Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, św. Wojciecha 11/1, Petit Paris [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rotmistrz Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwa czarnokowskie wspaniałe jasne za 3,67 i ciemne za 4,17 szklanka 0,5 l.
    Eee, słucham?
    Last edited by Pendragon; 22-02-2008, 19:57.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Eee, słucham?
      Nie rozumiem tego zdziwienia? Ceny piwa są za wysokie? W razie dalszych wątpliwości zamieszcze skan rachunku z wypadu!!

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rotmistrz Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie rozumiem tego zdziwienia? Ceny piwa są za wysokie? W razie dalszych wątpliwości zamieszcze skan rachunku z wypadu!!
        Trzeba czytać ze zrozumieniem proszę szanownego kolegi
        Od kiedy tam leją piwo cyt. czarnokowskie, anie Noteckie
        Mam pytanie czy na pewno jest podawane w szkle o pojemności 0.5 l , a nie 0.4 l
        Last edited by Pogoniarz; 22-02-2008, 20:39.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #19
          Moje zdziwienie dotyczyło końcówek cen - że też lokalowi chce się bawić w takie grosze.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Moje zdziwienie dotyczyło końcówek cen - że też lokalowi chce się bawić w takie grosze.
            Właściciel tak kombinuje,czemu...hm...to wie tylko On dlaczego .Ja tam mogę zapłacić te (byłem z miesiąc temu) 3.40-3.50 pln ,za 0.4l ,o przepraszam 3.37 pln


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • rotmistrz
              Senior
              • 06-2005
              • 469

              #21
              Przepraszam powinienem napisać jest tam lane piwo browaru z browaru Czarnków jasne Noteckie i ciemne Erie z tą pojemnością szklanki to dopiero na rachunku zobaczyłem, że jest 0.4

              Comment

              • HubertJ
                Senior
                • 05-2007
                • 188

                #22
                Wczoraj po raz kolejny miałem okazję odwiedzić Petit Paris. I ... szok! Z kija leją piwo miodowe. Gwar pełnego klubu nie pozwolił mnie dokładnie dowiedzieć się jak robione jest to piwo. W smaku wyborne, lepsze chyba od Ciechana... Jeżeli ktoś posiada informacje na temat genezy powstania tego piwa to będę wdzięczny za podzielenie się

                Comment

                • DanielJakubowski
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 791

                  #23
                  Od jakiegoś czasu w petit pojawiło się w/w miodowe z Krajana oraz zielone.
                  Pozdrawiam
                  dj

                  Comment

                  • Mikko
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 583

                    #24
                    Od jakiegos czasu Peti stalo sie miejscem tfu 'kultowym'. Trzeba z wyprzedzeniem stoliki zamawiac bo w weekend jest tlok, powod - '...slyszales o Petit, tam podobno jest dobre piwo' Tak na miescie sie mowi Moze da to do myslenie innym knajpom.

                    ps
                    Kargulena tez jest kultowa

                    Comment

                    • HubertJ
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 188

                      #25
                      Odwiedziłem w piątek. Rzeczywiście, pojawiło się ciemne miodowe z Krajana. Przy barze uzyskałem informację, iż lokal ma swój punkt także na deptaku Bogusława- odwiedził już ktoś?

                      Lokal bardzo zapełniony- prawie na każdym stoliku, w piątek, widnieje napis "REZERWACJA". Wydaje mnie się również, że wraz z napływem szerszej klienteli, ceny skoczyły do góry (miodowe jasne 5,50 zł, ciemne 5,00 zł- oba bodaj w 0.4 litrowych kuflach), ale tego pewien nie jestem, nie pamiętam dokładnie starych cen.
                      Last edited by HubertJ; 10-05-2009, 14:32.

                      Comment

                      • TCT
                        Senior
                        • 04-2007
                        • 135

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HubertJ Wyświetlenie odpowiedzi
                        . Przy barze uzyskałem informację, iż lokal ma swój punkt także na deptaku Bogusława- odwiedził już ktoś?
                        Le Passage - ma chyba nawet na Forum swój wątek. Ale wspomnę tylko, że owe miejsce również ma swój klimat - te niedomyte kufle i chodzące po ścianach pasikoniki

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HubertJ Wyświetlenie odpowiedzi
                        . Wydaje mnie się również, że wraz z napływem szerszej klienteli, ceny skoczyły do góry.
                        O to na pewno - jeszcze 1,5 roku temu cena za dzbanek 2l była niższa o 10 zł. No cóż, tak to jest jak lokal robi się 'lanserski, trendi, dżezi" i nie wiadomo co jeszcze
                        "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                        art. 86 Konstytucji RP

                        Comment

                        • Hmel
                          Member
                          • 07-2008
                          • 43

                          #27
                          Tym razem jasnego Noteckiego nie było, bo pojawił się ... Gavroche (jasne) - nowość z Witnicy. Na nalewaku było info, że jest to piwo wyprodukowane specjalnie dla Petit Paris. Niestety niczego więcej się nie dowiedziałem - Francuza akurat nie było, a kelnerka nie wiele potrafiła mi powiedzieć, poza tym że to produkt niepasteryzowany.

                          Zdecydowałem się jednak na to piwko - i w smaku najbardziej przypominało mi Lubuskie. Dalszych wrażeń nie opisuję, bo to n.t.dz.*


                          * n.t.dz. - nie ten dział
                          Miałem iść na wojnę - poszedłem na piwo

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hmel Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...)a kelnerka nie wiele potrafiła mi powiedzieć, poza tym że to produkt niepasteryzowany.

                            (...)
                            A cóż w tym takiego dziwnego. Wszystkie piwa beczkowe z Witnicy nie są pasteryzowane.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Mikko
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 583

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hmel Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tym razem jasnego Noteckiego nie było, bo pojawił się ... Gavroche (jasne) - nowość z Witnicy. Na nalewaku było info, że jest to piwo wyprodukowane specjalnie dla Petit Paris. Niestety niczego więcej się nie dowiedziałem - Francuza akurat nie było, a kelnerka nie wiele potrafiła mi powiedzieć, poza tym że to produkt niepasteryzowany.

                              Zdecydowałem się jednak na to piwko - i w smaku najbardziej przypominało mi Lubuskie. Dalszych wrażeń nie opisuję, bo to n.t.dz.*


                              * n.t.dz. - nie ten dział
                              Gavroche to tylko nazwa nadana przez Raymonda, piwo tam lane to po prostu Lubuskie. Ciekawe jak z kija smakuje no i mam nadzieje że nie zastąpi Noteckiego

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                #30
                                I ja w czasie pobytu w Szczecinie w końcu odwiedziłem ten lokal, doprowadzony przez kolegę Wojtazz'a. Miejsce rzeczywiście klimatyczne, w piątkowy wieczór pełne zapełnienie, trzeba było poczekać trochę przy barze na wolne miejsce, ale szef osobiście sterował ruchem usadzając gości tak by wszyscy się zmieścili. Obsługa jest bardzo sprawna, młody barman i barmanka wciąż nalewają piwo i biegając między stolikami nie dopuszczają by ktoś miał puste szkło. Miło popatrzeć że młodzież pije prawdziwe piwa, wyrażając przy tym swój podziw dla ich smaku, a nie koncernówki z reklam. Co ciekawe, choć ludzi jest full, to płaci się na barze dopiero wychodząc, gdyż każdy stolik ma otwarty swój rachunek. Świetną decyzją szefa jest zakaz palenia w głównej sali a pozostawienie dla palaczy mniejszego pomieszczenia w głębi za barem (przydały by się jeszcze jakieś szczelniejsze drzwi). Większość gości zamawia dzbanki 2 l i polewa sobie do kufli na stołach. W piątek z beczki dostępne były piwa niepasteryzowane:
                                Z Czarnkowa:
                                - Noteckie i Eire, oba w cenach 5,54 zł/ 0,4 l lub 25,01 zł dzbanek 2 l.

                                Z Krajana:
                                - Miodowe, 5,54 zł/ 0,4 l, dzbanek 2 l - 25,01 zł
                                - Zielone Irlandzkie 5,02 zł/ 0,4 l, dzbanek 2 l - 22,51 zł
                                - Ciemne miodowe 5,02 zł/ 0,4 l, dzbanek 2 l - 22,51 zł

                                Poza tym z butelkowych były dostępne piwa z Witnicy: Boss Mocne, Boss Porter, Koźlak i nowość czyli Gavroche robiony specjalnie dla tego lokalu. W ramach promocji butelkę Gavroche otrzymywał gratis każdy kto zamówił minimum dzbanek 2 l.
                                Od 1 listopada w godz 16 -18 lokal proponuje zniżkę dla studentów - piwo z beczki kosztuje 4 zł.
                                W menu pojawiło się świetne ciasto francuskie ze szpinakiem, kapustą, grzybami, serem lub truskawkami w cenach 4,18 - 4, 87 zł.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎