Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gliwice, Studzienna 8, MajEr - mini browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mafar
    Senior
    • 04-2003
    • 1262

    #16
    Jaki problem do Majera zadzwonić i się dowiedzieć
    Last edited by Mafar; 29-03-2011, 10:29.
    Polakom gratulujemy Brackiego

    Gdy rozum śpi budzą się demony

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szary779 Wyświetlenie odpowiedzi
      A czy Mejer ma już butelki na wynos Chciałbym wstąpić wieczorem po pracy w piątek krótko przed zamknięciem (ok. 22.25.) Pewnie na lane się już nie załapię
      Wczoraj jeszcze nie mieli, ale przedzwoń to się dowiesz.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • szary779
        Junior
        • 12-2010
        • 21

        #18
        Właśnie się dodzwoniłem- butelkowane będzie w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Liczyłem, że ktoś może wie dlatego pytałem tych co już byli. Wiedziałem ,że można liczyć na Waszą uczynność.

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szary779 Wyświetlenie odpowiedzi
          A czy Mejer ma już butelki na wynos Chciałbym wstąpić wieczorem po pracy w piątek krótko przed zamknięciem (ok. 22.25.) Pewnie na lane się już nie załapię
          Nie smuć się! Lane piwko to tam będzie cały czas.
          mb WOS

          Comment

          • funt
            Junior
            • 01-2005
            • 27

            #20
            Jest w końcu jakaś pocieszająca wiadomość w mieście zmarnowanego potencjału.Jutro koło 20 idę testować gliwickie piwka.Do zobaczenia na szlaku!

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #21
              Lokal duży, przestronny, wystrój bez specjalnego zadęcia, instalacja wciśnięta nieco w kącik, ale widoczna, także z zewnątrz. Piwka bardzo dobre, Michał się postarał. Trafiłem na bdb. Ciemne (niestety jako kierowca poszkodowany byłem ). Miła obsługa i ogólnie przyjaźnie.

              Ceny stosunkowo wysokie, ale jak się porówna do bezsmakowej konkurencji, to są akceptowalne. Wreszcie browar z inną nazwą niż bro*ar*ia

              No i "normalne" piwo ma tu 0,5l. Szkło wdzięczne - Kufle, pokale i szklanki do weizena.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #22
                Czas dodać go do bazy

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #23
                  Kilka dni człeka nie było i już męczą
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • podswierkiem
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 796

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kilka dni człeka nie było i już męczą
                    ...a ja zazdroszczę tych kilku dni przy (tak podejrzewam) przednim piwku.
                    "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                    Niechybnie brakuje tam nas!
                    Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                    Niejeden już zginął kwiat!"

                    Comment

                    • szary779
                      Junior
                      • 12-2010
                      • 21

                      #25
                      Cholera, już nie mogę się doczekać dzisiejszego wieczoru

                      Comment

                      • funt
                        Junior
                        • 01-2005
                        • 27

                        #26
                        Kilka moich bardzo subiektywnych uwag po środowej wizycie. Po pierwsze wystrój. Niestety z czeskiej kultury piwnej przyszyczajony jestem do tego, że tego typu lokale zazwyczaj mają część typowo piwną (bo to browar przecież) i restauracyjną. Tutaj tego brakuje (części piwnej) i bez sensu zrobiono z całości wielgachną restaurację. Przychodząc tylko napić się piwka może "estetycznie" przeszkadzać taki element jak np. sztućce na stole, czy tez kieliszki do wina. Moim zdaniem części pt. pivnice zdecydowanie brak, a miejsca pod doooostatkiem. Po drugie piwa. Ja jako zdecydowany zwolennik jasnego byłem nieco rozczarowany - no może nie do końca ustatysfakcjonowny. Piwo jak najbardziej poprawne (granulat chmielowy - nie szyszki), ale brakuje jakiejś wyjątkowości - takie dst +. Pozostałe piwa dobre - w koźlaku bardzo wyczuwalna nuta palonego słodu - przypomina (ta konkretna nuta) trochę nasze koncernowe portery. Pszeniczna także bardzo poprawne a ciemnego jeszcze nie kosztowałem. Jedzenie swym poiomem wpisuje się mniej więcej w poziom piwa. Zwróciłem uwagę na sposób nalewania (w moim odczuciu nie do przyjęcia, gdy mowa o świątyni piwnej) po szyjce. Kierownik sali podziękował za uwagę i powiedział, że przekaże to dalej, bo zależu im na tego typu uwagach. Zobaczymy czy to się zmieni na lepsze. W końcu poza smakiem tego typu elementy są istotne. To tyle po pierwszej wizycie. Lokal na pewno warty odzwiedzenia!

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #27
                          Z szyszek to właściwie już tylko piwowarzy domowi korzystają. Także w Czechach. Sposobów nalewania jest wiele, ale zawsze chodzi o to samo - aby piwo miało ładną piankę chroniącą piwo przed utlenianiem.
                          Last edited by ART; 01-04-2011, 13:28.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • szary779
                            Junior
                            • 12-2010
                            • 21

                            #28
                            Byłem, zobaczyłem, szklaneczek kilka wychyliłem. Trochę zaskoczony byłem wystrojem- spodziewałem się czegoś w rodzaju pubu a tu sala restauracyjna, pełna kultura, kelnerzy. Nie czuję się na siłach oceniać konkretne piwka powiem tylko,że bardzo mi smakowało a zwłaszcza koźlak. Jeszcze tam na pewno nie raz zawitam

                            Comment

                            • beny
                              Senior
                              • 03-2001
                              • 984

                              #29
                              kilka zdjęć z pierwszego dnia (robione komórką)
                              Z piwnym pozdrowieniem
                              Radosław Kwiecień

                              http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
                                kilka zdjęć z pierwszego dnia (robione komórką)
                                http://www.dropbox.com/gallery/21472...majer?h=ef2764
                                O, widzę że pokale mają. Z tego co kojarzę, to pierwszy taki przypadek w krajowym browarze restauracyjnym.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎