Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, pl. Batorego 3, Stara Komenda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #31
    Wiele się rozpisywać nie będę. W przeciwieństwie do współtowarzyszy wyprawy "stolik" jaki nam zarezerwowano nie przeszkadzał mi. Układ lokalu plus impreza zamknięta na piętrze nie pozwalał na wielki manewr. Cena promocyjna szybko się skończyła i teraz każą sobie płacić 9,- A piwo całkiem przeciętne, wypić można, ale nei bardzo chce się do niego wracać.
    No i trzeba uważać, cały czas patrzeć na ręce, bo można dostać zlewki. Właśnie taką pszenicę mi proponowano, ale byłem czujny. Za to osoby z tej imprezy na piętrze nie mogły być czujne, więc dostawały opadłą pianę, wybraną kilkanaście albo kilkadziesiąt minut wcześniej .. łyżeczką. No cóż - nic się zmarnować nie może...
    Zaliczyć i zapomnieć. A na dzień wizyty najlepiej wybrać dzień roboczy, krótko po otwarciu i usiąść przy barze, bacznie obserwując.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #32
      Podobnie jak kolega Pendragon mam podobne spostrzeżenia (z małym wyjątkiem dotyczącym stolika). Po raz kolejny zawiodłem się na nowym browarze restauracyjnym. Wszystkie spostrzeżenia rzecz jasna opiszę wkrótce na moim blogu.

      W całym tym zamieszaniu widzę tylko jeden jasny punkt. Nowe piwo, które może okazać się smacznym piwem.
      Last edited by abernacka; 12-12-2011, 13:41.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) Wszystkie spostrzeżenia rzecz jasna opiszę wkrótce na moim blogu.(...)
        Zgodnie z obietnicą: „Stara Komenda” i jej piwa
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi



          W całym tym zamieszaniu widzę tylko jeden jasny punkt. Nowe piwo, które może okazać się smacznym piwem.
          Chyba ciemny .
          Jak donosi Komendant :

          Stara Komenda Browar Na pocieszenie zapraszamy na świąteczne piwo: ciemne, podwędzane. Pocieszenie dlatego, że lokal zamknięty 24, 25, 26 grudnia.
          Ta "wędzonka" chyba troszkę za szybko.


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
            Chyba ciemny .
            Jak donosi Komendant :

            Stara Komenda Browar Na pocieszenie zapraszamy na świąteczne piwo: ciemne, podwędzane. Pocieszenie dlatego, że lokal zamknięty 24, 25, 26 grudnia.
            Ta "wędzonka" chyba troszkę za szybko.
            Czy Ktoś już oficjalnie pił wędzonkę?Czy można potwierdzić parametry podane przez właściciela w trakcie wizyty sekcji 3 miejskiej?


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #36
              Odwiedziliśmy ten browarek 17.03. Wnętrze klimatyczne, lubię styl ścian z czerwonej cegły, pięknie się z nimi komponują błyszczące miedziane kadzie za barem. Usiedliśmy na antresoli skąd mogliśmy intensywnie rozkoszować się zapachem warzonej brzeczki i obserwować pracę piwowara. Obsługa bardzo sprawna, gdy tylko kończyło się piwo w kuflu pani kelnerka już była przy stoliku i pytała czy przynieść następne. Nowością tego dnia było piwo czarne i zielone (z okazji dnia św. Patryka) lecz to drugie powstało przez dodanie do jasnego barwnika spożywczego. Nie było natomiast bursztynowego. Ceny piw niestety wysokie (9 zł). Butelkowane są także do litrowych butelek z krachlą.
              Last edited by dadek; 21-03-2012, 04:09.

              Comment

              • Nadodrzak
                Member
                • 04-2011
                • 73

                #37
                Nieco abstrahując od spraw czysto piwnych, donoszę, że Stara Komenda do oferty wprowadziła lunch. Od 13 do 16 można zjeść za 15 zł dwudaniowy posiłek i napić się doń gratisowej lemoniady. Każdego dnia menu jest inne, szczególnie polecam dorsza w cieście piwnym (a jednak piwny akcent jest...). Wszystko świeże, rzetelne i godne polecenia.
                Zôpadny Kaszëba

                Comment

                • pebejot
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 1412

                  #38
                  Minibrowar dorobił się już firmowych podstawek !

                  Comment

                  • Fala
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 671

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                    Minibrowar dorobił się już firmowych podstawek !
                    http://www.browar.biz/galeria.php?id=16808
                    Zmiana lokalizacji
                    Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                    Admin ma zawsze rację

                    PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #40
                      Myślałem, że browar przenoszą

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #41
                        Wg informacji zamieszczonej przez SK na Facebooku od dzisiaj dostępne jest nowe piwo - Czeski Leżak - "czarne lekkie piwo o lekko słodkawym smaku, idealne na lato".

                        Nie wiem tylko, czy jest ono dostępne jako czwarte piwo, czy jako trzecie zamiast któregoś z dotychczasowych.
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          #42
                          Małe uzupełnienie - Czeski Leżak dostępny będzie jako czwarte piwo.
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • tomek35
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 497

                            #43
                            W piątek 20 lipca, podczas mojego pobytu w Szczecinie, odwiedziłem ten Browar. Obsługa sympatyczna i niestey tylko tyle pozytywnego można powiedzieć o tym przybytku. Spróbowałem jasne, ciemne oraz busztynowe. Piwa wodniste, bez smaku. Najlepsze z nich okazało sie jedynie jasne - dało się wypić, reszta "do zlewu". Żarcie fatalne!, zamówiłem karkówkę z grilla, a dostałem jakąś przypaloną zelówę, której nie dało sie pogryźć. Ogólne wrażenia negatywne. Tego typu browary restauracyjne nie mają dla mnie racji bytu.
                            Last edited by tomek35; 25-07-2012, 21:14.

                            Comment

                            • von_scheisse
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 488

                              #44
                              W tę niedzielę w ramach amerykańskiej niedzieli w Starej Komendzie będzie można napić się American Pale Ale uwarzone przez Volkera R. Quante pod nazwą Kalifornijski Sen - taką informację zamieścił browar na fejsie.
                              Last edited by von_scheisse; 03-08-2012, 18:42.
                              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #45
                                Co jest? Nikt tam nie wpada, nie odnotowuje nowości?
                                Za ich stroną www:
                                specjalne - piwo warzone w limitowanej ilośći. Do tej pory zostały uwarzone:
                                1. piwo Świąteczne (Rauch Marzen),
                                2. Czarne (Schwarzbier),
                                3. Czeski Leżak (czeski Lager),
                                4. Kalifornijski Sen (American Pale Ale),
                                5. Oktoberfestbier
                                Tylko Czarne zostało zgłoszone do bazy! Nie spać!

                                A od 10 grudnia jest (lub była) Ciemna Pszenica.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎