Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Katowice, Mariacka 5, Lorneta z meduzą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    #16
    Co ważniejsze, Mastne po 4 peeleny. Poza tym, zmienili "zasady tytoniowe". Teraz zamiast klubu palacza jest permanentna impreza zamknięta. Każdy, kto coś zamawia musi się podpisać na liście. Ot, Polska właśnie

    Comment

    • Aldach
      Senior
      • 07-2003
      • 1269

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
      Co ważniejsze, Mastne po 4 peeleny. Poza tym, zmienili "zasady tytoniowe". Teraz zamiast klubu palacza jest permanentna impreza zamknięta. Każdy, kto coś zamawia musi się podpisać na liście. Ot, Polska właśnie
      A jak odmówię podpisu? Wyrzucą mnie z publicznego lokalu mimo, że jestem trzeźwy, nie rozrabiam i nie zakłócam spokoju innych? Mam pytanie do osób znających się na prawie - czy można odmówić sprzedaży albo usunąć klienta ze sklepu / lokalu za niedostosowanie się do jakichś wewnętrznych przepisów (np. niepodpisanie ww. listy)?

      Comment

      • volodos
        Senior
        • 09-2008
        • 717

        #18
        Nie wyrzucą, ale podpis jest równoznaczny z akceptacją regulaminu imprezy zamkniętej trwającej w tym lokalu permanentnie. Czyli akceptujesz opary

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #19
          Tylko że w praktyce nikt nic nam nie podawał do podpisania (dwukrotnie byłem w sobotę), nawet nie widziałem tego regulaminu w lokalu o którym napisali na swoich stronach www.
          Chętnie również posłuchałbym opinii prawnika w tym temacie. A w lokalu... siekierę można zawiesić w dymie.

          Mimo że jestem niepalący, to twierdzę że akurat do tego lokalu wybitnie pasuje zawiesina dymna. Ma to swój urok.

          Comment

          • Koma
            Junior
            • 02-2011
            • 4

            #20
            Co do prawników, to znam kilku, ktorzy chętnie podpisują regulamin w tym przybytku i z radościa zaciągają się paierosem na legalu

            Comment

            • wisnix
              Junior
              • 01-2011
              • 13

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Koma Wyświetlenie odpowiedzi
              Co do prawników, to znam kilku, ktorzy chętnie podpisują regulamin w tym przybytku i z radościa zaciągają się paierosem na legalu
              Dymka sobie mozna puscic ale zimno tam maja oszczedzaja na ogrzewaniu????

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                Mimo że jestem niepalący, to twierdzę że akurat do tego lokalu wybitnie pasuje zawiesina dymna. Ma to swój urok.
                Żartujesz prawda?
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                  Żartujesz prawda?
                  Nie czasami o klimacie lokalu decydują pewne szczegóły tak jak zadymienie, tam akurat to pasuje jak ulał. Wpadam tam na 10-15 minut i idę dalej, traktuje go jako ciekawy przystanek. Co nie oznacza że nie irytuje mnie palenie w lokalach których przebywam godzinami czy też stricte restauracjami.

                  A w lornecie, jak przymruży się trochę oczy to... przypomina mi się klimat z filmu Kariera Nikodema Dyzmy.

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie czasami o klimacie lokalu decydują pewne szczegóły tak jak zadymienie, tam akurat to pasuje jak ulał. Wpadam tam na 10-15 minut i idę dalej, traktuje go jako ciekawy przystanek. Co nie oznacza że nie irytuje mnie palenie w lokalach których przebywam godzinami czy też stricte restauracjami.

                    A w lornecie, jak przymruży się trochę oczy to... przypomina mi się klimat z filmu Kariera Nikodema Dyzmy.
                    To tak jakby pic kilka piw dziennie i do jednego dosypywać trutki..........bo to takie klimatyczne.Nie rozumiem twoich gustów no ale trudno.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                      To tak jakby pic kilka piw dziennie i do jednego dosypywać trutki..........bo to takie klimatyczne.Nie rozumiem twoich gustów no ale trudno.
                      Po raz tysięczny... każdy ma swój gust.
                      Idąc tą teorią, to powinieneś się wyprowadzić w Bieszczady i pracować w lesie
                      Tak jak i zapewne Ty, urodziłem się na terenie GOP, teraz już powietrze jest czystsze ale kiedyś ? Czym wiec dla nas jest bierne palenie w postaci przebywania z zakopconym lokalu raz na dwa tygodnie przez kilka minut ?

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        #26
                        Od 01 kwietnia (w tym lokalu), wprowadzono całkowity zakaz palenia.
                        Walka z ustawą nie trwała długo.

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #27
                          09 - 11.09.2011

                          "Tylko w najbliższy w weekend z okazji Urodzin Miasta Lorneta z Meduzą ma dla Was specjalne piwo urodzinowe - Jasnoczerwone, dostojne piwo w stylu Vienna Lager o zawartości 13,1° Plato. Spokojne, solidne piwo o złożonym, słodowym smaku z kremową pianą. Tylko muśnięcie chmielowego aromatu pochodzące z najszlachetniejszej niemieckiej odmiany Mittelfruh. Fermentowane z użyciem drożdży Saflager w temp. 10oC.
                          Oferta limitowana tylko w dniach 9-11 IX.
                          Cena normalna 6 zł - z opaską Urodzinową - 5 zł."
                          Może będzie warto zajrzeć
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • strzelczyk76
                            Senior
                            • 11-2003
                            • 823

                            #28
                            Coś mi tu PINTĄ pachnie

                            czyżby lana Odsiecz Wiedeńska
                            NORMALNOŚĆ



                            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              #29
                              Liczyłem na to że Pinta zagości na dłużej i we wczorajszym dniu się napiję - niestety.

                              Jest za to GCh i Żywiec Bock, po 6 zł każde, oba podawane w firmowym szkle.

                              Comment

                              • bedi
                                Junior
                                • 06-2010
                                • 2

                                #30
                                Tam raczej nigdy nie było Pinty tym piwem miał być i był Leżajsk Pszeniczny

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎