Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Jablonné nad Orlicí, Náměstí 5, Pivovar Černý Medvěd

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1863

    Czechy, Jablonné nad Orlicí, Náměstí 5, Pivovar Černý Medvěd

    Położony w samym centrum małej miejscowości, wtopiony w kamienice na rynku.
    Pełna nazwa, to hotel i pivovar. Hotel pozostaje tylko w nazwie, jest nieczynny. Za to bez problemu znajdziemy nocleg w niedalekiej odległości od browaru. Sam lokal wystrojem nawiązuje do starej chaty, ale pomieszane jest to z nowoczesnym stylem.
    Aktualnie serwowane są(były) cztery rodzaje piwa:
    Svetle 10-ka bardzo przyjemna w smaku, treściwa jak na dziesiątkę. Cena 18Kc. za 0.33l.
    Gdzieś zapodziała mi się kartka ze spisem cen, więc podam co pamiętam.
    Svetle 12-ka, w skali szkolnych ocen dałbym jej mocne 4. Spokojnie można przy tym piwie pobiesiadować. Cena 30/22Kc za duże/małe.
    Tmave 13-ka. Z tego co pamiętam kosztowała 32Kc. Co dziwne, pomimo pełnej sali i paru godzin spędzonych w lokalu nie widziałem ani razu, by ktoś zamówił tmave. Wszyscy pili jasne i czwarty rodzaj tj.: 14-ka ,ovocny,. Nie próbowałem.
    Jedzenie dobre, w przystępnych cenach. Natomiast nie polecam ,deski czeskich serów, w cenie 90Kc.
    Niby był tam hermelin, niva i inne ,żółte sery, ale brakowało klasyki w postaci , Olomoucké tvarůžky,. Drogo i nie warto. Piwa można zakupić na wynos w butelkach typu pet 1.5l. Nalewane na bieżąco. Lokal czynny codziennie od 11-22 godz.
    Attached Files
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12238

    #2
    Teraz czwartym piwem jest Adler Ale.


    Wystrój jak napisał Heckler to nowoczesność z klasyką, robi dobre wrażenie.
    Jadłem czosnkową, czosnku nie żałowali, smaczna i rozgrzała.

    Więcej:

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1446

      #3
      Dotarłem do Jablonné nad Orlicí w upiorny upalny dzień sierpnia.
      Pomimo dokuczliwego skwaru wszyscy goście minibrowaru raczyli się piwem na zewnątrz, w otoczeniu małego, jednak jak uroczego rynku. W restauracji nie było klimatyzacji, a wentylacja była dość niewydolna. Nie było też muzyki, grobowa cisza, zupełnie jak nie w Czechach Niestety, na zewnątrz wszystko było zajęte więc zasiadłem przy pokaźnych rozmiarów warzelni vis a vis równie wielkiej kuchni, gdzie przez przeszkloną ścianę obserwowałem, uwijających się jak mrówki kucharzy.
      Stąd blisko było do toalet, które oznaczone są symbolami misia i Pani misiowej

      Karta piwna składa się obecnie z 6 pozycji:
      - Medvĕd 10 (svĕtlé výčepní)
      - Medvĕd 12 (svĕtlý ležák)
      - Medvĕd Černá 13 (tmavý speciál)
      - Adler Ale 14
      - Adler Porter 16
      - Adler Pšeničné 12

      Piwo podawane jest w firmowym szkle. Dedykowane podstawki dostępne na stołach.
      Piwa na wynos dostępne teraz w butelkach PET o pojemności 1 i półtora litra z firmowymi etykietami.

      Z kulinariów próbowałem czeskiej klasyki. Zupa czosnkowa za 38 kč na czarnym bulionie - pierwszy raz coś takiego widziałem, oraz Utopenec za 54 kč w pełni zaspokoiły głód.

      Zdjęcia:




      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Browaru przegapić nie sposób, bo jak wspomniał pebejot - na rynku ( przez który się przejeżdża ) jest umiejscowiony. Podczas naszej wizyty ( 25.08 ) skutecznie zasłaniały go kramy, karuzele i inne duperele - wiadomo : festyn.
        Oferta piwna identyczna, szkoda że w butelce nie było portera. Znów najmniej smakowała nam klasyka - kolejny taki przypadek po Clocku
        i Klenocie ...
        Co do czosnkowej - zjadłem klasyczną i bardzo mi smakowała.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎