Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Lawendowa 8, Cafe Lamus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Dziwne - to piwo ma tylko 7 dniowy termin. Jakoś mało prawdopodobne dla mnie jest, że uruchomiono taki błyskawiczny transport z Turnova do Gdańska.

    Przy okazji - mam propozycję dla "nowego" Lamusa - wzorem czeskich knajp, gdzie króluje Kofola - napój bezalkoholowy z beczki. Skalak oferuje 3 takie - cola, oranż i malina. Może by się przyjęło? Inne browary też takie coś mają w ofercie - np. Cerna Hora oranżady z chmielem.
    Last edited by Pendragon; 07-03-2013, 19:09.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Dziwne - to piwo ma tylko 7 dniowy termin. Jakoś mało prawdopodobne dla mnie jest, że uruchomiono taki błyskawiczny transport z Turnova do Gdańska.

      Przy okazji - mam propozycję dla "nowego" Lamusa - wzorem czeskich knajp, gdzie króluje Kofola - napój bezalkoholowy z beczki. Skalak oferuje 3 takie - cola, oranż i malina. Może by się przyjęło? Inne browary też takie coś mają w ofercie - np. Cerna Hora oranżady z chmielem.
      Jak zwykle masz rację - ma 7-dniowy termin. Więcej wiary - jednak uruchomiono ekspresowy transport - rozlewane było 3 dni temu a już wczoraj było w Lamusie. Dziś o 12:00 poleje się z nalewaka. Będę starał się pomagać w opróżnieniu beczki żeby się nie zepsuło i Ciebie również zapraszam.
      Jeśli chodzi o Twoją propozycję dot. napojów bezalkoholowych, przekazałem Łukaszowi. Przy okazji zapytam czy Lamus będzie zamawiał coś z tych napojów.
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Dziwne - to piwo ma tylko 7 dniowy termin. Jakoś mało prawdopodobne dla mnie jest, że uruchomiono taki błyskawiczny transport z Turnova do Gdańska.

        Przy okazji - mam propozycję dla "nowego" Lamusa - wzorem czeskich knajp, gdzie króluje Kofola - napój bezalkoholowy z beczki. Skalak oferuje 3 takie - cola, oranż i malina. Może by się przyjęło? Inne browary też takie coś mają w ofercie - np. Cerna Hora oranżady z chmielem.
        Te oranżady i co(fo)le to świetny pomysł. Szczególnie jak idzie się z dziećmi.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • colkurtz
          Member
          • 05-2007
          • 65

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Dziwne - to piwo ma tylko 7 dniowy termin. Jakoś mało prawdopodobne dla mnie jest, że uruchomiono taki błyskawiczny transport z Turnova do Gdańska.
          Piwo ma termin do wtorku. Wychodziłem wczoraj ok 20-tej i było jeszcze pół beczki.
          Kto nie spróbuje ten dupa - brawa za inicjatywę!

          Comment

          • Antylop
            Senior
            • 10-2009
            • 1415

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika colkurtz Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwo ma termin do wtorku. Wychodziłem wczoraj ok 20-tej i było jeszcze pół beczki.
            Kto nie spróbuje ten dupa - brawa za inicjatywę!
            Przyłączam się - brawo !
            Takich ciekawych inicjatyw będzie więcej
            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

            Comment

            • Antylop
              Senior
              • 10-2009
              • 1415

              Lamus news

              Wczoraj po Kvasnicaku nie było już śladu - wysuszono beczkę w ciągu 1 doby !

              Na nalewakach:
              - Skalak: 12 jasna i 13 ciemna (dla niewtajemnuczonych - możliwa jest opcja "rzezanego")
              - Black Hope
              - Miłosław niefiltrowany (6 zł).
              Po Miłosławiu podpięty zostanie Rowing Jack

              Niedługo może pojawić się Saschenberg Pieprzowe (Łukasze mówili, że bardzo im smakowało).
              Jeśli chodzi o piwa pieprzowe z tamtych stron to mam bardzo pozytywne doświadczenia (np. smaczny Opat Pepper).
              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                Lamus news

                Łukasz wrócił z Londynu, Guzik się regeneruje - Lamus "kręci się" dalej
                Nalewaki czekają na dostawę (Skalaki są jak zawsze), ale jest sporo smacznych pozycji butelkowych (np. Rowing Jack czy Imperium Atakuje). Zapraszam.
                O dostawach będę informował na bieżąco.
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • Łapa
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 314

                  Wczoraj poza Skalakami lany był Rowing Jack i Pacific z Artezana.

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    Lamus news

                    Wczoraj wieczorem za Artezana PPA wszedł Ale Browar "Smoky Joe" (jest dostępny również z butelki)
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • Łapa
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 314

                      Szkoda, ze rotacja odbywa się w zasadzie cały czas w okol jednego, dwóch browarów. Ja bym widział czasami coś miodowego, albo dobrego pszeniaczniaka. Nie wspominam już o na przykład Krieku, który nie jest lany w zadnym gdańskim pubie

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
                        Szkoda, ze rotacja odbywa się w zasadzie cały czas w okol jednego, dwóch browarów. Ja bym widział czasami coś miodowego, albo dobrego pszeniaczniaka. Nie wspominam już o na przykład Krieku, który nie jest lany w zadnym gdańskim pubie
                        Myślę, że na większą rotację możemy liczyć po otwarciu nowego Lamusa.
                        Uważam, że na 8 planowanych nalewaków, z jednego mogłoby płynąć jakieś dobre niezbyt słodkie miodowe (np. czeski Opat) lub np. smaczny Kriek czy Gueze Lindemansa.
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Mógłby, czeskie miodowe są ok - vide Kvasar z Czernej Hory. Masz tam dobre wtyki, to działaj w tym kierunku
                          Jest już data otwarcia?
                          Last edited by Pendragon; 03-04-2013, 20:29.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mógłby, czeskie miodowe są ok - vide Kvasar z Czernej Hory. Masz tam dobre wtyki, to działaj w tym kierunku
                            Jest już data otwarcia?
                            Będę działał.
                            Jutro będę w Lamusie - zorientuję się co do daty otwarcia nowego Lamusa.
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • Antylop
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1415

                              Lamus news

                              Dziś z nalewaka:
                              - Rowing Jack
                              - Pivovaria pszeniczne

                              W kolejce do podpięcia czekają:
                              - Black Hope
                              - Miłowsław niefiltrowane
                              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                To Lamus jest czynny w niedzielę (tak wynika z ich profilu z FB). Byliśmy po 12 ale odbiliśmy się od drzwi...
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎