Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Tychy, Harcerska 85, Pub u Wróbla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 450

    Tychy, Harcerska 85, Pub u Wróbla

    Od pewnego czasu w tym barze serwowany jest Rybnicki Full za 3,90 zł (najtańsze piwo w mieście) oraz Brackie za 4,20 zł. Oprócz tego w butelkach jest Ciemne Książęce Łagodne i Guiness.
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 450

    #2
    Od piątku, 26.04.2013 r. można napić się lanego Śląskiego. Ceny kształtują się następująco:
    Śląskie 3,20 zł
    Rybnicki Full 3,90 zł
    Brackie 4,30 zł
    Tyskie 4,70 zł
    Godziny otwarcia od rana do wieczora, bodajże 10-23.

    Comment

    • dzemek
      Senior
      • 12-2010
      • 450

      #3
      Podobno jest niepasteryzowane ale nie próbowałem go oraz nie słyszałem aby Browar w Cieszynie robił takie piwo. Przy okazji bliżej się zapoznam. Właściciel służy radą i pomocą, chętnie porozmawia.
      Jeżeli jedziemy od strony Hotelowca ul. Begonii, wjeżdża się w ul. Harcerską, przez ronda jedziemy na wprost (najpierw jest skrzyżowanie z ul. Żwakowską a później Stoczniowców 70). Budynek lokalu będzie po lewej stronie, jeszcze nieotynkowany (niedawno była dobudowywana nowa część). Z tyłu jest niewielki ogródek z 3-4 plastikowymi stolikami. Jest to kawałek za ul. Rydla, przed salonem kosmetycznym. Na ścianie wisi spora tablica z wypisanymi piwami i ich cenami.

      Jak z Katowic najlepiej się dostać? Chyba skręcić w prawo z ul. Beskidzkiej w ul. Oświęcimską (na Mikołów, Gliwice DK-44), przejechać spory kawałek, minąć browar i przed McDonaldem (będzie po prawej stronie) skręcić w lewo (ul. Burschego). Tam cały czas prosto przez dwa skrzyżowania świetlne, na Glince będzie rondo, również prosto (wjeżdza się w ul. Stoczniowców 70) i później w prawo w ul. Harcerską.
      Nie wiem czy moje wyjaśnienia są jasne
      Last edited by dzemek; 02-05-2013, 12:12.

      Comment

      • tomasztychy
        Junior
        • 05-2013
        • 1

        #4
        Witajcie.
        Również piłem w tym barze piwa i są naprawde pyszne.
        Powiem kilka słów odnosząc się do wyzszych meili:
        Piwo Brackie kosztuje 4.30. Jest to piwo niepasteryzowane z małego browaru w Cieszynie.
        Rybnicki Full kosztuje 3.90. Piwko z małego browaru w Rybniku.
        Śląskie kosztuje 3.20 (najtańsze piwo w Tychach) i jest z małego browaru Zabrzańskiego.
        Tyskie - myśle ze nie musze opisywac:P cena 4.70
        Można powiedzieć, ze bar oferuje piwa regionalne. Żaden inny bar w Tychach nie ma tych 3 regionalnych piw.

        Co do dojazdu.
        Jadąc od Hotelowca trzeba sie kierować w strone mostu nad przejazdem kolejowym (to już jest ulica Harcerska) tak jak jedziedzie trolejbus lini A. Dojeżdżam do pierwszego ronda i na nim jade prosto, natomiast na kolejnym rondzie tam gdzie trolejbus skręca w lewo to ja jade prosto. Przejeżdżam 2 małe skrzyżowania i po prawej stronie jest sklep promil, a po lwej jest bar u Wróbla. Dokładnie taki nieotynkowany jeszcze, ponieważ jest w rozbudowie.

        Co do ogórka.
        Ogródek jest przyjemny, zarośniety wysokimi choinkami, jest piaskownica, 2 parasole, ma być 3 i 5 stolików. Na życzenie, właściciel może wynieść więcej.

        Polecam bar u Wróbla

        Pozdrawiam

        Comment

        • Mafar
          Senior
          • 04-2003
          • 1262

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomasztychy Wyświetlenie odpowiedzi
          ...
          Rybnicki Full kosztuje 3.90. Piwko z małego browaru w Rybniku......
          Browaru w Rybniku już niema 9 lat !!!!
          Polakom gratulujemy Brackiego

          Gdy rozum śpi budzą się demony

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomasztychy Wyświetlenie odpowiedzi
            Śląskie kosztuje 3.20 (najtańsze piwo w Tychach) i jest z małego browaru Zabrzańskiego.
            Coś mocno przerośnięty ten maluch
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • dzemek
              Senior
              • 12-2010
              • 450

              #7
              Oprócz tego, że leją tam takie piwa to i ceny są bardzo zachęcające, nie wiem jak w większości lokali w Tychach ale raczej ceny zaczynają się od 4.50 zł wzwyż.

              Comment

              • ArtK31
                Senior
                • 04-2005
                • 708

                #8
                Odwiedziłem lokal dziś z żoną.
                Wrażenia bardzo pozytywne, właściciel lokalu bardzo sympatyczy, lokal w trakcie remontu, wybór piw jak w postach wyżej.
                Ceny lanych piw jak na Tychy bardzo zachęcające.

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  http://browar.biz/piwo.php?id=43 nie ma
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • dzemek
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 450

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    To jest zwykłe Brackie, dostępne powszechnie a podobno w tym barze jest wersja niepasteryzowana-zależy czy to niedopatrzenie właściciela, niewiedza, czy tak powiedziano w browarze (chwyt marketingowy) czy może faktycznie browar w Cieszynie robi jakąś partię niepasteryzowanego. W samym Cieszynie nie spotkałem się aby weszło jakieś nowe piwo Brackie niepasteryzowane.

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #11
                      O ile mnie pamięć nie myli ( jeśli tak - poprawcie ) - to Brackie warzone w Cieszynie w wersji beczkowej jest wyłacznie niepasteryzowane. Pasteryzacja i butelkowanie ma miejsce w browarze Żywieckim.
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • dzemek
                        Senior
                        • 12-2010
                        • 450

                        #12
                        Dziwnie, miałem napisać, że lokal już zamknięty a widzę, że jednak dalej działa. Przechodząc nie dalej jak tydzień temu w tamtej okolicy widziałem kartkę "Lokal zamknięty, organizacja imprez..." i podany nr telefonu. Może było to tylko chwilowe zamknięcie na jeden - dwa dni

                        Comment

                        • rafano
                          Member
                          • 08-2013
                          • 35

                          #13
                          Lokal otwarty. Piwo lane Śląskie za 3.50, Łomża za 4, Rybnickie za 4, Brackie za 4,60.
                          Właściciel bardzo miły

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎