Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Katowice, Opolska 22, Spiż

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #46
    Info z ich strony:
    - od 1 września czynne od 18 do 4 (środa i czwartek) lub 5 rano (piątek i sobota)
    - od 18:00 do 22:00 promocja na piwo jasne - 4 zł za 0,5 litra
    - do tego gratisowa kromka ze smalcem - jak we Wrocławiu
    - imprezy muzyczne zaczynają się o 21, więc jest czas na spokojne wypicie kilku kufelków
    - jeszcze w tym roku premierę ma mieć leżakujący w tej chwili Porter

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Info z ich strony:
      - jeszcze w tym roku premierę ma mieć leżakujący w tej chwili Porter
      Może 14 XI ?
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #48
        Katowice mi nie po drodze, ale ten termin mi pasuje...

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
          Może 14 XI ?

          O cholera! Jasiu czy "dacie" radę?

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #50
            Pojawiły się plotki o likwidacji bądź przenosinach katowickiego Spiża. Ktoś wie coś więcej, czy może mi coś umknęło?
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
              Ktoś wie coś więcej, czy może mi coś umknęło?
              Owszem - sąsiedni temat

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Cholera - widać od razu, że za mało tu bywałem ostatnimi czasy.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #53
                  Browar Restauracyjny SPIŻ został zamknięty.

                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #54
                    19 kwietnia ma nastąpić reaktywacja Spiża.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #55
                      O, to ciekawa informacja. Właściciel ma być ten sam? Znowu będą warzyć na miejscu piwo? Wiadomo coś więcej?

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #56
                        Oni warzyli cały czas, albo prawie cały czas. Ich piwo było dostępne w krakowskiej Starej Zajezdni.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #57
                          Spiż - reaktywacja

                          Najpopularniejsza dyskoteka w Katowicach wraca do gry
                          Michalina Bednarek

                          Spiż zamknięto w lutym 2012 roku. Dla wielu bywalców był to prawdziwy szok, bo bawili się w dyskotece od lat. Spiż, chociaż w innych miasta Polski kojarzy się głównie z produkcją piwa, w Katowicach zawsze był symbolem dyskoteki. Teraz znów będzie się można w niej pobawić.
                          W 2005 roku, po trwającym trzy lata remoncie, w hali starej drukarni w Katowicach powstał jeden z najpopularniejszych klubów muzycznych w Polsce. O ile Spiż we Wrocławiu kojarzy się z małym browarem i knajpą z własnym piwem, o tyle w Katowicach stał się dyskoteką.

                          W ciągu niespełna siedmiu lat funkcjonowania odwiedziło go ponad milion osób. Widok ciągnącej się przez całą ulicę kolejki ludzi w weekendowe wieczory nikogo nie dziwił. Fani techno, house i czarnych rytmów bawili się właśnie w Spiżu, zanim w Katowicach powstały inne dyskoteki, jak Energy2000 czy Pomarańcza. Dla jednych symbol kiczu, dla innych obowiązkowy przystanek w każdy weekend. Tak było aż do zamknięcia klubu.

                          Na początku 2012 roku rozpoczęła się trwająca ponad rok przebudowa, która zmieniła industrialny Spiż w "najnowocześniejszy klub muzyczny w tej części Europy" - jak zapewniają właściciele. - Niespotykane dotąd w innych klubach efekty świetlne, wizualne i laserowe, w połączeniu z doskonałym nagłośnieniem zapierają dech w piersiach - przekonują. Czy tak będzie naprawdę? Przekonamy się dopiero 19 kwietnia, kiedy planowane jest wielkie otwarcie.

                          Decyzja o zamknięciu lokalu była przemyślana, konkurencja na rynku rośnie, a klub potrzebował modernizacji. - Chcieliśmy dać naszym klientom coś, czego jeszcze w naszym kraju nie widzieli. Remont zamienił się w prawdziwą przebudowę - mówi Piotr, menedżer klubu.

                          Na temat wystroju, wnętrza i zmian, które wprowadzono, właściciele na razie mówić nie chcą - ma to być niespodzianka. - Nie jest jednak tajemnicą, że nowy Spiż zamiast dotychczasowych dwóch sal tanecznych będzie miał cztery, do tego dwie sale VIP, trzy niezależne od siebie wejścia oraz osobną strefę gastronomiczną, w której podczas każdej imprezy goście będą mogli zjeść ciepły posiłek i to zarówno typu fast food jak i dania typowo restauracyjne.

                          Imprezy organizowane będą od środy do soboty włącznie oraz podczas długich weekendów i świąt. Nie zmieni się spiżowy klimat. Na sali Dance pobawić będzie można się przy rytmach disco, dance oraz old school. Nowością są sale: Rnb, gdzie klubowicze potańczą przy tzw. czarnej muzie (hip-hop, dancehall, reggae) oraz najbardziej ambitna sala Extra, na której w każdym dniu usłyszymy inny gatunek muzyczny, w klimatach house and minimal.

                          Kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, że Spiż pojawi się na ul. Mariackiej. Właściciele przyznają, że jedną z koncepcji było przeniesienie lokalu na tę ulicę, ale miał się tam znaleźć tylko browar-restauracja i ta opcja szybko została wykluczona, głównie ze względu na małą powierzchnię tamtejszego budynku.



                          Cóż, ani słowa o tym, czy w lokalu nadal będzie warzone piwo.
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #58
                            Zapytana przeze mnie autorka artykułu (znamy się prywatnie) odpisała krótko:

                            Będzie

                            Comment

                            • LordiBorden
                              Member
                              • 01-2013
                              • 76

                              #59
                              Jednym słowem - fatalnie! Niestety właściciel nie poszedł po rozum do głowy, aby wygospodarować oddzielne pomieszczenie na browar i tylko jego klientów. W starym Spiżu byłem może 3 razy, ale warunki do picia piwa były beznadziejne i nikomu bym nie polecił tego lokalu, z powyższego opisu wynika, że będzie jeszcze gorzej. Na szczęście w niedalekim Chorzowie powstał Reden. Browar z prawdziwego zdarzenia, ze świetnym piwem i klimatem

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                #60
                                W Parku Śląskim (brrr... Dla mnie to i tak dalej jest WPKiW albo Park Chorzowski) jest lokal, gdzie leją spiżowe piwa. A przynajmniej był jeszcze w ostatnie wakacje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎