Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Dolní Ředice, Dašická 300, Pivovar Mordýř

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4579

    Czechy, Dolní Ředice, Dašická 300, Pivovar Mordýř

    Do browarku można dostać się autobusami ze stacji ČD Holice (10 min.) lub Pardubice (30 min.) gdyż jest to linia jeżdżąca pomiędzy tymi miejscowościami (w szczycie co 30 min. w weekendy 5x dziennie). Wysiąść należy na przystanku Dolní Ředice samoobsluha skąd ul. Dašicką dojście zajmie około 5 minut.
    Browar powstał w niezbyt urokliwych barakach, całość jego urządzeń jest zbudowana samodzielnie przez sládka pana Libora Melicha i jego dwóch wspólników. Wcześniej warzył on piwo w domu na własne potrzeby, koledzy podobnie, i stąd pomysł by wspólnymi siłami otworzyć większy, już oficjalny browar.
    Pierwsze piwo (jasną 11°) uwarzono w drugiej połowie maja 2013, oficjalna sprzedaż rozpoczęła się na początku lipca (piwo fermentuje tydzień, a leżakuje 30 dni).

    Obecnie na codzień warzy się:
    - Mordýř světlý ležák 12° (smaczne, goryczkowe piwo, wypiliśmy z PET-a już w pociągu więc nie oceniam dokładnie).
    - Mordýř polotmavý ležák 12° http://www.browar.biz/forum/showthre...45#post1144245

    Od 13.09 była w sprzedaży nowość Amber IPA 14° lecz w czasie naszej wizyty 24.09 już nie było po tym piwie śladu. Pan sládek mówił, że sam był ździwiony takim zainteresowaniem (sprzedano całą warkę w ciągu dwóch dni) więc planuje następne speciálý.

    Piwa można kupić w PET-ach i kegach bezpośrednio w browarze, czasem pojawia się też lane w miejscowej hospodzie. PET 1,5 l kosztuje 48 kč, 2 l - 63 kč.
    Etykiety są samoprzylepne (dostaliśmy je gratis), nie ma podkładek. Szkło firmowe jest zamówione i ma być dostępne w połowie października.

    Sprzedaż odbywa się w browarze w poniedziałki i wtorki w godzinach 14-16, w piątki 13-18. Ewentualnie można umówić się telefonicznie na inne terminy.

    Fotki w galerii:


  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    #2
    Niestety piwa svetly lezak i polotmawe z tego browaru to dla nie porażka.
    Polotmave bardzo mocno zgazowane, szczypiące w język. Nie smakowało mi.
    Natomiast svetly lezak smakował jak rozwodniona IPA. W smaku mocno wyczuwalna nuta amerykańskich chmieli. Niesmaczne. Żałowałem, że zakupiłem aż dwie duże butelki.
    Drugą butelkę podarowałem znajomemu. Też był zdziwiony dziwnym smakiem tego piwa.
    Według mnie piwa z browaru Mordýř są raczej dla miłośników ,ejli,. Na tradycyjnego lezaka proponuję udać się gdzie indziej.
    Attached Files

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1850

      #3
      Najwidoczniej browar przynosi zysk i właściciel postanowił zadbać o lepszą prezencję budynku i przeprowadził remont elewacji. Wymieniono okna, bramę, a na wprost warzelni (częściowo widocznej) wstawiono dodatkowe okno z którego w poniedziałki i piątki ( od 12-18 ) odbywa się sprzedaż piwa, oraz akcesoriów typu firmowe szkło. Nowością jest możliwość spróbowania piwa na miejscu. Na kranie w cenie 30 Kc. było jedno piwo ,lezak, ale jaki?? Tego nie napisano.
      Tak jak i poprzednio browarku nie zobaczyłem, ale tym razem to ,dzięki, (nie)uprzejmości sladka. Dziwny, opryskliwy człowiek, ale może miał akurat gorszy dzień.
      Poprzednio piwa z tego browaru kompletnie nie wstrzeliły się w mój piwny gust, ale ponieważ w piątek praktycznie przejeżdżałem koło browaru postanowiłem dać mu jednak drugą szansę.
      W 1,5l. lub 2l. bombach można było zakupić pięć rodzajów piwa, ale ja z racji na duże pojemności i pamiętając ich poprzedni smak....i tak zakupiłem cztery, odpuszczając jedynie wędzonkę. Zakupione i czekające na konsumpcję piwa to:

      -MORDÝŘ sv.ležák 11% 72 Kc.

      -KURTIZÁNA pale ale 13% 85 Kc.

      -APA RED EAGLE 12% 80 Kc.

      -EMIL 15% IPA 90 Kc.

      Wszystko w 1.5 l. plastiku, a o smakowych doznaniach napiszę zaraz po ich spożyciu

      Comment

      • darekd
        Senior
        • 02-2003
        • 12222

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
        Dziwny, opryskliwy człowiek, ale może miał akurat gorszy dzień.
        Kilka lat temu miałem nieprzyjemność zamienić z nim parę słów. Libor Melich, ten koleś widocznie częściej cierpi na gorsze dni Gburowaty typek.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19173

          #5
          Albo nie ma uprawnień turystycznych

          Comment

          • darekd
            Senior
            • 02-2003
            • 12222

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Albo nie ma uprawnień turystycznych
            W moim wypadku nie chodziło o zwiedzanie, ani nawet nic od niego nie chciałem. Miałem okazję poznać czy współpracować z kilkoma właścicielami z tamtych stron Czech, świetni ludzie. O nim sobie przypomniałem po poście Hecklera. Ten typ chyba tak ma.

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1850

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Kilka lat temu miałem nieprzyjemność zamienić z nim parę słów. Libor Melich, ten koleś widocznie częściej cierpi na gorsze dni Gburowaty typek.
              Bardzo rzadka to nacja w Czechach, ale jednak i niestety istnieje

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1850

                #8
                W końcu piwa się doczekały i zostały wypite, ale męczyłem się przy nich okrutnie. Każde z nich smakowało podobnie, a ich główną nutą była chamska gorycz. W jednych piwach było jej mniej ( lezak), a w drugich więcej ( apa), ale ja trzeci raz na piwa z tego browaru się już nie skuszę .

                -MORDÝŘ sv.ležák 11% https://www.browar.biz/galeria.php?id=26205

                -KURTIZÁNA pale ale 13% https://www.browar.biz/galeria.php?id=26206

                -APA RED EAGLE 12% https://www.browar.biz/galeria.php?id=26207

                -EMIL 15% IPA https://www.browar.biz/galeria.php?id=26208

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎