Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Katowice, Francuska 11, Browariat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pub_Browariat
    PiwBiz
    • 07-2013
    • 221

    Katowice, Francuska 11, Browariat

    Witam wszystkich,

    Już wkrótce zaprosimy Was do nowego miejsca na prężnie rozwijającej się mapie piwnej Katowic. Będziemy pierwszym pubem, w którego ofercie znajdziecie wyłącznie rzemieślnicze piwa z regionu znanego chyba wszystkim miłośnikom złotego trunku - samej Bawarii! Jesteśmy dumni, że udało nam się nawiązać współpracę z dwoma naprawdę wyjątkowymi małymi browarami - Camba Bavaria i Schonram. Warzą ( zgodnie z Niemieckim Prawem Czystości - Reinheitsgebot ) klasyczne niemieckie style jak pilsy, bocki, dunkele i oczywiście weisseny. Dla fanów mocnego chmielenia( a sami się do nich zaliczamy ) paleta piw Ale na czele z Eric`s IPA, Hop Gun`em i Bavarias Best IPA. Oprócz tego tego stouty, portery, lagery i wiele, wiele specjalnych piw sezonowych.

    Zapraszam do zapoznania się z naszymi browarami:
    Camba Bavaria ist die Brauerei aus Seeon, bei der traditionelles bayrisches Brauhandwerk auf innovative Biervielfalt trifft.

    Im schönen Rupertiwinkel in Bayern gelegen, brauen wir unser Bier nach bewährter Tradition und mit modernster Technik. Erfahren Sie alles über unsere Brauerei.


    Na naszym fb Browariat na bieżąco informujemy o przebiegu prac.

    Pozdrawiam
    Robert
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #2
    Pub czynny? Wiem, że pod koniec września było nieoficjalne otwarcie.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Z drugiego ucha zasłyszane że są jakieś przedłużające się procedury z urzędasami.
      Przechodziłem tam z miesiąc temu to prace trwały ostro.
      Na 11 listopada może się uda.

      Comment

      • azazel82
        Senior
        • 01-2012
        • 146

        #4
        Odpowiem za 1/5 właścicieli, bowiem dziś z nim rozmawiałem Jego system nerwowy jest nieco przeciążony tym pytaniem, a właściwie raczej magicznym pojedynkiem z urzędem celnym. Dobra wiadomość jest taka. Jutro ma się tam stawić i jeśli urzędnicy nie wymyślą kolejnych brakujących dokumentów, to mają zielone światło na zamówienie piw z dwóch browarów, o których napisano powyżej. 3mamy kciuki.

        Tydzień temu z okładem odbyła się mała impreza dziękczynno-testowa. Ponoć ostatnie osoby wyszły przed 10 rano nazajutrz, więc chyba się udała.

        I ja tam byłem, dobre piwo piłem, a com widział i słyszał, na blogu umieściłem.

        /w stopce/
        Last edited by azazel82; 06-10-2013, 15:09.
        http://piwnepodroze.blogspot.com/

        Zapraszam też na FB!!
        https://www.facebook.com/PiwnePodroze

        Comment

        • mgajdaczewa
          Junior
          • 02-2011
          • 8

          #5
          Ośmielę się podbić, ponieważ otwarcie już bliżej niż dalej (wiadomości nieoficjalne)

          Comment

          • azazel82
            Senior
            • 01-2012
            • 146

            #6
            Oficjalne podobne w okolicach Święta Niepodległości.
            http://piwnepodroze.blogspot.com/

            Zapraszam też na FB!!
            https://www.facebook.com/PiwnePodroze

            Comment

            • dzemek
              Senior
              • 12-2010
              • 450

              #7
              Gdzie mniej więcej mieści (mieścić) będzie się ten lokal? Przed czy za wiaduktem kolejowym, idąc od strony cmentarza na Francuskiej, idąc w stronę ul. Warszawskiej (czyli schodząc w dół ulicy)? Po lewej czy po prawej stronie? Nie wiem z której strony są numery nieparzyste a z której parzyste. Numer sugeruje mi, że to gdzieś bliżej ul. Warszawskiej.

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                Od strony cmentarza tuż przed wiaduktem kolejowym (ok 30 metrów) po lewej stronie.
                Kiedyś to była knajpa Grota jak pamiętasz.

                Comment

                • mgajdaczewa
                  Junior
                  • 02-2011
                  • 8

                  #9
                  z facebooka:

                  Dziś browary napełniają kegi świeżym piwem, by już jutro wyekspediować je wprost do nas. Dostawa przewidziana jest na czwartek popołudniu. I teraz tak, jeśli uda nam się załatwić wszystkie formalności związane z przyjęciem towaru, to... w sobotę w końcu zapraszamy na piwo! Na oficjalne otwarcie na pewno przyjdzie jeszcze czas, póki co - tak jak Wy - chcemy wreszcie by polało się piwo...

                  Dziś lista piw, które zamówiliśmy w Camba Bavaria:

                  z beczki:

                  Camba IPA
                  Camba German IPA
                  Camba Pale Ale
                  Camba Love Beer

                  butelki 0,33 l

                  Camba Black Lager
                  Camba Coffee Porter
                  Camba Dry Stout
                  Camba Milk Stout
                  Camba German IPA
                  Camba Hop Gun
                  Camba Imperial Stout
                  Camba Ei PI Ai
                  Camba Pale Ale
                  Camba Amber Ale
                  Camba Imperial Black IPA
                  Camba Paragraph 14

                  i specjalne piwo na nadciągające chłody:

                  0,50 l
                  Camba Weizenbock Dunkel


                  Niebawem podam skład drużyny Schonramera wystawiony na wyjazd Dziś też już mogę potwierdzić, że zaczynamy od razu z browarem gościnnym. Z Holandii...

                  Mam nadzieję, że "fatum browariatum" już nad nami nie wisi i wszystko pójdzie zgodnie z planem.

                  Comment

                  • Pub_Browariat
                    PiwBiz
                    • 07-2013
                    • 221

                    #10
                    Witam wszystkich,

                    Zapraszamy, już działamy Dziś otwieramy od 18.00-tej. Nie mamy jeszcze terminala, więc na razie tylko przyjmujemy gotówkę.

                    Lista piw na kranach:

                    - Schonramer IPA
                    - Schonramer Weissbier
                    - Camba Pale Ale
                    - Camba Eric`s IPA

                    W butelkach poza Camba Paragraph 14 - Fresh Hop Pils mamy wszystkiego opór z obydwu browarów. Poza tym gościnnie Jopen.

                    Zapraszamy!

                    Comment

                    • dzemek
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 450

                      #11
                      Jakie są dokładne godziny otwarcia w poszczególne dni? Na FB jest podany tylko poniedziałek 16:00 - 00:00.

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        #12
                        Czy macie jakieś jedzenie ? Ewentualnie przekąski ?

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzemek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jakie są dokładne godziny otwarcia w poszczególne dni? Na FB jest podany tylko poniedziałek 16:00 - 00:00.
                          Za FB:

                          Planujemy otwierać ok 16.00-17.00 i kończyć w okolicach północy. Jak już to ustalimy, na pewno damy oficjalnie znać.

                          Comment

                          • Pub_Browariat
                            PiwBiz
                            • 07-2013
                            • 221

                            #14
                            Na ten moment nie robimy bawarskich past, które zamierzamy wprowadzić dopiero za jakiś czas, więc serwujemy standardowe przekąski. Co do godzin otwarcia, to będziemy zaczynać dzień od 17.00 do północy.

                            Pozdrawiam
                            Robert

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              #15
                              Wczoraj udało mi się zajrzeć i podegustować co nieco.

                              Na kranach zastałem 4 piwa z browaru Schönram a mianowicie: Pils, Weizen, Zwickl i IPA.
                              Piwa bardzo dobre, na szczególną uwagę zasługuje Zwickl i Weizen.
                              Kilkadziesiąt piw butelkowych, głównie Camba i Schönram, gościnnie Jopen.
                              Piwa podane we właściwy sposób i we właściwych szkłach.
                              Obsługa bardzo pozytywna, znająca się na piwie i obsłudze klienta.
                              Ceny w normie, a nawet korzystne jak na centrum Katowic i ten asortyment, Pils 8,00 Zwickl 9,00 Weizen 11,00 a IPA 15,00 za 0,5 litra.

                              Lokal znajduje się w piwnicach kamienicy, ceglane ściany nadają lokalowi przyjemnego klimatu. Jedyne co może drażnić to część barowa i jej oświetlenie, mało przyjemne i ostre, siedzi się za barem jak na stole operacyjnym Jest zbyt jasno jak na piwiarnię.

                              Generalnie bardzo przyjemne miejsce do którego mam zamiar wracać na dobre piwo.
                              W lokalu panuje czystość i poukładanie, niczym "niemiecki ordnung' Widać że włożono w to miejsce dużo energii.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎