Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Częstochowa, Korczaka 14, Browar Czenstochovia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #76
    Poczekaj Docencie, mogło się coś zmienić. Zapomniałem dodać, że to oceny piw z połowy czerwca, wtedy tam byliśmy. Trochę mi się przeleżały w archiwum.

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #77
      Jak się przedstawia aktualna oferta browaru? Czy można kupić piwo butelkowe?

      Comment

      • Seler_32
        Senior
        • 04-2003
        • 444

        #78
        Dwa tygodnie temu nie można było, więc się chyba raczej nic w tym zakresie nie zmieniło. Ale jak się z własnym szkłem przyjdzie to Panie barmanki chętnie naleją.
        Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

        Nie wierzę abstynentom.

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #79
          Piw w butelkach nie ma w dalszym ciągu. W niedzielę w nalewakach: Jansne (7/0,5l), Pszeniczne (7/0,5l) i Miodowe Jasne (8/0,5l).

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #80
            Wreszcie i mi sie udało odwiedzić kolejny browar restauracyjny. Jako, ze znów byłem kierowcą, to pozostał mi jedynie zakup piw na wynos we własne butelki. W niedzielę 10.10 były dostępne 4 gatunki: miodowe, pszeniczne, pils i ciemne. (do zdegustowania pozostało jeszcze ciemne).
            Lokal odwiedziłem po godz 15. Na dole było tylko 5 osób, na piętrze, które było bardzo klimatyczne - z sercem browaru - były tylko 2 osoby.
            Lokal wewnątrz podobał mi się, stylowe miękkie kanapy, przy barze stoliki z krzesłami, ciekawy wystrój nawiązujący do historii browaru, również Kmicica.
            Z tyłu, od strony parkingu nieźle wygladająca altanka - mogliby z czasem przerobić ja na ogródek piwny, mimo, że widoki z tej części są średnio ciekawe.

            Mimo, że na barze stał sześciopak z butelkami to na wynos nie było możliwości zakupu ich piw we własnych flaszkach wraz z etykietami, a szkoda. Szkoda też, że browar nie posiada swoich aktualnych wizytówek.

            Bardzo dobrze by było, (nawiązujac do wczęśniejszej dyskusji) aby na ostatnim piętrze powstał hotel.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • arzy
              Senior
              • 06-2002
              • 2814

              #81
              Doszły mnie słuchy, iż został zakupiony nowy zbiornik leżakowy.
              Więcej będę wiedział w środę.
              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              Bractwo Piwne
              Skład Piwa
              Piszę poprawnie po polsku!

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #82
                Na dniach ma pojawić się piwo z chili według austriackiej receptury.

                Na Św. Patryka będzie marcowe.
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • arzy
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 2814

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na dniach ma pojawić się piwo z chili według austriackiej receptury.

                  (...)
                  Już wiadomo kiedy
                  Attached Files
                  "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  Bractwo Piwne
                  Skład Piwa
                  Piszę poprawnie po polsku!

                  Comment

                  • MINIAKos
                    Senior
                    • 02-2010
                    • 151

                    #84
                    Piwo wyjątkowo ostre w smaku W zapachu w ogóle nie czuć chilli. Ciężkie do picia, ja zmęczyłem. Nalewają tylko 0,33.

                    P.S. W Czenstochovii pszeniczne nareszcie w firmowych szklankach do pszeniczniaków.
                    Last edited by MINIAKos; 25-02-2011, 23:11.

                    Comment

                    • volodos
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 717

                      #85
                      Nawet wódka w firmowych szklaneczkach. Cieszy

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #86
                        Sympatyczne miejsce. Trafiliśmy tam w porze południowej i otwarty był jedynie pub na parterze, jednak dzięki uprzejmości właściciela mogliśmy sobie obejrzec również sam mini browar i podyskutowac o piwach tutaj warzonych.

                        Sympatyczne miejsce, fajny wystrój ( na piętrze - parter wygląda jakby ktoś nie miał koncepcji jak pub ma wyglądać), piwa smaczne, choć mogły by być bardziej dopracowane ( zwłaszcza pils troche taki zbyt wodnisty).

                        Ogólnie wrażenia z krótkiego pobytu w lokalu - bardzo przyjemne.

                        Comment

                        • MINIAKos
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 151

                          #87
                          Nikt nie informuje, a tu nowe piwo w Czenstochovii od połowy maja. Uwarzone jednorazowo. Smakowite, początkowo zbożowe smaku, później diacetyl w przyjemnej dawce.
                          Attached Files

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MINIAKos Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nikt nie informuje, a tu nowe piwo w Czenstochovii od połowy maja. Uwarzone jednorazowo. Smakowite, początkowo zbożowe smaku, później diacetyl w przyjemnej dawce.
                            Mam odmienne wrażenia. Według słów właściciela piwo zostało uwarzone w oparciu o recepturę browaru Kmicic z lat 60-tych. Ekstrakt 13-tka, barwa jasnozłota klarowna. W zapachu aromat niedoleżakowanego piwa wymieszany z perfumowatością. Smak to właściwie sama słodycz. Dla zwolennika piw wytrawnych czysty koszmar.

                            Zwróccie uwagę na slogan z ulotki. Jasne piwo z Czenstochovii (które zresztą jest na zdjęciu) jest smaczne, ale ostatnią rzeczą jaką można o nim powiedzieć jest to, że ma zauważalną goryczkę. Widocznie w Częstochowie lud domaga się słodyczy

                            Piwa dostępne 29 maja 2011: jasne, pszeniczne, jasne słodowe, jasne miodowe. Przez wakacje nic nowego nie będzie, dopiero na jesień planowany jest koźlak.
                            Attached Files
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #89
                              hahah, mniej goryczki więcej smaku

                              Czy to aby się nie wyklucza? No cóż, lud Częstochowy pewno narzekał, że piwo za gorzkie. A uległy browar spełnił ich życzenia.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • MINIAKos
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 151

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                                W zapachu aromat niedoleżakowanego piwa wymieszany z perfumowatością. Smak to właściwie sama słodycz. Dla zwolennika piw wytrawnych czysty koszmar.

                                Zwróccie uwagę na slogan z ulotki. Jasne piwo z Czenstochovii (które zresztą jest na zdjęciu) jest smaczne, ale ostatnią rzeczą jaką można o nim powiedzieć jest to, że ma zauważalną goryczkę. Widocznie w Częstochowie lud domaga się słodyczy
                                Faktycznie, zapach niedoleżakowania był. Masła, jak zwykle, również sporo. Nie wiem czy to kwestia "większej ilości smaku", ale uważam że było smaczne.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                lud Częstochowy pewno narzekał, że piwo za gorzkie. A uległy browar spełnił ich życzenia.
                                A piwo może być za gorzkie? Ja reprezentuje tę część "ludu", która zgadza się z Twoim podpisem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎