Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, pl. Batorego 3, Stara Komenda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bimbelt
    • 12-2007
    • 197

    #46
    Potwierdzam. Ciemna pszenica się leje i już pewnie się kończy. W kolejce czeka piwo marcowe, które zapewne trafi do wyszynku w styczniu.
    Piwolog radzi...
    Piwo Domowe na Facebooku
    Szczeciński Konkurs Piw Domowych

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #47
      Te marcowe w styczniu to pewnie było tak naprawde listopadowe

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #48
        Dzisiaj zawitałem do Starej Komendy i na razie żadnego piwa specjalnego nie ma - ani dunkel weizena ani marzena.
        Last edited by von_scheisse; 09-01-2013, 23:39.
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • slawekkazek
          Senior
          • 01-2003
          • 544

          #49
          Wczoraj (5 lutego) złożyłem wizytę w Starej Komendzie. Jeśli chodzi o piwa, to dostępna jest "śmiertelnie nudna klasyka": jasne, bursztynowe, pszeniczne (gdzie się podziało miodowe ?!). Piwka co najwyżej poprawne. Bardzo szybko (reakcja żołądka) zwróciłem uwagę na nadmierne nagazowanie (dotyczy wszystkich serwowanych rodzajów). Kilku klientów opuszczało lokal uroczo pobekując ...

          Comment

          • Hoxton
            Member
            • 12-2009
            • 53

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slawekkazek Wyświetlenie odpowiedzi
            Wczoraj (5 lutego) złożyłem wizytę w Starej Komendzie. Jeśli chodzi o piwa, to dostępna jest "śmiertelnie nudna klasyka": jasne, bursztynowe, pszeniczne (gdzie się podziało miodowe ?!). Piwka co najwyżej poprawne. Bardzo szybko (reakcja żołądka) zwróciłem uwagę na nadmierne nagazowanie (dotyczy wszystkich serwowanych rodzajów). Kilku klientów opuszczało lokal uroczo pobekując ...
            Z pewnego źródła wiem, że od pewnego czasu serwują marcowe w cenie 10PLN/0,5l
            Piwa jest niewiele, podobno. Postaram się odwiedzić w najbliższym czasie naszą Komendę i podzielę się wtedy wrażeniami.

            Comment

            • bimbelt
              • 12-2007
              • 197

              #51
              Potwierdzam, marcowe jest, a przynajmniej bylo w poniedzialek. Mi smakowało. Bardzo dobrze pijalne, wiec ciezko poprzestac na jedny. Uwarzone bylo bodajze 500L, takze nalezy sie spieszyc.
              Piwolog radzi...
              Piwo Domowe na Facebooku
              Szczeciński Konkurs Piw Domowych

              Comment

              • natas
                Junior
                • 01-2011
                • 26

                #52
                Byłem, piłem Marcowego Kota. Nie urzekło mnie. Zdecydowanie w tej cenie wolę kupić 3 Ciechany Marcowe

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #53
                  Ale nikt nie raczy zgłosić do nowych piw...

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #54
                    Od poprzedniego wpisu byłem w Komendzie chyba 3 razy. Niewiele się zmienia, piwo średnie, ceny poszybowały - marcowe za 10 zł/kufel, wszak to piwo specjalne. I to wystarczyłoby za cały komentarz
                    W zwykły dzień środka tygodnia tłumów nie stwierdziłem, wszyscy bez problemu zmieścili się na dole.

                    Horrendum jest sprzedawanie piwa na wynos po 24-26 zł za litrową krachlę. Dziękuję postoję.

                    Comment

                    • ARTHUR
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2338

                      #55
                      A ja odwiedziłem *Komende*i otrzymałem
                      Attached Files

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kris__ Wyświetlenie odpowiedzi
                        a ja dodam jeszcze jeden szczegół!
                        na otwarciu po zamówieniu pszenicy barman zabrał się za nalewanie... z dzbanka!!!
                        Na moją zdziwioną minę i pytanie dlaczego nie prosto z kija, Pan stwierdził, że mają problemy z ciśnieniem jeszcze i zawczasu sobie powoli nalewają
                        Niesamowite! Co za typ... (barman) Z dzbanka to on sobie może nalać herbaty jak ma ochotę. Nie zapłaciłbym grosza za piwo nalewane z dzbanka w minibrowarze... Mam nadzieję, że był to jednorazowy incydent
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • Antylop
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1415

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          Od poprzedniego wpisu byłem w Komendzie chyba 3 razy. Niewiele się zmienia, piwo średnie, ceny poszybowały - marcowe za 10 zł/kufel, wszak to piwo specjalne. I to wystarczyłoby za cały komentarz
                          W zwykły dzień środka tygodnia tłumów nie stwierdziłem, wszyscy bez problemu zmieścili się na dole.

                          Horrendum jest sprzedawanie piwa na wynos po 24-26 zł za litrową krachlę. Dziękuję postoję.
                          W Gdańskiej Brovarni cena za litrowe na wynos jest jeszcze wyższa...
                          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                          Comment

                          • kuryl
                            PremiumUżytkownik
                            • 08-2011
                            • 35

                            #58
                            moja pierwsza wizyta w Komendzie.

                            po degustacji jasnego, bursztynowego i pszenicznego - odziwo najbardziej podpasowało mi pszeniczne, co się rzadko zdarza w minibrowarach. po cześci to być może efekt średniego jasnego i bursztynowego - fajne, ale bez charakteru; natomiast pszenica treściwa, najbardziej aromatyczna, dla mnie ok.

                            leją jeszcze irish portera (alk 6%, ekstrakt 12,5), ale to nie mój gatunek, więc nie podjąłem się kufla.

                            sam lokal całkiem przyjemny, sprawia wrażenie kameralnego. byłem do 17:30 do 20 i było sporo ludzi - góra zajęta, na dole zajęta większość stolików.

                            szkło firmowe jak wiele innych, nie dostałem podkładki po żadne z 4 zamówionych piw. litrowe piwo na wynos otrzymałem w papierowej torbie z firmowymi akcentami.

                            danie obiadowe smaczne (karkówka z grilla).

                            szkoda, że siedząc obok baru musiałem oglądać lanie piwa do dzbanków, które właśnie wróciły od klientów (bez płukania ich!) i zrzucanie piany łyżką. o te dzbanki to by się sanepid przyczepił. przelewania piwa z dzbanka do kufla nie zauważyłem

                            litrowe na wynos drogie, ale do napełnienia, jak na Grodzkiej w Lublinie. czyli na początek ok. 25zł, a potem butelka do zwrotu i napełnienia nowej w cenie litrowego piwa. w gdańskiej brovarni chyba nie można zwracać butelek (?).

                            podusmowując: słaba 4. piwa średnie, obsługa sympatyczna, ale... (patrz wyżej), lokal nie wyróżnił się niczym szczególnym.
                            Last edited by kuryl; 25-03-2013, 21:15.

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #59
                              Wie ktoś czy Słoneczny Patrol jest jeszcze na kranach?

                              Comment

                              • bimbelt
                                • 12-2007
                                • 197

                                #60
                                Powinien być, choć podobno szybko schodzi.
                                Piwolog radzi...
                                Piwo Domowe na Facebooku
                                Szczeciński Konkurs Piw Domowych

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎