Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chorzów, Sobieskiego 17, Minibrowar Reden

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #16
    Bardzo fajny i kameralny minibrowarek.Piwka bardzo dobre(jasne dla mnie wyśmienite).Dzięki Łukaszowi na szybko zwiedziłem wnętrze i spróbowałem Ciemnego z tanka.Trzeba będzie często odwiedzać Redena bo naprawdę warto.
    mb WOS

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      W drodze powrotnej z Żywca zajechaliśmy na obiad. Dodatkową okazją było to, że pils z Redena dostał I miejsce w Żywcu.
      Fajny lokal, bardzo smaczna golonka. Pils bardzo smaczny ale zmiejszyłbym mętność.

      Pozdrowienia dla właściciela, którego spotkaliśmy i chyba luklaz mignął.

      Fajnie, że co roku można zajechać do innego browaru na obiad w aglomeracji Katowickiej.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #18
        My również w drodze powrotnej (ostatni etap podróży, rozpoczęty w Krakowie), lekko naginając marszrutę, odwiedziliśmy "Reden".
        Pierwsze wrażenie pozytywne, zabudowa miejska, szeregowa, dość kameralna uliczka, a na niej browar.
        Byliśmy w niedzielę ok. 15-ej jedynymi gośćmi, ale dwie miłe panie wytłumaczyły nam, że ruch zaczyna się wieczorem (wcale mnie to nie dziwi).
        Bardzo fajny wystrój, moim zdaniem, dla takiego charakteru lokalu trafiony w "10". Wszystko stylowe, dopracowane, ale nie przerzeźbione i podpicowane.
        Czysto schludnie, nieco surowo, nie przesadnie elegancko. Jedynym mankamentem, jaki dostrzegłem, były klinujące się drzwi w męskim wucecie .
        Piwa na wynos, niestety, jeszcze nie ma, ale miłe panie nalały mi w PET-y po mineralce, którą pobiegłem kłusem zakupić w spożywczaku na rogu .
        Były trzy rodzaje piwa, jasne, miodowe i ciemne, co również uważam za optimum, zwłaszcza dla młodego browaru, który musi wypośrodkować gusta piwnych freaków i tzw. prawie-masowego konsumenta.
        Być może potem przyjdzie czas na jakieś piwne kombinacje norweskie... .
        Jedzenie bardzo smaczne - świeże, w zasadzie domowe. Młody wciągnął nosem kurczaka (mimo, że początkowo strzelił focha), a ja wsunąłem mięciutkie i aromatyczne żeberko w kapuście.
        Menu niezbyt rozbudowane, ale uwzględniające kuchnię regionalną oraz zwyczajowe gusta piwoszy - i bardzo dobrze! I wystarczy!
        Dawno nie byłem w browarze restauracyjnym, który byłby tak przemyślaną koncepcją, mam nadzieję, że życie potwierdzi moje wrażenia.
        Nie było Łukasza, panie (oraz pan, który na moment wychynął z zaplecza) zeznały, że pojechał moczyć d**sko w ciepłym chorwackim morzu. No dobra, zasłużył...

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #19
          "Pierwszy Minibrowar w Chorzowie" odwiedziliśmy tydzień temu w drodze powrotnej z peregrynacji krakowskiej.
          Oferta jak już wcześniej wspomniano - "jasne, ciemne i miodowe" - nie jest wcale sztampą znaną z innych tego typu polskich przybytków. To piwa dla których warto przyjechać do Chorzowa : jasne o wyraźnej goryczce, jest w nim niezbędna słodowość i chmielowość;
          w ciemnym dodatkowo przyjemne nuty karmelowe; w miodowym subtelny aromat i posmak miodu, ale i obecna goryczka. Żadnych nieprzyjemnych zapachów i smaków - wszystko idealne jak wzór metra w Sevres. Co godne podkreślenia - idealna zgodność z opisem który umieszczono w karcie - żadnej marketingowej "ściemy" i wodolejstwa. Naprawdę, moim zdaniem ścisła minibrowarowa czołówka w tych kategoriach.
          Pierwsza nagroda dla luklaza za Reden jasny w kategorii Pilzner 11-13°Blg na Birofiliach 2013 dobitnie świadczy o jakości tego piwa.
          Z oferty jedzeniowej zamówiliśmy deskę wędlin regionalnych - bardzo smaczne - więc po chwili zamówienie powtórzyliśmy
          Będąc pod dużym wrażeniem serwowanego tu piwa usatysfakcjonowani ruszyliśmy w drogę do domu.
          PS. Drzwi do wucetu naprawione.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #20
            Odwiedziłem Luklaza w pracy czyli w Redenie 17.09. Z racji ograniczonego czasu piłem Jasną 12° i Ciemną 14°, i nic dodać nic ująć do tego co powyżej napisał jacekwerner - piwa jak najbardziej warte grzechu. Z resztą znając wcześniejsze, jeszcze domowe warki Luklaza nie spodziewałem się jakiegoś spadku formy. A dla spragnionych nowości, jutro (20.09) uroczysta premiera w Redenie - od godz. 18 poleje się Pszeniczne (ekstr. 14°, alk. około 5,5%). Miałem okazję spróbować przedpremierowo prosto z tanku i radzę rezerwować stoły - rasowa, treściwa pszenica. Gdyby komuś było mało na miejscu to będzie też wersja butelkowa.

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4568

              #21
              Dorzuciłem fotki do galerii:

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #22
                W końcu udało się odwiedzić Redena. Właśnie takich browarów brakuje w naszym kraju. Pomieszczenie względnie małe, urządzone w ceglano-drewnianym klimacie. Oferta prosta ale solidna. Pils porządnie zbalansowany z odpowiednią goryczką. Do tego specjalne IPA chmielona polskimi odmianami oraz pszenica z chmielem amerykańskim. Na deser miodowe, które wcale nie musi epatować słodyczą. Deska serów za 19 pln idealnie pasująca do piwa.

                Podziękowania dla luklaza za gospodarzenie i życzę sukcesów na nowym miejscu w Świętochłowicach!

                Foty z wizytacji do obejrzenia na Polskich Minibrowarach.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #23
                  Ktoś wie które godziny otwarcia są prawidłowe - te na www, czy te na fb?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • olie
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 777

                    #24
                    Raczej z fb, strona wygląda na średnio aktualną.

                    Comment

                    • pebejot
                      Senior
                      • 01-2010
                      • 1415

                      #25
                      Czy ktoś z forumowiczów ma informacje dotyczące Redena w Świętochłowicach ?
                      Czy tam jest tylko produkcja, czy też pub, restauracja ?

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy ktoś z forumowiczów ma informacje dotyczące Redena w Świętochłowicach ?
                        Czy tam jest tylko produkcja, czy też pub, restauracja ?
                        Jest tam tylko browar.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • pebejot
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 1415

                          #27
                          Dzięki!
                          A orientujesz się, czy jest jakiś sklep przy / w browarze ?
                          Jak rozumiem po otwarciu Świętochłowic w Chorzowie nadal warzą ?

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dzięki!
                            A orientujesz się, czy jest jakiś sklep przy / w browarze ?
                            Jak rozumiem po otwarciu Świętochłowic w Chorzowie nadal warzą ?
                            Chorzowski Reden nadal funkcjonuje.

                            Co do sklepu/knajpy w pobliżu browaru, nic o tym nie wiem, aby taki istniał.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4568

                              #29
                              To browar rzemieślniczy, nie jest planowane otwarcie sklepu ani pubu. Po pierwsze, że jest to teren innej firmy produkcyjnej, http://www.browar.biz/forum/showpost...&postcount=139 a po drugie że okolica zupełnie nie sprzyja tego typu inwestycjom. Piwa ze Świętochłowic będą dostępne w kegach i butelkach.
                              Last edited by dadek; 22-08-2014, 20:53.

                              Comment

                              • pebejot
                                Senior
                                • 01-2010
                                • 1415

                                #30
                                Dzięki.
                                Z drugiej strony Świętochłowice w dziale "Browary" są na browar.biz w zakładce "Restauracyjne"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎