Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Ostrava, Martinovská 50, GarážMistr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    Czechy, Ostrava, Martinovská 50, GarážMistr

    Najnowszy browar restauracyjny w Ostravě powstał w budynku znanego od wielu lat klubu Rock And Roll Garage. Dojazd pod same drzwi zapewnia tramwaj linii 4, z którego wysiadamy na pętli Martinov. Na dachu sporego kompleksu dawnych garaży wita nas wielki neon Radegasta, a nad wejściem stara škoda jakby do połowy wbita w mur. To wejście do dużej sali koncertowej gdzie niemal codziennie odbywają się występy różnej wielkości gwiazd nie tylko czeskiej sceny rockowej. Do restauracji i browaru wchodzi się przez bramę po lewej stronie, wyposażonej w sygnalizatory jak na przejściu dla pieszych oraz w kaseton z piwnym logo. Tak teren przed wejściem jak i wnętrze restauracji nawiązuje do tematyki motoryzacyjnej. Pełno tu starych samochodów, w których w ciepłe dni można piwkować na świeżym powietrzu, wewnątrz błyskają kolorowe sygnalizatory, wiszą silniki, rury wydechowe i inne części aut, a na środku sali jako jeden ze stołów służy różowa wołga w wersji cabrio. Oprócz klasycznych drewnianych ław, na podeście znajdują się stoły przy, których do siedzenia zamontowano fotele samochodowe.
    Warzelnia mieści się w pomieszczeniu po lewej stronie, w przedsionku przed drzwiami wejściowymi do restauracji, reszta urządzeń w tylnej części nie jest dostępna bez obecności pana sládka a tego niestety w niedzielę 17.03.12 nie było. Całkiem zrozumiałe jeśli wziąć pod uwagę, że dzień wcześniej było oficjalne i zapewne huczne otwarcie browaru. Uwarzono na nie 4 rodzaje piw, które będą stanowić stałą ofertę uzupełnianą z różnych okazji piwami specjalnymi. Browar ma moc produkcyjną 1000 hl piwa rocznie.

    - GarážMistr 10° světle výčepní
    Kolor ciemnożółty, lekko mętne.
    Piana biała, nierównomierna, oczka różnej wielkości, wysoka na około 3 cm, opadła dość szybko pozostawiając cienki jak mgiełka kożuszek, ale za to oblepiając ścianki kufla gęstą "firanką".
    Zapach rześki, drożdżowo - słodowy.
    W smaku owocowo - drożdżowe, po chwili na języku i podniebieniu pojawia się miła zbożowo - chlebowa nuta. Jak na 10° piwo dość treściwe o niezbyt wysokim ale pasującym wysyceniu.
    Podano w kuflu Radegasta, który w ofercie już nie występuje. 25 kč


    - GarážMistr 11° polotmavý ležák
    Kolor śliwki węgierki przechodzący w hebanowy, prawie zupełnie klarowne.
    Piana ciemnokremowa, poszarpana, bąble nierównomierne. Po kilku łykach pozostała jak nieregularna wyspa na powierzchni i liczne plamy na ściankach.
    Zapach przyjemny, słodko karmelowy z nutą czekolady i zbożowej kawy.
    W smaku już tak miło nie jest, jest mało wyraziste, doznania są zbyt uśrednione. W pierwszej chwili wyczuwa się drożdżowość, jest nuta karmelu, odrobina słodowej paloności z lekkim owocem ale by to wyczuć dobrze się trzeba namlaskać. Nie pozostawia jakichś specjalnych wrażeń.
    Wysycenie odpowiednie.
    Podano w gładkim kuflu bez logo. 28 kč

    - GarážMistr 12° světlý ležák premium
    Kolor ciemnozłoty, leciutko mętne.
    Piana gęsta, mocna choć poszarpana jak na morskich falach, oczka mikroskopijne z nielicznymi większymi. Utrzymywała się dość długo grubą 0,5 cm warstwą, pozostawiając liczne plamy na ściankach.
    Zapach niezbyt silny aczkolwiek przyjemny, piwniczno drozdżowy z wyraźną słodowością.
    Smak i tu niestety nie zachwyca, piwo nie jest niedobre ale mało wyraziste. Niby czuć lekką słodowość, ciut nuty owocowej i goryczkę, ale wszystko to w minimalnych, uśrednionych dawkach nie mogących spowodować zachwytu. 10° była wiele ciekawsza.
    To piwo nareszcie podano w firmowym kuflu, a już zdawało się że ich nie mają. 28 kč.


    - GarážMistr 13° tmavý ležák speciál
    Praktycznie nieprzejrzysty heban, jedynie przy ściankach ciemnobordowe przebłyski, mętne.
    Piana ciemnobeżowa, przy podaniu na około 4 cm o mikroskopijnych oczkach. Opada samoistnie dość szybko, nie pozostawia nic poza obręczą przy szkle i plamami na nim.
    Pachnie piwnicznie lekko stęchłym słodem i drożdżami, w drugim planie pojawia się też nuta karmelu.
    W smaku nie jest specjalnie wyraziste, choć czuć wyższą ekstraktywność. Dominuje słód, karmelowość, do tego ciemna ale max 40% czekolada i lekki posmak zbożowej kawy. Da się wypić bez grymaszenia ale mistrzostwo świata (a nawet garażu) to nie jest.
    Wysycenie nie duże, odpowiednie.
    Znów gładki kufel, czyżby tylko do 12° dawali firmowe? 33 kč.


    Tak więc z piw jak na tą chwilę najlepiej wypada 10°. Ale to dopiero początek, pierwsze warki, więc mam nadzieję, że będzie z czasem lepiej.

    Ogólnie dostępne na stołach są podkładki firmowe. Kufli z własnym logo jest mało, na razie nie są na sprzedaż ale jeden z kelnerów (obsługa sprawna) po sympatycznej rozmowie postawił jeden pusty przede mną a ja odwdzięczyłem się w napiwku. Będą też etykiety gdyż planowane jest napełnianie butelek PET.

    Oprócz miejscowych piw lany jest jeszcze Pilsner Urquell.

    Jedzenie w dość dużym wyborze, dania obfite w cenach 99 - 160 kč, są też speciály w cenach do 300 kč. Warto skorzystać z codziennego menu (zupa i do wyboru 3 rodzaje dań głównych) w cenach 75 - 85 kč.

    Czynne:
    pn 11 - 23
    wt - czw 11 - 22
    pt 11 - 2
    so 12 - 2
    nd 12 - 21

    Fotki w galerii:



  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #2
    W zasadzie po Dadku nie ma co dopisywać

    Podoba mi się bardzo wystrój lokalu, dobrze tematycznie wykonany, od wejścia na ogródek aż po bar.

    Na kranie pojawiło się nowe rotacyjne piwo, jest to Pšeničny Special 11°. Zamówiłem, barman uprzedził że trochę poczekam gdyż się pieni. Odpowiedziałem że nie ma sprawy i z uśmiechem żartem powiedziałem mu jak u nas radzą sobie z takim problemem
    Piwo było na stole za około 8 minut, było z ćwiartką cytryny nabitej na szklankę Kolejnym szokiem był styl tego piwa, niestety takie z niego pszeniczne jak pszeniczne Tyskiego Książęcego. Żadnych charakterystycznych dla piw pszenicznych cech (może poza wyglądem).
    Chyba wielu ponosi ostatnio moda bo w ofercie są Radlery owocowe mieszane na miejscu wespół z tutejszą dziesiątką. Widząc po obiegach kelnerów, bardzo popularne.

    Smakowała mi za to dziesiątka, na dzisiejszą pogodę idealna. W domu będę testował pozostałe zaPETowane piwa.
    Jedzenie bardzo dobre.

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      Jeśli miałbym polecić jeden browar w Ostravie, to zdecydowanie byłby to właśnie Garage. Miejsce jest mega klimatyczne - wystrojone w klimacie Ameryki lat 60/70, z muzyką bluesowo-rockową, czułem się tam jak w domu, a nawet lepiej Wybór piwny też jest najciekawszy - w czasie mojej wizyty było tam sześć piw:

      10° svetle výcepní
      11° polotmavý ležák
      12° svetlý ležák premium
      13° tmavý ležák speciál
      13,5° Single Hop
      16° IPA

      Wszystkie bardzo dobre (tmavego nieco nie pamiętam, przyznaję ). Zarówno IPA jak i Single Hop mają wyrazistą goryczkę skomponowaną z cytrusowymi posmakami, a oba svetle to to, czego oczekuję jadąc do Czech i zamawiając svetle. Jedzenie w cenach ciut wyższych od standardowych (ale nie aż tak jak w Pikardzie), natomiast jego jakość jest zdecydowanie zadowalająca - warto. Jadącym tam polecam nastawić się na dłuższą posiadówkę, bo wchodząc możecie znaleźć wiele powodów żeby stamtąd szybko nie wyjść Ja przynajmniej tak miałem, wychodziłem stamtąd w końcu objedzony, opity i z żalem że już czas się zbierać - ale na pewno tam wrócę.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #4
        Kolejna wizyta u Garážmistra w dniach 20-21.01.2016 zaowocowała w końcu zwiedzeniem całości browaru. Pan sládek Pavel Salaj był na tyle miły, że pomimo wolnego weekendu zgodził się pokazać swoje gospodarstwo ("zadzwońcie jak przyjedziecie to przyjdę" - powiedział gdy wcześniej do niego dzwoniłem). Nie dość, że oprowadził i opowiedział o procesie produkcyjnym to jeszcze przy pożegnaniu wręczył każdemu po litrowej PET-ce swoich piw.
        Kto był w restauracji Garage na Martinově wie, że warzelnia (rodem z Chin, 10 hl) jest tuż przy wejściu, jednak reszta urządzeń jak się okazało znajduje się w innym budynku z tyłu, za letnim ogródkiem i placem zabaw dla dzieci.
        Jest tam na spilce 5 otwartych kadzi fermentacyjnych, a w leżakowni 4 tanki po 20 hl, 2 po 10 hl i 3 po 5 hl.
        W dalszym ciągu warzy się 6 rodzajów piw (jak w poście Shedao powyżej) z tą różnicą, że Single Hop 13° występuje teraz z przydomkiem Extra hořký (i rzeczywiście czuć mocne chmielenie), a IPA obecnie ma ekstrakt 15°.
        Dobra wiadomość dla chcących zabawić na Martinově dłużej - spróbować wszystkich piw, dobrze podjeść lub uczestniczyć w koncercie - od marca na pierwszym piętrze będzie funkcjonował hotel.

        To fotka sprzed prawie 4 lat:

        Dorzuciłem do galerii nowe reszty urządzeń:


        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          #5
          Plac zabaw dla dzieci. Sodoma i Gomora, jak to - dzieci w lokalu z piwem. Zakazać.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #6
            Plac zabaw jest przed browarem a nie w lokalu. Ale rodzice mogą siedzieć na ławach obok i pijąc piwo dzieci obserwować. Na szczęście Czechy to dużo normalniejszy kraj niż Polska, miejmy nadzieję, że nigdy oszołomy tam do władzy nie dojdą.
            PS: Oczywiście byliśmy już w tym roku, jeszcze się nie przyzwyczaiłem by pisać 2017.
            Last edited by dadek; 27-01-2017, 02:39.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Zależy jakie kryteria "normalności" przyjmiemy...

              Comment

              • maaniek
                Senior
                • 11-2010
                • 118

                #8
                Też byliśmy 20.01 w godzinach popołudniowych, Single Hop Kazbek 13° najbardziej smakowała
                Taka ciekawostka: przy stacji kolejowej Děhylov (przystanek dalej od Ostrava-Třebovice) jest hospudka Posezení U Žáby, w której leją Rohana

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #9
                  Dwukrotnie próbowałem piw z tego browaru. Zawsze tylko jasnej 11-ki i 12-ki. I zawsze tak samo mi smakowały. A właściwie to mi nie smakowały.
                  Bardzo mocno gazowane piwa o płaskim smaku. Ogólnie jak dla mnie słabo.
                  Podczas wizyty w browarze Dejf od właściciela dowiedziałem się, że od wiosny tego roku w tymże browarze warzy nowy, lepszy sladek.
                  Podobno jakość i smak piw uległ znacznej poprawie. Należy podjechać i sprawdzić to u źródła.

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #10
                    Niedzielna wizyta w moim przypadku zaowocowała spróbowaniem pierwszy raz lanych piw z tego browaru. Wcześniej zaglądałem tam tylko po pet-y.
                    Tak jak pisałem wcześniej podobno obecnie w browarze zatrudniony jest nowy, lepszy(?) piwowar. W niedzielne popołudnie można było spróbować następujących piw:

                    - GarážMistr 10-ka světle výčepní w cenie 16 / 27 Kc. Super piwko!! Najlepsze z pośród próbowanych w tym browarze. https://www.browar.biz/galeria.php?id=22778

                    - GarážMistr 12-ka světlý ležák premium w cenie 18 / 30 Kc. Również bardzo smaczne z wyraźną, ale delikatną goryczką. https://www.browar.biz/galeria.php?id=22777

                    - GarážMistr 11-ka polotmavý ležák w cenie 18 / 30 Kc. Średniak. https://www.browar.biz/galeria.php?id=22779

                    - GarážMistr 13-ka Single Hop extra horky světlý speciál w cenie 21 / 35 Kc. Bez większych uniesień. Małe tak, ale dużego nie chciałbym wypić.


                    - GarážMistr 15-ka IPA světlý speciál w cenie 23 / 38 Kc. Jak dla mnie najmniej ciekawe piwo z tego browaru. Nawet fotki nie chciało mi się zrobić.

                    Wychodzi na to, że w ,garażu, rządzi czeska klasyka i mnie to odpowiada. Może to zasługa nowego piwowara? Wszystkie piwa można zakupić na wynos w litrowych butelkach pet.
                    Jeśli ktoś jest fanem Lady Punk i przy okazji chciałby posmakować dobrego piwa to w tym roku w październiku odbędzie się tam ich koncert. Ot, taka ciekawostka.
                    Hotel już funkcjonuje i można wynająć sobie np. pokój o nazwie AC/DC w jakże zajeb... cenie 1800 Kc. za dwie osoby. I jest to najtańszy z oferowanych pokoi w tym hotelu.

                    Z dań barowych nie polecam meksykańskiego gulaszu. Paskudne to było, kucharz do wymiany.

                    Obecne godziny otwarcia lokalu to:

                    Poniedziałek-czwartek: 11:00 - 23:00
                    Piątek-sobota: 12:00 - 02.00
                    Niedziela: 12:00 - 21:00

                    Kufli firmowych brak. Podstawki są na stołach. Niestety w niedzielę sladek nie pracuje i dla tego zwiedzenie reszty browaru nie jest możliwe. Poniżej tylko jedno zdjęcie warzelni.

                    Comment

                    • Raciborz
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 594

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niedzielna wizyta w moim przypadku zaowocowała spróbowaniem pierwszy raz lanych piw z tego browaru. Wcześniej zaglądałem tam tylko po pet-y.
                      Tak jak pisałem wcześniej podobno obecnie w browarze zatrudniony jest nowy, lepszy(?) piwowar. W niedzielne popołudnie można było spróbować następujących piw:

                      - GarážMistr 10-ka světle výčepní w cenie 16 / 27 Kc. Super piwko!! Najlepsze z pośród próbowanych w tym browarze. https://www.browar.biz/galeria.php?id=22778

                      - GarážMistr 12-ka světlý ležák premium w cenie 18 / 30 Kc. Również bardzo smaczne z wyraźną, ale delikatną goryczką. https://www.browar.biz/galeria.php?id=22777

                      - GarážMistr 11-ka polotmavý ležák w cenie 18 / 30 Kc. Średniak. https://www.browar.biz/galeria.php?id=22779

                      - GarážMistr 13-ka Single Hop extra horky světlý speciál w cenie 21 / 35 Kc. Bez większych uniesień. Małe tak, ale dużego nie chciałbym wypić.


                      - GarážMistr 15-ka IPA světlý speciál w cenie 23 / 38 Kc. Jak dla mnie najmniej ciekawe piwo z tego browaru. Nawet fotki nie chciało mi się zrobić.

                      Wychodzi na to, że w ,garażu, rządzi czeska klasyka i mnie to odpowiada. Może to zasługa nowego piwowara? Wszystkie piwa można zakupić na wynos w litrowych butelkach pet.
                      Jeśli ktoś jest fanem Lady Punk i przy okazji chciałby posmakować dobrego piwa to w tym roku w październiku odbędzie się tam ich koncert. Ot, taka ciekawostka.
                      Hotel już funkcjonuje i można wynająć sobie np. pokój o nazwie AC/DC w jakże zajeb... cenie 1800 Kc. za dwie osoby. I jest to najtańszy z oferowanych pokoi w tym hotelu.

                      Z dań barowych nie polecam meksykańskiego gulaszu. Paskudne to było, kucharz do wymiany.

                      Obecne godziny otwarcia lokalu to:

                      Poniedziałek-czwartek: 11:00 - 23:00
                      Piątek-sobota: 12:00 - 02.00
                      Niedziela: 12:00 - 21:00

                      Kufli firmowych brak. Podstawki są na stołach. Niestety w niedzielę sladek nie pracuje i dla tego zwiedzenie reszty browaru nie jest możliwe. Poniżej tylko jedno zdjęcie warzelni.

                      https://www.browar.biz/galeria.php?id=22781
                      dziwne z tym jedzeniem, jak dla mnie to jedna z lepszych kuchni w Czechach. Może kucharz był po sobocie i koncercie do rana

                      Comment

                      • heckler
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 1817

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
                        dziwne z tym jedzeniem, jak dla mnie to jedna z lepszych kuchni w Czechach. Może kucharz był po sobocie i koncercie do rana
                        Nie polecam tylko gulaszu, tak napisałem. Nic innego nie jadłem, więc nie wiem czy reszta dań smakuje podobnie, czy jest ok. Może teraz pracuje tam inny kucharz?

                        Comment

                        • heckler
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 1817

                          #13
                          07.09 w sobotnie, mocno deszczowe popołudnie pod lokal dotarliśmy tramwajem. W jednej z sal odbywała się jakaś prywatna impreza, ale główna sala była ogólnie dostępna.
                          Wybór piw taki sam jak poprzednio, plus jedna nowość. Niestety piwa mocno podrożały, a co najgorsze niektóre z nich były fatalne w smaku.

                          - GarážMistr 10-ka světle výčepní w cenie 18 / 29 Kc. Masło. maślane.

                          - GarážMistr 12-ka světlý ležák premium w cenie 22 / 34 Kc. Posmak rdzy rozłożył to piwo na łopatki. Mało pijalne.

                          - GarážMistr 11-ka polotmavý ležák w cenie 22 / 34 Kc. Honor uratowany, smaczne piwo.

                          - GarážMistr 13-ka Single Hop světlý speciál w cenie 27 / 42 Kc. Nawet, nawet.

                          - GarážMistr 15-ka IPA světlý speciál w cenie 29 / 47 Kc. j/w

                          - GarážMistr 12-ka Sour Tropico w cenie 39 Kc. za duże. Taki owocowy świeżak w sam raz na upały.


                          Comment

                          • pebejot
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 1415

                            #14
                            Do wizyty w GarážMistr robiłem już kilka przymiarek. W końcu udało się dotrzeć do mikrusa w pierwszy weekend grudnia, oczywiście tramwajem linii 4.

                            W ofercie na kranach 5 piw:
                            - GarážMistr 10° světla - 29 kč
                            - GarážMistr 11° polotmavý - 34 kč
                            - GarážMistr 12° světlý ležák - 34 kč
                            - GarážMistr 13° Single Hop Ale - 42 kč
                            - GarážMistr 15° IPA - 47 kč

                            Jak widać od września ceny bez zmian.
                            Podkładki pilsner, szkło czyste, ale co któryś kufel trafia się z wygrawerowanym w szkle, prawie niewidocznym logotypem.

                            Byliśmy w porze obiadowej i to paradoksalnie pokrzyżowało nasze plany kulinarne. O 11.15 było za wcześnie na jedzenie obiad, więc każdy z naszej wycieczki upatrzył sobie coś z zimnych lub ciepłych przekąsek czeskiej klasyki. Okazało się, że można zamówić tylko pozycje z poledni menu. Skończyło się więc na wazie kremowej zupy z groszku.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎