 13 KEG 30
                      REBEL 11 KEG 30
                      REBEL 12 KEG 30
                      REBEL CERNY 12 KEG 30
                      REGENT 10 KEG 30
                      SEDM KULI REZANE KEG 30
                      TELCSKY ZACHARIAS 14 KEG 30
                      ZVIKOVSKE MALINOVE 11 KEG 30

                      Zawsze też mogą zamawiać w Darsie, kurier przywiezie.
                      Oprócz Primatorów, które już są w Gdańsku, Dars oferuje Krakonosa, Svijany, Policzkę i Czerną Horę. Czy trzeba coś więcej?
                      Last edited by Pendragon; 08-01-2013, 22:50.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Będę w przyszłym tygodniu w związku z warzeniem na Piwnej. Jeszcz enie wiem kiedy to będzie.

                        Łódzki Zofmar ma teoretycznie (kopiuje ze starego wykazu) w ofercie kilka ciekawych beczkowych, np:
                        KACOV 12 KEG 30
                        RAMPUSAK 12 KVASNICOVY KEG 30
                        KOUTECKE 12 KEG 30
                        KOUTECKE TMAVE 14 KEG 30
                        MATUSKA RAPTOR 15 KEG 30
                        MATUSKA WEIZENBOCK 16 KEG 30
                        +
                        BERNARD NEFILTROVANE 12 KEG 30
                        BOHEMIA DARK 11 KEG 30
                        BOHEMIA LIGHT 11 KEG 30
                        CERNA HORA VELEN 11 20 L. KEG
                        DEMON POLOTMAVE 13 KEG 30
                        REBEL 11 KEG 30
                        REBEL 12 KEG 30
                        REBEL CERNY 12 KEG 30
                        REGENT 10 KEG 30
                        SEDM KULI REZANE KEG 30
                        TELCSKY ZACHARIAS 14 KEG 30
                        ZVIKOVSKE MALINOVE 11 KEG 30

                        Zawsze też mogą zamawiać w Darsie, kurier przywiezie.
                        Oprócz Primatorów, które już są w Gdańsku, Dars oferuje Krakonosa, Svijany, Policzkę i Czerną Horę. Czy trzeba coś więcej?
                        Wg mnie (patrząc pod kątem moich preferencji piwnych) poniższe zasługują na szczególną uwagę:

                        - RAMPUSAK 12 KVASNICOVY KEG 30
                        - MATUSKA RAPTOR 15 KEG 30
                        - MATUSKA WEIZENBOCK 16 KEG 30
                        - POLICKA
                        - CERNA HORA

                        Jednak przydałby się jakiś Mikkeller czy Brew Dog...
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jednak przydałby się jakiś Mikkeller czy Brew Dog...
                          Brew Dog Punk IPA też był w ofercie Zofmaru. Beczkowy. No ale po co brać z Łodzi, skoro można od Dyrektora? Chyba da się załatwić.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Brew Dog Punk IPA też był w ofercie Zofmaru. Beczkowy. No ale po co brać z Łodzi, skoro można od Dyrektora? Chyba da się załatwić.
                            O, to interesujące
                            Ciekawe jak cenowo to wygląda...
                            Czy chłopaki z Lamusa o tym wiedzą?
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy chłopaki z Lamusa o tym wiedzą?
                              Jutro ci powiedzą

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Łapa
                                Senior
                                • 12-2007
                                • 314

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                                Taka namiastka "Piwnego zagłębia" to już byłoby coś ! Podobno ktoś interesował się tym miejscem
                                Dobra wiadomość
                                Tak na prawdę, to dziwię się, że właściciele chcą się pozbyć Lamusa. Knajpka ma już swoją renomę, stałą klientelę. Myślę, że finansowo pociągnęli by prowadzenie obu lokali, które by się wzajemnie uzupełniały i tworzyły między sobą zdrową konkurencję. Wiadomo przecież, że im więcej pubów w okolicy, tym większa ilość klientów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎