Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gliwice, Studzienna 8, MajEr - mini browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szary779
    Junior
    • 12-2010
    • 21

    #61
    Zaszedłem z własną butlą i dupa. Nie nalewają bo mają zabronione a własnych ciągle brak. Na pocieszenie jest piwo marcowe zamiast koźlaka.Niczego sobie

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #62
      Będzie historyjka, z życia, niestety, wzięta...
      Wracając wczoraj z przyjęcia weselnego znajomych, wynegocjowałem z rodziną, że nadłożymy drobne kilkadziesiąt kilometrów i "ja też coś z tego będę miał". Odpowiednio wcześniej spakowałem cztery flachy z krachlą do bagażnika, w miarę możliwości obcykałem dojazd, itd.
      Po wejściu do obiektu od razu skierowałem swe kroki do miłego kelnera, przekazując mu plecak z butlami i wiadomą prośbą. Zniknął, mówiąc, że zapyta kierownika i zaprowadził nas do stolika. Po kilku minutach pojawił się inny kelner, gotów do przyjęcia zamówienia. Gdy zapytałem, co z kolegą i sprawą nalania na wynos, powiedział, że im nie wolno. Próby negocjacji spełzły na niczym...
      Moja naiwna żona, widząc, że się zaczynam gotować, zapytała, czy można wobec tego kupić piwo na wynos. Odpowiedź, "nie można, bo butelek nie ma".
      Byłem w garniturze, a wiadomo - klient w krawacie... itd.
      Dalszą podróż odbyliśmy w milczeniu, na dodatek spóźniając się do moich rodziców na imieninową kolację.
      Wszystko wiem, ale - to nic osobistego, biermann i wszyscy gliwiczanie, ale bardzo długo będę robił wszystko, żeby ten obiekt omijać...

      PS. Jak już dojechałem, kupiłem sobie w "Żabce" "Beczkowe Mocne" w puszce na wieczór...

      PS.2. Czy ktoś wie, czy - gdybym nabył piwo do spożycia "na miejscu", a potem zaczął "robić wieś", przelewając je do butelek (za pomocą lejka, którego nie mam, ale może nabędę), ktoś by się czepiał?

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #63
        Pancernik, ale skąd to zdziwienie? Biermann na samym początku tego wątku (post nr 4) wyraźnie napisał, że nie będzie nalewania do własnych butelek. Zaryzykowałeś, nie udało się. Po co te żale?
        Last edited by delvish; 15-05-2011, 09:06.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #64
          To takie żalenie się żeby coś się zmieniło kiedyś Abernacka chce sklepu specjalistycznego w jego odczuciu zasługującego na to miano a Pancernik chce na wynos kupować piwo do własnych butli
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #65
            Bo im Kopyr namieszał w głowach tymi pros....umentami. Chłopaki uwierzyli, że są w stanie żalami na forum kreować rzeczywistość
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #66
              Żale są z powodu, że lokal nie prowadzi sprzedaży na wynos (na razie z braku butli) więc wydaje się, że do czasu aż tego nie zacznie robić, nie powinno być kłopotu z nalaniem do własnej butelki.
              Oczywiście gdy browar ma już w ofercie swoje butle wtedy żali być nie powinno i pewnie nie będzie
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • szary779
                Junior
                • 12-2010
                • 21

                #67
                Byłem, pytałem, nie było problemu z nalewaniem do własnych butli. Trzy tygodnie później nie wolno nalewać.Zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Musielibyście widzieć moją minę, gdybym miał lejek... to kto wie

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Żale są z powodu, że lokal nie prowadzi sprzedaży na wynos (na razie z braku butli) więc wydaje się, że do czasu aż tego nie zacznie robić, nie powinno być kłopotu z nalaniem do własnej butelki.
                  Oczywiście gdy browar ma już w ofercie swoje butle wtedy żali być nie powinno i pewnie nie będzie
                  Właśnie to miałem na myśli. VanPurRz-e alias Z., Twoje

                  Comment

                  • minibrowary
                    Junior
                    • 05-2011
                    • 28

                    #69
                    Ten minibrowar nadal działa? Bo będę niedługo w Gliwicach wpadł bym na piwko

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika minibrowary Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ten minibrowar nadal działa? Bo będę niedługo w Gliwicach wpadł bym na piwko
                      Od dawna nieczynny, nie widać?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #71
                        Zaraz plotka pójdzie w świat...
                        Last edited by ART; 18-05-2011, 08:22.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • biermann
                          Senior
                          • 09-2001
                          • 2552

                          #72
                          Wiedziałem, że to wszystko mi się tylko śni
                          "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                          Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                          Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                          Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                          Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                          Comment

                          • paquaio
                            Junior
                            • 05-2011
                            • 1

                            #73
                            Mieszane uczucia

                            Udając się do tego lokalu w piątkowy wieczór po ciężkiej pracy liczyłem na chwile relaksu przy kufelku dobrego piwa( i takie też dostałem)...jednak chyba wybrałem zły moment ponieważ w browarze panował ścisk i rumor(grupka podchmielonych wulgarnych młodzieńców) Ale wracając do lokalu to opisze po krótce moje odczucia;piwo wyśmienite zarówno marcowe jak i jasne, jedzenie dobre acz kolwiek bez fajerwerków ale czas oczekiwania to zgroza...prawie godzine na drugie danie...(kelner kierownik nawet nie przeprosił tylko "rzucił talerz" i życzył smacznego od niechcenia,ogólnie poziom obsługi to lepiej przemilczeć),jeśli chodzi o wystrój to średnio, do mnie akurat nie przemawia.A już sztućce na stolikach nie za bardzo pasuja mi do tego miejsca:P

                            Comment

                            • mwa
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 5071

                              #74
                              Jak czytam te wypociny to układanka słów coś mi przypomina, narzekania parę postów wyżej.
                              Człowieku, za ile chcesz mieć podane dobre jedzenie? Może nie zrobisz sam nic dobrego, ale idź do mamy i popatrz ile ona przygotowuje II danie.
                              Pozdrawiam Cię !!!!

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
                                Człowieku, za ile chcesz mieć podane dobre jedzenie? Może nie zrobisz sam nic dobrego, ale idź do mamy i popatrz ile ona przygotowuje II danie.
                                W restauracji danie główne powinno być podane do 30 minut.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎