Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Częstochowa, Korczaka 14, Browar Czenstochovia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • naczelnik
    Senior
    • 08-2003
    • 1884

    #31
    Niezly zbitek w nazwie...
    Popieram domowe browary!

    Polakom gratulujemy naczelnika

    Zamykam browar.
    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #32
      Irish Oslo - czy to nowa oslowska/osloska/oselska mutacja Stouta z GABa?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Irish Oslo - czy to nowa oslowska/osloska/oselska mutacja Stouta z GABa?
        z tego co wiem to taka lżejsza wersja Stouta
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #34
          i Ty milczysz? A jakieś znane parametry to piwo ma?
          poproszę o zamieszczenie info tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=29715
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • arzy
            Senior
            • 06-2002
            • 2814

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            i Ty milczysz? A jakieś znane parametry to piwo ma?
            poproszę o zamieszczenie info tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=29715
            Dawno nie zaglądałem do Oslo.
            Jak tylko będę coś więcej wiedział to dam znać.

            Z nowości:
            Paulaner z beki
            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            Bractwo Piwne
            Skład Piwa
            Piszę poprawnie po polsku!

            Comment

            • arzy
              Senior
              • 06-2002
              • 2814

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Irish Oslo - czy to nowa oslowska/osloska/oselska mutacja Stouta z GABa?
              Jest to połączenie Stouta i Złotego z GAB-a, pół na pół.

              Info z kontry:
              W połowie Irlandczyk w połowie czeski miłośnik pilsa produkt jest wynikiem idealnego połączenia piw górnej i dolnej fermentacji. Charakterem pasuje zarówno do Dublina jak i Pragi dostępny tylko w Częstochowie w Oslo Pub & Restaurant.
              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              Bractwo Piwne
              Skład Piwa
              Piszę poprawnie po polsku!

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                Jest to połączenie Stouta i Złotego z GAB-a, pół na pół.

                (...).
                Stouta i Oslo Pils
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • BEERBOYS1998
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 119

                  #38
                  sympatyczny lokalik, miła obsługa, obecnie lane Oslo Pils, na wynos w butlach to samo (choć smakuje zupełnie inaczej ) oraz Osło Zywe niefiltrowane i Irish Oslo, wszytsko po piątaku

                  przypadkowo kilkadzisiąt metrów dalej (Nowowiejskiego chyba) natknąłem się na Świat Piwa a w nim więszość oferty GAB-a w tym Racovia

                  Comment

                  • o_slon
                    Junior
                    • 05-2005
                    • 24

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BEERBOYS1998 Wyświetlenie odpowiedzi
                    przypadkowo kilkadzisiąt metrów dalej (Nowowiejskiego chyba) natknąłem się na Świat Piwa a w nim więszość oferty GAB-a w tym Racovia
                    I to jedyne piwo ktore warto tam kupić. Jak zobaczyłem kieleckiego koźlaka po 6 zl a faustusa po 5,5 to zacząłem sie zastanawiać czy to jedyny taki sklep w świętym mieście że może takie kosmiczne ceny ładować...?
                    naturalnegeny.pl

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #40
                      pojawiło się pewne hm, kuriozum (?) info za informacją mailową z Pubu Oslo:


                      Mamy zaszczyt przedstawić wyjątkowe, nie leżakowane piwo z limitowanej serii w ręcznie numerowanych butelkach:

                      Oslo Świeże
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Seler_32
                        Senior
                        • 04-2003
                        • 444

                        #41
                        Fajnie!
                        Dla jednych mejle, dla innych plakaty na drzwiach od WC
                        Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

                        Nie wierzę abstynentom.

                        Comment

                        • Seler_32
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 444

                          #42
                          Uprzejmie donoszę, że oferta piw powiększyła się o oferty z browaru Fortuna (m.in. Czerwonego Smoka). Oferta butelkowana.
                          Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

                          Nie wierzę abstynentom.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #43
                            Chłopaki piszą że teraz też w niedzielę mają czynne - od 15.00 do 22.00.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Cartmann
                              Member
                              • 03-2009
                              • 31

                              #44
                              Wczoraj byłem w Oslo pierwszy raz, bo z centrum nigdy znajomym sie nie chcialo iść, marudzili że daleko, wczoraj namówiłem Brata na spacer do Oslo. Wyszliśmy oczarowani tym co zastaliśmy na miejscu, może też dlatego że to dla Nas początek przygody z Piwami niekoncernowymi. Na początek po 1 niepasterysowanym i niefiltrowanym Oslo, bardzo dobre piwo. Poźniej ja Czarne, Brat Czerwony Smok, niebo w gębie. Następnie jeszcze Złoty i Srebrny smok i do domu. Po wczorajszej wizycie stwierdziliśmy że to bedzie nasza podstawowa knajpa Jeszcze dużo piw czeka na degustacje
                              Dostęne z beczki: Oslo żywe, Zlatopramen jasny i ciemny, Paulaner i chyba Svyturys coś kelnerka wspominała ale nie jestem pewien który i czy dobrze zrozumiałem.
                              Dostępne piwa z butelki: Fortuna: Czarne, Czarne Miodowe, Czerwony, Złoty, Srebrny Smok i Komes porter; z Ambera: Koźlak i Żywe, z Konstancina: Dawne i Zdrojowe, Namysłów: Zamkowe, Ciechan: Wyborne niepasteryzowane, Miodowe, Skalak: 10,12,13 jasna i 13 tmava, jakieś 2 piwa z Novej Paki, wszystkie Obolony, Lwowskie 1715 i jeszcze troszkę, o których nie napiszę bo nie zapamietałem wszystkiego.
                              Wystrój bardzo przyjemny, tylko jak dla mnie troche za niskie stoliki; dobra muzyczka, troche polskiego starego rocka.
                              Siedziałem we wnęce i delikatnie obserwowałem co ludzie kupują i wiele osób piła niekoncernowe piwka, jednak zdarzył się delikwent, który przechodził obok mojego stolika z buletką lecha i żywca w ręku...
                              Wrażenia baaaardzo pozytywne, ceny umiarkowane, polskie butelki po 6zł w większości, czeskie i te ze wschodu po 7zł, troszke drożej piwa z zachodu

                              Comment

                              • admiro
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 248

                                #45
                                Dodam tylko, że każde piwo z Oslo w nazwie pochodzi z browaru GAB z Wąsosza pod Częstochową, to właśnie dzięki Oslo ten browar odżył.
                                Moje piwo jest bezcenne.

                                Schizma miodowa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎