Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sośnicowice, Raciborska 71, RAJA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
    Jeśli korzysta się z autobusów to dojazd jest tylko do Wilczego Gardła. Dla niewtajemniczonych jest to dzielnica w Gliwicach budowana w czasie II Wojny Światowej dla robotników przez Hitlera.
    HA HA HA.Ale pierdoły opowiadasz.Takie pierdoły jak i Twoje zdjęcia.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • ZIOMEK2
      Gość
      • 09-2004
      • 2523

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
      Nareszcie jeden z forumowiczów zamiast krytykować postanowił się wybrać do lokalu.
      Napisałem to w innym sensie ale dziękuje za szczegóły ...

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
        ... Dla niewtajemniczonych jest to dzielnica w Gliwicach budowana w czasie II Wojny Światowej dla robotników przez Hitlera....
        Proponuję trochę się bardzie wtajemniczyć. Osiedle było przeznaczone do zamieszkania przede wszystkim przez członków SA i SS. W pewnym sensie byli to oczywiście "robotnicy" Hitlera. Ale to nie wynika z wzmianki zamieszczonej przez Boku.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          • 05-2004
          • 5615

          #19
          Chłopaki, zaczynacie mi robić z tego działu - dział historyczny, a tak nie jest. proszę o powstrzymywanie sie od szerokich opisów tego typu. Dział ten powstał głównie z myślą o pokazaniu ciekawych lokali.

          Boku proszę powstrzymaj się z opisywaniem każdego napotkanego na swej trasie lokalu. Wybieraj te najciekawsze, najlepiej jeszcze z interesującym piwem. Po to głównie powstał ten dział - zeby forumowicz wiedział, gdzie może się napić ciekawego piwa, a nie po to żeby wiedział o każdym lokalu. Jak gotowa jestem przejechać dla ciekawego piwa 100 km, tak na pewno nie pojadę nigdzie na koncerniaka - mam takie pod blokiem. Mimo, iż może miasteczko ma interesującą historię - pojadę wtedy dla miasteczka - ale to nie jest dział historia miast i miasteczek. Zdarza mi się wypić koncerniaka czy w domu czy na wyjeździe, ale wtedy nie ma dla mnie znaczenia z jakiej on jest "stajni", wtedy się liczy z kim go piję.
          Nie znaczy to, ze w tym dziale nie ma być wogóle opisów lokali z koncerniakami, ale niech będą to wybitne lokale!
          Last edited by Maggyk; 12-10-2006, 17:18.
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • ZIOMEK2
            Gość
            • 09-2004
            • 2523

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
            Nie znaczy to, ze w tym dziale nie ma być wogóle opisów lokali z koncerniakami, ale niech będą to wybitne lokale!
            jestem za a nawet przeciw ...

            Comment

            • Kimer
              Senior
              • 06-2003
              • 154

              #21
              Pozwolę sobie stanąć po stronie kolegi Boku (Boka?), bo:

              1. Jego opisy lokali są fajne, takie "ciepłe" i serdeczne, od razu czuć, że autor to dobry człowiek.

              2. Boku jest pracowity i jego opisy są rzetelne i jest ich sporo. Gdy przeprowadziłem się jakiś czas temu do Łodzi, to żałowałem, że w tym mieście nie ma kogoś takiego, jak Boku, kto równie solidnie potrafiłby, miał też czas i ochotę opisać różne lokale.

              3. Wbrew pozorom, w knajpie dla niektórych ważne jest nie tylko to, jakie piwo leją, lecz także i to w jakich warunkach się to odbywa. Mnie interesuje też wystrój, atmosfera, towarzystwo, standard obsługi, to czy do lokalu można się wybrać w towarzystwie kobiety etc. Są takie miejscowości czy dzielnice, gdzie w knajpach jest tylko piwo koncernowe, więc tym bardziej istotne są wszystkie pozostałe aspekty.

              4. Piwa koncernowe pijam sporadycznie, ale tak się składa, że z dwojga złego wolę wypić Żubra niż niektóre wyroby Okuniewa, Relakspola itp. Poza tym, proszę o trochę konsekwencji - skoro złe są piwa koncernowe, to proszę nie podniecać się akcją w stylu żądań sprzedaży portera okocimskiego także w kraju. Ja korporacyjnych porterów nie pijam.

              5. Jak trafnie zauważył kolega Boku, lokale z piwem pełnią duzo ważniejszą funkcję niż zaspokajanie pragnienia (do tego wystarczą sklepy) - funkcję społeczną, ważną także z punktu widzenia szeroko pojętej kultury piwnej. Jeśli ktoś był w angielskich pubach, ten wie, o czym mówię.

              6. Kolejny raz widzę na forum, jak starzy wyjadacze "wskakują" na innych o byle odstępstwo od kanonu tutejszego poprawnego myślenia. Cieszę się, że jest tylu ortodoksów pełnych misjonarskiego zapału, ale zwrócę uwagę, że zbyt restrykcyjne sekty kończą w ten sposób, że zostaje w nich sam guru, bo wszyscy potencjalni wyznawcy zostali zrażeni.

              A teraz wypijam Wasze zdrowie Kama Sutrą z malutkiego Browaru GAB.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                ja przyczepiłem się szczególnie do opisu lokalu (patrz jego i mój pierwszy post). po uzupełnieniu opisu uznałem, że jest to lokal jakich wiele - tak przynajmniej wywnioskowałem z opisu. jak ktoś chce bywać w takich lokalach to ja się już nie wtrącam.

                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  • 05-2004
                  • 5615

                  #23
                  Część dyskusji została wydzielona tutaj.

                  Kolejne wypowiedzi nie na temat wylatują w świat bez ostrzeżenia.
                  Last edited by Maggyk; 17-10-2006, 21:36.
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎