Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, pl. Batorego 3, Stara Komenda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kris__
    Member
    • 07-2011
    • 95

    Szczecin, pl. Batorego 3, Stara Komenda

    browar restauracyjny dziś otwarty. na chwilę obecną mają pszeniczne, pół ciemne (bursztynowe) i jasne. spiłem dwa pierwsze produkty i posmakowało mi jedynie bursztynowe, pszeniczne było jakieś takie "bezpłciowe", bez wad, ale niczym szczególnym się nie wyróżniało, a po nim się najwięcej spodziewałem. W porównaniu chociażby do viva hel to słabiutko. jasnego nie skosztowałem to nie będę się wypowiadał.
    piwka w cenie 8zł za duże i 7zł za małe.
    ogólnie lokal nieduży, surowa cegła, drewniane stoły - piwiarnia rokuje dobrze
    oby piwko warzyło się dobrze to nie będzie na co narzekać, trzymam kciuki za pierwszy taki przybytek w mieście
    seks to nie wszystko, jest jeszcze piwsko:P
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Czy do tegorocznej ankiety kolekcjonerów podstawek mogę już dopisać nowy browar ?
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Podstawki mają być.
      Co do piwa, zdecydowanie na duży plus bursztynowe, sporo goryczki, czuć też karmelek i wydaje się jakby to była 14, a nie prawie 12.Pszenica niestety według mnie mimo,że nastawiona ponad miesiąc temu jeszcze jakby zbyt drożdżowa i w smaku niepełna(jak na 12,5 ekstraktu).Zapach intensywny goździkowo- bananowy i minimalnie drożdżowy.
      Jasne , czuć nachmielenie ,lekki posmak słodu, ale no też jakby czegoś brak.
      Generalnie:
      Bursztynowe 4 z dużym plusem
      Pszeniczne 3 plus na zachętę
      Jasne 4 z minusem.
      Ludzi kole 21 pełen lokal, smaczny chlebek wiadomo z czym i ogóreczki do tego, paluszki , oraz pierożki z papryką(wczoraj wszystko gratis).
      Tu link z otwarcia:


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • kretu
        PremiumUżytkownik
        • 05-2007
        • 28

        #4
        Ja jedynie wpadłem po piwo w butelkach wczoraj bo musiałem być autem. Ale opinię jakąś już mam.

        Lokal ładny choć akurat mi kolorystyka nie pasuje (kwestia gustu). Miejsca wydaje mi się akurat jak przejdzie bum związany z otwarciem nowego lokalu i oddadzą wszystkie pomieszczenia (według jakiejś wypowiedzi jeszcze nie wszystkie są oddane) to będzie super.

        Panie obsługujące piękne więc nic więcej z wystroju nie zapamiętałem Co do reszty obsługi widać było chaos ale co tu się dziwić jak było 110% zapełnienia lokalu a to pierwszy dzień. Piwo poprawnie nalewała co druga osoba, co w taki lokalu powinni poprawić.

        Z piwem w butelce mieli problem, nalewanie z kranu się nie sprawdza i musiałem chyba z 30 min czekać aż pszeniczne dało się nalać do pełna.

        Co do smaku piwa chyba nie powinienem się wypowiadać bo mam wrażenie że przelanie go do butelki popsuło jego smak nie znam się na tyle żeby dokładnie ocenić ale mam wrażenie że proces przelewania utlenił je. Bo wszystkie 3 miały podobny nieprzyjemny posmak.
        Dokładnie taki sam jak ostatnio przelewałem swoje piwo z kega do butelki tą samą metodą.

        Pomimo tego posmaku piwa oceniam na 3-4 w 6 stopniowej skali. 4(dobre) dla pilsa i 3(poprawne) dla pszenicy i bursztynowego dokładna ocena jak wpadnę tam na spokojnie czyli na początku października. Czyli bardzo podobnie jak inne browary restauracyjne w których byłem.

        Cena 8zł za 0,5 bardzo dobra. Więc na pewno jeszcze wpadnę przy pierwszej lepszej okazji.

        Comment

        • bimbelt
          • 12-2007
          • 197

          #5
          Ja swoje wrażenia po krótce opisałem w blogu: http://bimbelt.wordpress.com/2011/09...-w-szczecinie/

          Generalnie - lokal ładny, obsługa też ładna, ale trochę jeszcze musi się dotrzeć. Piwa na prawdę niezłe w porównaniu do innych browarów restauracyjnych. Do pszenicy mógłbym się przyczepić. Jasne poprawne, wyróżniające się z tłumu wyraźną goryczką, ale nie zachwycające. Bursztynowe najlepsze. Wielowymiarowe, wytrawne, goryczkowe. Chętnie zatrzymam się przy nim na dłużej przy najbliższej okazji.
          Piwolog radzi...
          Piwo Domowe na Facebooku
          Szczeciński Konkurs Piw Domowych

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Dodałbym jeszcze, że będzie pokaz warzenia piwa za jakiś czas.Jak kolega na blogu pisał na jesień ma być ciemniaczek, czyli z pewnością zniknie pszenica.Aha pszenica ma niewiele ponad miesiąc, tamta pierwsza warka poszła nad morze.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • kretu
              PremiumUżytkownik
              • 05-2007
              • 28

              #7
              Dzisiaj Pan policjant zabronił mi jeździć moim autem. Więc skoro już byłem na mieście bez auta to czemu by nie wpaść jeszcze raz i od razu sprawdzić czy faktycznie to przelanie do butelek piwo zepsuło. I przy okazji sprawdzić ofertę kuchni.

              Lokal o godzinie 17 był zapełniony w 60-70% jak na 3 dzień i Szczecin to naprawdę świetnie. Piwo smakowało znacznie lepiej. Odradzam każdemu brać puki co piwo na wynos przy tym sposobie nalewania piwo się po prostu psuje momentalnie.

              Najsłabsza jest pszenica lekko wyczuwalna siarka do tego mocne odfermentowanie przez co nic nie zagłusza goryczki. Dwa pozostałe piwa naprawdę udane. Dla mojej kobiety brakuje w ofercie jakiegoś słodkiego piwa. Jak by dodali coś na miodzie gryczanym to choć sam bym tego raczej nie brał to powinno się świetnie sprzedawać jako uzupełnienie palety piw.

              Spróbowałem też placków są do wyboru ze szpinakiem i na ostro odrobinę twarde na obrzeżach ale w smaku świetne. Szpinakowy bardzo dobry choć nie przepadam za szpinakiem a na ostro po prostu świetny.

              Po drugiej wizycie lokal jeszcze bardziej mi się podoba.
              Last edited by kretu; 22-09-2011, 17:24.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Dla mojej kobiety brakuje w ofercie jakiegoś słodkiego piwa. Jak by dodali coś na miodzie gryczanym to choć sam bym tego raczej nie brał to powinno się świetnie sprzedawać jako uzupełnienie palety piw.
                W końcu to browar a nie cukiernia.

                Comment

                • kangurpl
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 2660

                  #9
                  No i zaliczyłem rekonesans. Dobrze, że wybraliśmy się trochę wcześniej bo po 19 znaleźć miejsce jest problemem.
                  1. zacząłem od chwalonego bursztynowego i na początek rozczarowanie, chyba oczekiwałem za wiele. Piwo poprawne ale jak dla mnie za mocno odfermentowane, płaskie w smaku i wodniste. alkoholu nie czuć w smaku ale w głowie szumi.
                  2. jasne dużo lepsze, czuć "gęstość" i goryczkę
                  3. piana w obu piwach po nalaniu ok. 1,5cm i szybko opadła, nagazowanie niewidoczne gołym okiem
                  4. pojawiło się menu (w dość siermiężnej formie ale jest)
                  5. podstawek pod szkło dalej brak
                  6. duży plus za toalety (nikt wcześniej nie wspomniał a to ważna rzecz) - rzadko spotykany w lokalach o sporym ruchu idealny wręcz porządek, brak specyficznego zapachu...
                  7. do piwa można zamówić coś do zjedzenia - +
                  8. obsługa ma ciężki orzech do zgryzienia, podsłuchane przy sąsiednim stoliku:
                  "- jakie piwa macie?
                  - jasne, bursztynowe i pszeniczne
                  - ???? a czym się różnią?
                  - no jasne to takie podobne do warki, żywca"

                  generalnie duży plus za dobry początek

                  - można płacić kartą
                  Last edited by kangurpl; 01-10-2011, 19:16.
                  Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                  "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                  "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Comment

                  • kris__
                    Member
                    • 07-2011
                    • 95

                    #10
                    a ja dodam jeszcze jeden szczegół!
                    na otwarciu po zamówieniu pszenicy barman zabrał się za nalewanie... z dzbanka!!!
                    Na moją zdziwioną minę i pytanie dlaczego nie prosto z kija, Pan stwierdził, że mają problemy z ciśnieniem jeszcze i zawczasu sobie powoli nalewają
                    seks to nie wszystko, jest jeszcze piwsko:P

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      8. obsługa ma ciężki orzech do zgryzienia, podsłuchane przy sąsiednim stoliku:
                      "- jakie piwa macie?
                      - jasne, bursztynowe i pszeniczne
                      - ???? a czym się różnią?
                      - no jasne to takie podobne do warki, żywca"
                      Nie wiem czy to należy do zadań menagementu czy samego piwowara ale szkolenie personelu to chyba nie jest ciężka sprawa przy serwowaniu zaledwie trzech różncyh piw. Wystarczyłoby npisać/podać do każdej pozycji kilka słów co to za styl i jak smakuje i zadanie odfajkowane. Rozumiem że to byłby problem np w takiej Piwonce nauczyć personel opowiadąc o każdym piwie, ale w mini browarze? Praca kelnera to widać u nas dla sporej części ciągle tylko umiejętność noszenia talerzy w jedną i drugą stronę.

                      Comment

                      • Nadodrzak
                        Member
                        • 04-2011
                        • 73

                        #12
                        Wczorajszym, niedzielnym popołudniem zaszedłem do Starej Komendy.

                        Pierwsze wrażenie naoczne - bardzo pozytywne, lokal zaaranżowany przyjemnie, mimo mało barowej pogody i pory dość nijakiej wolnych stolików nie było wiele.

                        Ze względu za przelotny charakter wizyty spróbowałem tylko jasnego. Owszem, pijało się lepsze, ale to wcale nie było złe. Było nawet dobre. DOBRE. DOBRE PIWO W SZCZECINIE - bardzo cieszy ten fakt. Goryczka przyjemna, w konsystencji dość gęste, nasycenie niewidoczne, jedynie wyczuwalne.

                        W karcie dań pozycji niewiele (co dobrze wróży), dominuje prostota, zapachy z kuchni przednie, zachęcają, by w możliwie niedługim czasie tam wrócić.
                        Zôpadny Kaszëba

                        Comment

                        • Nadodrzak
                          Member
                          • 04-2011
                          • 73

                          #13
                          Stara Komenda donosi, że od 18 października będzie/ma być nowy pszeniczniak.

                          Swoją szosą, tyle czekaliśmy na ten/taki lokal, a odzew lokalsów jakiś taki dość znikomy.
                          Zôpadny Kaszëba

                          Comment

                          • Mikko
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 583

                            #14
                            No dobra. Lokal jest sympatycznie urządzony, ascetycznie ale z klimatem (jak stoły się powycierają to będzie jeszcze większy). Barman uparcie leje pszenicę z dzbanka, natomiast z kija leje bez piany lub do 3/5 pojemności kufla ale jest sympatyczny za to Jedzenie dobre, jadłem bardzo dobą karkówkę i placek po prowansalsku czy burgundzku - ci co stronią od ostrych dań niech omijają tą ostatnią potrawę z daleka. Piłem tylko jasne (bursztynowego ciągle brak) i smakowało wyśmienicie ale dokładny opis zamieszczę w innym dziale. Co jeszcze, byłem o 13.00 więc było pustawo i nie posmakowałem klimatu w całej okazałości ale słyszałem że lokal stał się modny i wieczorami jest tłok bo to nowość dla szczecinian.

                            Comment

                            • kangurpl
                              Senior
                              • 03-2002
                              • 2660

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Nadodrzak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Stara Komenda donosi, że od 18 października będzie/ma być nowy pszeniczniak.

                              Swoją szosą, tyle czekaliśmy na ten/taki lokal, a odzew lokalsów jakiś taki dość znikomy.
                              Jak na razie nie ma czym się podniecać, tzw management zawodzi na całej linii.
                              Jak to możliwe żeby w browarze zabrakło piwa !!!
                              W ostatnia sobotę ciemnego nie było, pszeniczne było tragiczne a jasne było klarowne jak nie przymierzając Bosman.
                              I nie jest to moja opinia lecz ocena człowieka z Niemiec który raczył odwiedzić Starą Komendę w drodze na II Szczecińskie Warsztaty Piwowarskie.
                              Last edited by kangurpl; 19-10-2011, 17:12.
                              Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                              "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                              "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎