Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Taczaka 21, U Honzika [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • juzes
    Member
    • 06-2005
    • 95

    Poznań, Taczaka 21, U Honzika [zamknięte]

    Dokładnego numeru nie pamiętam, kiedyś tą knajpkę nazywano Żywiec, jak obecnie nie wiem. Od niedawna jest tam nowy właściciel i nowy asortyment.

    Z lanych piw:
    Koźlak z Ambera 0,5l - 5 zł
    Zlatopramen 0,5l - 5zł

    W butelkach sporo zagranicznych i Żywe.
    http://juzes.lubon.net.pl
    http://www.budowa.maroonpoint.com/
  • juzes
    Member
    • 06-2005
    • 95

    #2
    Pub nazywa się ,,U Honzika"
    Zlatopramena są 3 rodzaje jasny, bursztynowy, ciemny
    http://juzes.lubon.net.pl
    http://www.budowa.maroonpoint.com/

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Swego czasu, ładnych parę lat temu spędzałem tam mnóstwo czasu delektując się beczkowym żywieckim porterem, lub piwem rżniętym. Piękne to były czasy.
      Last edited by Pinio74; 15-05-2007, 12:13.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • scoroop
        Member
        • 08-2006
        • 54

        #4
        ostatnio zawitałem tam i musze przyznać, że o ile wnętrze mnie jakoś nie urzekło (ale nie jest złe - ot po prostu żadna rewelacja) to asortyment jest w deche . amberowe wynalazki to wielki plus dla tego lokalu, ale jeżeli mogę się do tego zlatopramena napić w kilku wersjach, a dodatkowo w butelce jest obolon i inne piwka zza naszej wschodniej granicy to jestem wniebowzięty jako zwolennik picia tego, czego dużo w życiu nie wypiłem . warto się przejść i spróbować samemu
        wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

        Comment

        • snorre
          Senior
          • 02-2006
          • 655

          #5
          Oj, to muszę się tam wybrać - już dwie knajpy z normalnym piwem na ulicy, przy której pracuję (druga to Shisha z Fortuną) - tym bardziej, że nie mam tylu zajęć w semestrze
          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

          Comment

          • nakkub
            Junior
            • 01-2008
            • 6

            #6
            Honzika polecam jak najbardziej, oprócz że jest to pub z dobrym Zlatopramenem, to jest tam także wybór piw ze wschodu - ukraina i litwa, polecam szczególnie wyśmienitego Svyturys'a pszenicznego

            pzdr

            Comment

            • pedro4d
              Senior
              • 01-2004
              • 102

              #7
              Spieszę donieść, iż w ostatnim czasie u Honzika pojawił się pełen asortyment piw z pivovaru Černá Hora - beczkowe: Kvasar (czternastka) i Granát (ciemne) oraz butelkowe: Moravské Sklepni (niefiltrowane), TAS (dziesiątka), Kern (polotmave), Páter (jedenastka), Ležák (dwunastka) i Black Hill (řezane). Wszystkie powyższe piwa w cenie 5 zł / 0,5 l.
              Ponadto dostępny jest również porter "Grand" z Bielkówka w cenie j.w.

              Comment

              • M-kwadrat
                Senior
                • 07-2004
                • 304

                #8
                Czy po dodaniu tych dwóch beczkowych piw te co były do tej pory dostępne (3 Zlotoprameny i Koźlak z Ambera) pozostały czy też liczba beczkowych piw się nie zmieniła? Wiem, że najlepiej będzie pójść i sprawdzić ale nie wiem kiedy mi się uda.
                A tak w ogóle to bardzo sympatyczny lokal - wybór piwa znakomity, ceny dobre i barmanka bardzo miła :-)
                Last edited by M-kwadrat; 23-04-2008, 14:23.
                Pozdrawiam, Maciek

                Comment

                • nakkub
                  Junior
                  • 01-2008
                  • 6

                  #9
                  ha! niedość że barmanka bardzo miła to jest i nowa, nie wiem czy nawet nie milsza a co do asortymentu to Honzik zaczyna rozpieszczać, co tydzień nowe dostawy, ostatnio Czernichowvskie i Cerna Hora, świetny Lwowski Porter, jest tylko jedno 'ale' dlaczego U Honzika jest tak mało miejsca, dostać sie tam w piątek, albo sobotę wieczór to istny cud
                  Last edited by nakkub; 23-04-2008, 19:47.

                  Comment

                  • pedro4d
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 102

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy po dodaniu tych dwóch beczkowych piw te co były do tej pory dostępne (3 Zlotoprameny i Koźlak z Ambera) pozostały czy też liczba beczkowych piw się nie zmieniła?
                    Żadnego piwa nie ubyło - są dostępne te co dotąd plus dwa z Černej Hory

                    Comment

                    • ODOLAN
                      Member
                      • 07-2007
                      • 57

                      #11
                      U Honzika wszelkie Cerne Hory są. Sklepni też. Obolon - zazwyczaj tez wszelkie dostępne rodzaje. Magnat też itp. Lwowskie, Zlatoprameny, Louny kiedyś z kija było. Nie pamietam co jeszcze, jakieś Porterisy, i porteró trochę, ale nie lubię to nie pamiętam jakie.

                      KAŻDE PIWO ZA 5 ZŁ. czyli droższe o 51 groszy niż w sklepie... no i można brać na wynos. W Polsce lepszego pubu nie ma. A jak jest z większym wyborem to pewnie 2 razy droższy. Guiness w Dublinerze 0,33 bodajze, za "jedyne" 16 zł buahaha....

                      A w Honziku za 5 zł. wszelkie unikalne piwa. Za tyle samo w pubach obok dostaniecie Żubra, bo za Uruqella już trza dać 5,50 albo 6 :-) LOL....





                      P.S. A, i jeszcze jakieś polskie pszeniczne jest , o nazwie niepolskiej.
                      Last edited by ODOLAN; 22-06-2008, 07:51.

                      Comment

                      • M-kwadrat
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 304

                        #12
                        Wczoraj w końcu ponownie odwiedziłem "U Honzika" - pojawiły się butelkowe piwa z browaru Koreb (3 czy 4 rodzaje - nie sprawdziłem niestety cen). Chwilowo brak lanego Koźlaka ze względu na awarię amberowego nalewaka - dostępna jest wersja butelkowa. Niestety była podwyżka i teraz piwa kosztują 5,50zł za 0,5l, na lanego Kvasara jest promocja i kosztuje róne 5zł/0,5l.
                        Pozdrawiam, Maciek

                        Comment

                        • ODOLAN
                          Member
                          • 07-2007
                          • 57

                          #13
                          Cen nie ma co sprawdzać - wszystko zawsze po pięć, teraz po 5,50 od siódnego lipca bodajze... a niektóre nadal za 5 - różnicy wilkiej niema , 50 groszy.... co innego w Dejavu, jak studenckie z 3 na czwórkę skoczyło, a w Academicu z czwórki wszystko na piątkę...
                          Last edited by ODOLAN; 10-07-2008, 09:35.

                          Comment

                          • M-kwadrat
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 304

                            #14
                            Różnica niewielka i nadal jest to niedrogo jak na Poznań i na klasę piw - tylko upierdliwe te 50 groszy
                            Pozdrawiam, Maciek

                            Comment

                            • pedro4d
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 102

                              #15
                              Orientuje się ktoś dlaczego w ubiegłym tygodniu knajpka ta była zamknięta na cztery spusty? Czyżby jakaś przerwa urlopowa? Jeśli tak - do kiedy?
                              Niestety, brak na ten temat jakiejkolwiek informacji na drzwiach czy w oknie lokalu...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎