Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Chýně, Hlavní 525, Pivovarský dvůr Chýně

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Czechy, Chýně, Hlavní 525, Pivovarský dvůr Chýně

    Myślałem, że na tym forum już mnie nic nie zaskoczy.
    Brak tematu (a szukałem chyba z 15min) o pierwszym czeskim minibrowarze działającym 20 lat jest zaskoczeniem ogromnym.

    Do browaru najlepiej dotrzeć autobusem z Pragi (np. z przystanku Motol), który zatrzymuje się przed samym ośrodkiem.
    Mamy tutaj restauracje w której znajduje się warzelnia, hotel, piwne łaźnie oraz o czym warto napisać karczmę znajdującą się w głębi budynku. Warto powiedzieć o karczmie bo jest dużo bardziej klimatyczna niż sama restauracja, ceny są też znacznie niższe, a można się i napić i dobrze zjeść. Piwo w karczmie niezależnie od ekstraktu kosztuje 23korony.

    Piwa trzymają poziom, może nie są jakieś wyjątkowe ale są dobre i jest to miejsce warte odwiedzenia.

    Piwa opisałem tutaj




    PS. Jeśli wątek jednak już istnieje to proszę o przeniesienie.
    LP
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Można sprzedawać za normalne ceny? Można. A brak tematu rzeczywiście dziwi, ale wydaje mi się, że o Chyne było pisane?
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Jurandofil
      Senior
      • 10-2007
      • 976

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
      Można sprzedawać za normalne ceny? Można. A brak tematu rzeczywiście dziwi, ale wydaje mi się, że o Chyne było pisane?
      No właśnie! Było!
      Pamiętam jak dadek opisywał dwa budynki. Że w sali z kominkiem taniej, itd...
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        no mi tez się tak zdawało.
        Było ale nie ma, albo nie umiem szukać (po polsku oczywiście, bo po czesku umiem )
        LP

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4568

          #5
          Pewnie, że pisałem. Próbowałem, ale rzeczywiście znaleźć tego postu nie można. W ogóle nie da się odczytać swoich postów sprzed 2011 roku. Nie wiem w czym rzecz, adminostwo może wie.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #6
            To sprawa faktycznie dla adminostwa. Moderatorstwo tyle wie, co i wy.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • olie
              Senior
              • 06-2011
              • 777

              #7
              W Pradze (i okolicach) chyba trwa jakaś czarna seria. Browar został zamknięty z powodów sanitarnych. W artykule jest mowa m.in. o znalezionych tam śladach gryzoni.
              Špína, myši, nedopalky cigaret, exkrementy hlodavců či návnady na škůdce našli inspektoři ve výrobně minipivovaru v Chýni a dalších zařízeních. Inspekce uzavřela několik restaurací, hernu a prodejnu potravin.

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                tutaj komunikat inspekcji wraz ze zdjeciami


                Restauracja nadal otwarta sprzedają Urquella
                LP

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #9
                  Podczas mojej wizyty dostępne były piwa:
                  jasna 10-ka
                  jasna 12-ka 59Kc !! za 1,5l butelkę pet(szkoda że przeźroczystą). Czyli nie podrożało.
                  ciemne
                  12-kę uważam za jedno z najlepszych piw pitych w Czechach. Piękny zapach, wyśmienity smak i idealna goryczka.
                  Restauracja i browar znajdują się w pierwszych zabudowaniach z lewej strony. Brak jakiejkolwiek informacji że w tym budynku jest restauracja. Natomiast hotel, łaźnie i karczma mieszczą się w białych zabudowaniach.
                  Attached Files

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #10
                    Złe wieści http://prumyslovaautomatizace.com/ne...i-rekonstrukci

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      #11
                      Piwowar z Chyně pan Tomáš Mikulica pracuje obecnie w browarze Řeporyje gdzie miałem okazję z nim porozmawiać 18.12.2019. Wyjaśnił mi, że sprzęt browaru Chyně jest jego własnością jednak budynki, w których się znajduje należą do innego właściciela. A ten po prostu nie chce przedłużyć umowy o wynajem, przez co pan Tomáš nie może warzyć. Dało się zauważyć, że bardzo go ta sytuacja stresuje gdy po 25 latach został pozbawiony możliwości pracy na swoim.
                      Proponował nawet właścicielowi budynków sprzedaż sprzętu, jednak ten nie jest tym zainteresowany. Pan Tomáš bezradnie rozkłada ręce - "nie mam pojęcia co będzie dalej z moim browarem, wszystko zawisło w próżni. Nie stać mnie na wybudowanie sobie budynku i przeniesienie całości sprzętu, na razie czekam, sytuacja jest patowa ale liczę, że z czasem może coś się zmieni".

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎