Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gliwice, Studzienna 8, MajEr - mini browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    O, widzę że pokale mają. Z tego co kojarzę, to pierwszy taki przypadek w krajowym browarze restauracyjnym.
    Złoty Róg w Kaliszu posiadał pokale, czy jeszcze posiada tego nie wiem.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      O, widzę że pokale mają. Z tego co kojarzę, to pierwszy taki przypadek w krajowym browarze restauracyjnym.

      Docencie.....a Browarmia, Kowal, Grodzka, Płock - wszystkie te browary miały pokale
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Docencie.....a Browarmia, Kowal, Grodzka, Płock - wszystkie te browary miały pokale
        Ok, nie sprecyzowałem. Chodzi mi o ten charakterystyczny kształt pokala na wysokiej nóżce.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • volodos
          Senior
          • 09-2008
          • 717

          #34
          Przecież wszystkie pokale mają nóżkę, właśnie to je odróżnia od szklanek

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
            Przecież wszystkie pokale mają nóżkę, właśnie to je odróżnia od szklanek
            Ale pokal pokalowi nierówny (chociażby ze względu na wspomnianą wysokość nóżki). No więc nie widziałem u nas takiego typu pokala jaki jest w Gliwicach u Majera
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #36
              Chciałem przy okazji powrotu z giełdy żywieckiej zanocować w Majerze ale cena 435 zł mnie skutecznie zniechęciła. To już o 1/3 mniej płaciłem za nocleg w Brovarii na rynku w Poznaniu no i jeszcze gdzie Poznań, a gdzie Gliwice
              Ceny iście niemieckie

              Co nie znaczy, że na samo piwo z kolacją tam nie zawitam
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                #37
                Odwiedziliśmy lokal w sobotnie popołudnie, w ramach spotkania przedgiełdowego przed Spiżem. Mieliśmy co prawda rezerwację, ale okazała się ona zbyteczna ponieważ klientów raczej mało.
                Lokal prezentuje się bardzo okazale, wystrój mało "piwny", ale zdaję sobie sprawę, że jest to również restauracja hotelu.
                Miła obsługa szybko zorientowała się po co przybyliśmy, więc ze stolika szybko zniknęły niepotrzebne sztućce i kieliszki do wody/wina.
                Obsługa bardzo miła, choć nie do końca jeszcze kompetentna (nie umiała wytłumaczyć poszczególnych pozycji w menu). Ja osobiście nic nie jadłem, ale współbiesiadnicy jedzenie chwalili.
                Brak jeszcze podstawek, od dzisiaj jest możliwość zakupu szkła (chyba 6 rodzajów).
                Do MajEra przybyliśmy jednak przede wszystkim napić się piwa, a jeśli o nie chodzi to każde okazało się bardzo smaczne. Kolega biermann dał radę.
                W kranach dostępne były: Jasne (7zł/0,5l), Pszeniczne (8zł/0,5l), Ciemne (8zł/0,5l) i Koźlak (10zł/0,5l). Cen za pojemność 0,3l nie pomnę, bo i po co?
                W mojej klasyfikacji najlepsze Jasne, potem Ciemne, Koźlak i Pszenica, choć zdania były podzielone.
                Wkrótce dostępne będzie Marcowe, co chętnie wykorzystam jako pretekst do kolejnych odwiedzin.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Cen za pojemność 0,3l nie pomnę, bo i po co?
                  Jasne, najlepsza próbka do degustacji to pół litra. Ja natomiast chętnie spróbuję 0,3 w tych gustownych pokalach.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • biermann
                    Senior
                    • 09-2001
                    • 2552

                    #39
                    Szkło już w sprzedaży... ceny tylko nie pomnę ale chyba 15 zł za szt niezależnie jaką. Dokładnie będę wiedział jutro.
                    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #40
                      Jakoś nie znalazłem informacji o godzinach otwarcia. Szczególnie interesuje mnie, od której otwarte jest w niedzielę
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Jack75g
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 555

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                        Szkło już w sprzedaży... ceny tylko nie pomnę ale chyba 15 zł za szt niezależnie jaką. Dokładnie będę wiedział jutro.
                        To podobnie jak w radomskiej Pivovarii. Mają szklanki do pszenicy 0,5 i 0,3 l. oraz pokale 0,3 l. Na miejscu można zakupić po 15 zł/szt.
                        Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                        Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                        Comment

                        • woosaa
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 1548

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jakoś nie znalazłem informacji o godzinach otwarcia. Szczególnie interesuje mnie, od której otwarte jest w niedzielę
                          Od 11.00 do 24.00.
                          mb WOS

                          Comment

                          • piwofanos
                            Junior
                            • 04-2011
                            • 2

                            #43
                            mini browar majer

                            Ekstra miejsce
                            Zaskakująco duża sala na dwóch poziomach, mnóstwo ludzi- tak było w ostatnią niedziele.Spokojny weekend w Gliwicach.Udaje nam się zająć ulubiony stolik, od którego wstała właśnie spora grupa amatorów złocistego trunku.
                            Młody kelner zabiegany, lecz nie ma się, co dziwić- przyjmuje nasze dość duże zamówienie,odchodzi od stolika niczego nie zapisuje. Nieco zdziwieni czekamy czy wszystko przyniesie, a tu pojawia się pan kelner z bardzo dużą tacą i przynosi nam wszystko, co było zamówione pszeniczne piwa dla kobiet dla nas facetów mocne kożlaki w ładnym szkle
                            .Po niewielkiej chwili do naszego stołu kelner do nosi •przekąski do piwa.Wszystko zgodne z tym, co było zamówione.Nikt nie krył zdziwienia, i zaskoczenia..Nadmienie, że kelner wszystko nosił sam i obsługiwał jeszcze stoliki na dole.Po pierwszym piwie i przegryzieniu przekąski nadszedł czas żeby się rozejrzeć po lokalu.
                            W ocenie mojej i towarzystwa, z którym siedziałem przy stoliku lokal to szczał w dziesiątkę.

                            Po pierwsze świetnie zlokalizowany praktycznie w sercu Gliwic.
                            Bardzo fajnie ustawiono stoliki z wygodnymi krzesłami lub raczej fotelo-krzesłami bardzo wygodne.
                            Jest tez duża plazma zawieszona na ścianie na pewno kibice będą tu zaglądać z ochotą,
                            Co może być lepsze mecz ulubionej drużyny i wyśmienite piwo, bardzo dobre przekąski podawane przez uprzejmego kelnera.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #44
                              Chyba nikt jeszcze o tym nie wspomniał - hokus-pokus: http://minibrowarmajer.pl/proces_warzenia.php

                              Comment

                              • piwofanos
                                Junior
                                • 04-2011
                                • 2

                                #45
                                byłem w poniedziałek

                                Znowu w poniedziałek zawitałem wieczorem na kożlaka do browaru majera.
                                Tak to już moja druga wizyta i już wiem, że nie ostatnia.
                                Tym razem usiadłem przy barze i zauważyłem, że każda szklanka, do której nalewane jest
                                piwo chłodzona jest wodą lodową. Jakość serwowania piwa niespotykana nigdzie w Gliwicach.
                                Uwaga obsługa zestresowana na maksa na widok kierownictwa,
                                Źle, jeśli klient siedzący przy barze klient potrafi to odczuć.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎