Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chorzów, Sobieskiego 17, Minibrowar Reden

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beerek62
    Senior
    • 04-2010
    • 1036

    Chorzów, Sobieskiego 17, Minibrowar Reden

    Otwarcie było 21 marca (podobno w południe), ja byłem dzień później. Bardzo fajny, kameralny i sympatyczny lokal, spodobał nam się surowy wystrój. W kranach jasna 12 i ciemna 14 po 7 zł/0,5l. Można kupić szkło - kufle 0,5 l oraz mniejsze - chyba 0,25. Fajne są kufle kamionkowe, szkoda tylko, że tych większych litrowych już nie ma bo... były tylko dwa. Jest jednak szansa, że jeszcze będą (info od luklaza).
    Dzięki Łukasz za miłą pogawędkę przy barze. Twoje
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie
  • luklaz
    Senior
    • 11-2005
    • 121

    #2
    Już wyjaśniam, na początku przepraszam za zamieszanie z datą otwarcia miało być 22 a było 21 w pierwszy dzień wiosny - pierwszy dzień REDENa, tak naprawdę otwarcie trwa nadal, nie jest to jeden dzień, lejemy 12 i ciemniejszą 14, o atrakcjach i niespodziankach trzeba się przekonać osobiście, ale zapewniam że sa smaczne
    Jeśli chodzi o kolekcjonerstwo to są podkładki dostępne w browarze, kufle szklane 0,5 i 0,3 grawerowane z logiem Reden (2 rodzaje) oraz ceramiczne 0,5 i 1 l ręcznie wyrabiane i sygnowane naszym znakiem.
    Kufle ceramiczne są rękodziełem, wyrabiane są ręcznie a logo Browaru Reden jest ręcznie wycinane w ceramice, zaprzyjaźniony artysta wyrabia dwa takie kufle dziennie i z tego powodu jest ich ograniczona ilość, obecnie 0,5 ceramika oraz 0,5 i 0,3 ( dwa rodzaje szkło grawerowane) są dostępne, natomiast ceramika 1l będą w najbliższym czasie i można je zamawiać.
    Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #3
      Odwiedziliśmy wczoraj nowy browar w Chorzowie.
      Sam lokal fajny, widać, że wszystko jest dopracowane. Dzięki Łukaszowi mogliśmy zwiedzić zaplecze i obejrzeć całą instalację.
      Na ciepło nic nie jedliśmy, ale smalec podawany z ogórkiem i papryką smaczny. Słód podany zamiast orzeszków też smaczny.
      Piwa bardzo dobre. Szczególnie jasne. Ciemna 14-stka mogłaby jeszcze trochę poleżeć.
      Duży plus za cenę piwa - 7zł za kufel 0,5l (żadnej ściemy z pojemnością 0,4l).
      Lokal warty odwiedzin. "Dziku" dzięki i czekamy na nowe piwa!
      Parę fotek tutaj: https://picasaweb.google.com/Promil0...N?noredirect=1

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Kiedy będzie jakaś strona www?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • LordiBorden
          Member
          • 01-2013
          • 76

          #5
          Jak będzie lepsza pogoda to na pewno sie wybiorę dlatego prośba do odwiedzających: może ktoś spisać i podać godziny otwarcia w poszczególne dni?

          Comment

          • luklaz
            Senior
            • 11-2005
            • 121

            #6
            Strona będzie działać na dniach, jest w trakcie tworzenia.
            Godziny otwarcia restauracji od 12:00 do 23:00, zapraszam.
            Jeśli ktoś chciałby być wcześniej lub zwiedzić browar, proszę o kontakt na PW, można napić się piwa prosto z tanka.
            Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

            Comment

            • seba_gliwice
              Senior
              • 10-2003
              • 374

              #7
              Czy jest już dostępne piwo lane do butelek? Czy w związku z tym planujecie wprowadzić jakieś dedykowane etykiety piwne?

              Comment

              • luklaz
                Senior
                • 11-2005
                • 121

                #8
                Jeszcze nie ale będzie za dwa, trzy tygodnie i będa etykiety.
                Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

                Comment

                • crocco
                  Senior
                  • 12-2010
                  • 590

                  #9
                  Byłem wczoraj.Niestety będąc samochodem piwo poszło do swoich butelek i spróbowane zostało w domu.Piwa bardzo dobre,ciemne trochę niedoleżakowane,jasne trochę za mało goryczkowe. Lokal bardzo fajny,obsługa przemiła.

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crocco Wyświetlenie odpowiedzi
                    Byłem wczoraj.Niestety będąc samochodem piwo poszło do swoich butelek i spróbowane zostało w domu.Piwa bardzo dobre,ciemne trochę niedoleżakowane,jasne trochę za mało goryczkowe. Lokal bardzo fajny,obsługa przemiła.
                    Pokaż mi innego bardziej goryczkowego pilsa z browaru restauracyjnego. Nie interesują mnie wariacje z piwowarami domowymi. Nie znajdziesz takiego piwa.

                    PS. Łukasz, ty w ogóle śpisz?

                    Comment

                    • crocco
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 590

                      #11
                      Tak,masz rację.Relacja pisana na szybko po wypiciu kilku łyków.Przedtem piłem ciemne.
                      Zgadzam się-dobrze nachmielone ,przyjemne w smaku piwo.Inaczej smakuje zapewne na miejscu.Następnym razem zabiorę kierowcę i delektował się będę na miejscu.

                      Comment

                      • luklaz
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 121

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                        PS. Łukasz, ty w ogóle śpisz?
                        Czasem się na worach ze słodem przekimam
                        Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Browar ma swój profil na facebooku.

                          Godziny otwarcia:
                          pon: 14-22, wt-czw: 13:22, pt-sob: 13-23, ndz: 11-22

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Gringo
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 2151

                            #14
                            Jest to (chyba) najmniejszy powierzchniowo browar restauracyjny w naszym kraju. Kameralny. Bardzo swobodna i luźna atmosfera, przeciwstawienie do browarów restauracyjnych gdzie czuć atmosferę luksusu i kilku gwiazdek hotelowych, vide Gliwice. Reden jako jedyny w Polsce skojarzył mi się z czeskimi małymi browarkami.
                            Wpadłem na dwa szybkie, zamieniłem kilka zdań z luklazem i postanowiłem że muszę odwiedzić stare śmieci i zabawić tam dłużej.

                            Piwo smaczne, mnie 14-ka przypadła do gustu bardziej niż 12-ka.
                            Muzyka rockowa i bluesowa. Ceny nie zniechęcają. Warto.
                            Last edited by Gringo; 05-04-2013, 12:38.

                            Comment

                            • strzelczyk76
                              Senior
                              • 11-2003
                              • 823

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Reden jako jedyny w Polsce skojarzył mi się z czeskimi małymi browarkami.
                              Taki też był zamysł, zarówno właściciela, jaki i "doradców" - współpijców

                              Btw - trzeba w końcu ruszyć zadek i złożyć oficjalną wizytę, może w sobotę...

                              NORMALNOŚĆ



                              Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎