Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Uherské Hradiště, Pivovarská 303, Jarošovský pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    Czechy, Uherské Hradiště, Pivovarská 303, Jarošovský pivovar

    Browar ma swoją siedzibę zaraz przy głównej drodze w dzielnicy Jarosov. Od centrum Uherske Hradiste jest oddalony o około trzy kilometry. Czynny jest tylko od poniedziałku do piątku.
    I w te dni w godzinach od 8.30-12 i od 12.30-16 można w przy browarnianym sklepiku zakupić szklanki, podstawki oraz piwo na wynos.
    Sklep to na zdjęciu pierwszy budynek, a browar znajduje się w budynku przy którym stoi firmowe auto. Przez okna można obejrzeć małą część instalacji browaru.
    W dniu naszej wizyty w ofercie browaru dostępne były dwa jasne piwa: 11-ka Jura i 12-ka Lezak.
    Niestety w browarze nie napijemy się piwa(chyba że z tanka).
    W celu spróbowania piw z tegoż browaru musimy odwiedzić dwie restauracje w Uherske Hradiste. Pierwsza z nich to restauracja Mozaika(na zdjęciu):

    Mieści się ona przy tej samej ulicy co browar, a od centrum UH oddalona jest o około 1.5 kilometra. Tu w cenie 32Kc można było spróbować 12-ki. Podawane w firmowej szklance.
    Wypite na przy restauracyjnym tarasie smakowało wyśmienicie.
    Drugi lokal to Restauracja U Komina:

    Od centrum oddalona o niecały kilometr. W tym lokalu oprócz piw z browaru Svijany 10-ki i 11-ki serwują jasną 11-kę Jura z browaru Jarosov.
    Cena to 30/20Kc. Tu piwko jest już podawane w firmowych kuflach i na firmowych podkładkach. Wcześniej pita 12-ka była bardzo dobra, ale 11-ka to już prawdziwe mistrzostwo świata.
    Bardzo dobre, sesyjne piwo
    Bardzo przyjemny lokal z dużym ogródkiem piwnym. I co ważne położony przy mało ruchliwej drodze. Jeżeli mamy własną butelkę bez problemu naleją nam do niej piwko.
    Do jedzenia spory wybór hamburgerów, oraz niewielka ilość dań obiadowych.
    Na mapie zaznaczyłem obie restauracje.
    Nejpoužívanější mapový portál v ČR s celou řadou tématických map - základní, turistickou, cyklistickou, dopravní a plno dalších. Nabízí možnost reálného leteckého, panoramatického nebo 3D pohledu. Rozsáhlé množství obsahu, firem a turistických bodů zájmu. Umožňuje vyhledávání, plánování tras, měření a tvorbu vlastních značek.
    Attached Files
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4577

    #2
    Tradycja piwowarska w Jarošově (obecnie część miasta Uherské Hradiště) jest bardzo długa. Warzono tu piwo już w w 17 wieku, a obecne budynki starego browaru pochodzą z 1880 roku. Funkcjonował on do 1997 roku i pamiętam, że miałem okazję parę razy pić piwa tu warzone, choć nie na miejscu. Dlatego gdy pod nazwą Jarošovský pivovar znów ruszyła produkcja byłem przekonany, że to reaktywacja browaru. Okazało się, że to reaktywacja nazwy, a nowy browar jest dużo mniejszy i choć znajduje się na tej samej ulicy (Pivovarská) to jednak pod innym numerem w odległości około 500 m, w budynkach po fabryce przerabiającej drewno. Dla porównania - stary browar produkował około 300 000 hl piwa rocznie, obecny max 5000 hl. Ale wybrzydzać nie trzeba, fajnie że Czesi pamiętają o swoim lokalnym piwie i chcą mieć je zawsze pod ręką.
    1.05.2017 zaplanowano dzień otwartych drzwi browaru, a takie imprezy są zawsze świetne i mają niesamowity klimat. Nie omieszkaliśmy więc zajrzeć i absolutnie nie żałujemy. Oprócz występujących zespołów, konkursów, zabaw i oczywiście morza piwa, można było obejrzeć browar z detalicznym i barwnym omówieniem przez pana sládka każdego aspektu produkcji.
    Tak więc sprzęt pochodzi ze znanej firmy Czech Brewmasters ze Svitav. Warzelnia ma wybicie 25 hl, wyposażona jest w whirpool, ogrzewana parą z wytwornicy zasilanej gazem. Obok niej znajduje się też stacja uzdatniania wody w celu uzyskania optymalnej twardości. Opodal whirpoola umieszczono dwa zbiorniki gorącej i lodowej wody.
    Ze znajdującego się na piętrze składu słodu, gdzie jest także śrutownik (500 kg/h), śrutę podaje przenośnik ślimakowy wprost do kotła. Natomiast młóto z kadzi filtracyjnej odbiera kolejny przenośnik eliminując pracę ręczną. Jeden zasyp to około 390-400 kg i hodowcy zwierząt mogą odebrać taką ilość za jedyne 100 kč. Używane są słody z pobliskich słodowni Záhlinice i Kroměříž.

    Po ugotowaniu (warzy się na 2 razy) brzeczka trafia do tanków fermentacyjnych (6x45 hl) skąd po około 7-10 dniach młode piwo przetacza się naprzeciwko do tanków leżakowych (również 6x45 hl) gdzie dojrzewa odpowiedni czas w zależności od rodzaju piwa. Obok, w kolejnym pomieszczeniu znajduje się filtr okrzemkowy (na szczęście rzadko używany) i 2 tanki pośredniczące, tu odbywa się również mycie i napełnianie kegów i butelek.
    Pierwszą warkę uwarzono tu na początku lutego 2017. Obecnie browar pracuje na 100% swoich możliwości, warząc 5 warek tygodniowo (w zimie 3). Pracuje dwóch piwowarów, pomagają dwie lub 3 dziewczyny głównie przy rozlewie. Pan sládek ubolewał że nie mogą zaspokoić wszystkich zamówień ale podkreślił ze liczy się jakość, a z tej w żadnym przypadku ustąpić nie może. Troszkę dało się to odczuć w czasie święta piwa gdy z dostępnych od początku imprezy 6 gatunków piw, o godzinie 15 zostały już tylko 3. Nie załapałem sie na 13° APA i Joža, a Doppelbocka dorwałem cudem w butelce gdy odbiłem się od wysuszonego właśnie kranu. Inna sprawa, że przy cudnej pogodzie frekwencja była bardzo duża, a piwa rzeczywiście bardzo smaczne.
    Wypiłem na miejscu 3 rodzaje:
    - Jarošovský Jura 11° https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=125403
    - Jarošovský ležák 12° https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=125404
    - Jarošovské černé 10° https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=125405
    a już z butelki
    - Doppelbock 18° https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=125397

    Te 3 pierwsze to podstawowy całoroczny asortyment, a nie wiedząc o tym trochę się zgapiłem zaczynając konsumpcje w tej kolejności. Poza powyższymi warzone są piwa specjalne (także górnej fermentacji) na okoliczność różnych świąt i pór roku.
    Czyli trzeba będzie wpadać częściej do firmowego sklepu lub salki z výčepem znajdującej się na piętrze. Ceny piw w 1 l PET-ach zaczynają się od 50 kč do 74 kč (Doppelbock), są tez ciut droższe wersje w grubych szklanych butelkach 0,75 l z dużym kapslem. Szkło firmowe w czterech rodzajach od 30 kč (grube szklanki) do 103 za litrowy kufel. Podkładki firmowe po 5 kč ale w knajpce na górze były na stołach. Świetne jasnoniebieskie tiszerty firmowe po 190 kč z typowo czeskim sexpiwnym humorem szły jak piwo, czyli nie kupiłem bo o S mowy nie było, najmniejsze zostały L... Sklep czynny: pon-czw. 8.30-12 i 12-16, piątek 8.30-12 i 12.30-18, sobota 9-12.
    Polecam piwa z tego browaru, są naprawdę bardzo dobre.

    Fotki w galerii:














    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1850

      #3
      Dawno miejscowego piwa nie piłem, więc nadrobiliśmy drogi o niecałe 10 kilometrów i odwiedziliśmy przy browarniany sklepik . Oprócz powiększonej o jeden segment i oklejonej firmowym logo lodówki zmian w sklepiku nie zauważyłem. Natomiast nieznacznie zmieniły się godziny jego otwarcia i obecnie wygląda to następująco: pon.-piątek 8.30-18, oraz sobota od 8-12.
      Tym razem z firmowej lodówki nabyłem pięć rodzajów pysznego piwka . Do wyboru były:

      - IPA 15-ka.
      - LEŽÁK 12-ka.
      - ŠOHAJ 14-ka - speciální světlé pivo.
      - JURA 11-ka - světlý ležák.
      - Doppelbock 18-ka.

      Szkoda, że rozminąłem się z Valentýnským speciálem i nie miałem przyjemności spróbowania tego piwka . Zeszło na pniu, stwierdziła pani za ladą.
      Za to tym razem, dzięki uprzejmości sladka miałem okazję obejrzeć browar od środka. Co nowego? Ano w zeszłym roku we wrześniu dostawione zostały cztery nowe tanki i tym samym w pomieszczeniu zrobiło się jeszcze ciaśniej. Krótkie zwiedzanie, szybkie zakupy i udaliśmy się w dalszą drogę .



      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎