Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Broumov - Olivětín, tř.Osvobození 55, Pivovar Broumov (Opat)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Broumov - Olivětín, tř.Osvobození 55, Pivovar Broumov (Opat)

    Dziwne, że nikt do tej pory nie skreślił jeszcze paru słów o tym browarze. Blisko naszej granicy, więc zapewne wielu forumowiczów już tam było.
    Browar Broumov i do tego w nazwie klasztorny, a tymczasem znajduje się on w oddalonej o prawie trzy kilometry od klasztoru w Broumovie dzielnicy Olivětín.
    Jako datę swojego powstania przyjęli rok 1348, czyli jest to stary browar z bogatą historią. Szczegółowy opis możemy przeczytać na ich stronie, która jest także w języku polskim.

    Asortyment warzonych tam piw obejmuje ponad 50 rodzajów, zarówno ,czeskiej klasyki, jak i bardzo bogatej oferty piw smakowych. Piwa można zakupić w szklanych 0.5 l., lub plastikowych, litrowych butelkach. Domyślam się, że piwa w szkle są pasteryzowane, a w plastiku nie i są z dodatkiem ,kvasinek,. Ponieważ osobiście próbowałem tych i tych drugich, to stwierdzam, że wolę i to zdecydowanie piwa w wersji ,kvasnicak, czyli w plastiku. Jest pomiędzy nimi wyczuwalna różnica w smaku i to na zdecydowaną korzyść wersji niepasteryzowanej.
    Piwa na wynos, firmowe szkło, pamiątki itd. zakupimy w firmowym sklepiku znajdującym się w areału browaru. Godziny otwarcia sklepiku uzależnione są od miesięcy, a wygląda to tak:
    Od września do maja: pon.-piątek 6-16, w soboty 9-13, natomiast od czerwca do sierpnia w pon.-piątek od 6-17, w soboty 9-13 i w niedziele 9-11.
    Piwa w szklanych butelkach poza browarem możemy jeszcze kupić w paru przygranicznych sklepikach, natomiast po wersją niepasteryzowaną i to w pełnym asortymencie musimy udać się do firmowego sklepu. Tym razem zakupiłem sobie sześć rodzajów piw w wersji niepasteryzowanej. Wszystkie piwa bardzo smaczne i jak widać poniżej są do nabycia w bardzo przystępnych cenach.

    -Benediktin Kvasnicova svetla 12-ka w cenie 44 Kc.
    -Opat Kvasnicak svetla 11-ka w cenie 40 Kc.
    -Bitter Kvasnicak svetle vycepni w cenie 40 Kc.
    -Opat Kvasnicak svetle vycepni 10-ka w cenie 37 Kc.
    -Opat Kvasnicovy Tmava 13-ka w cenie 48 Kc.
    -Opat Breznak Tmava 14-ka w cenie 52 Kc.

    Oczywiście należy wspomnieć, że na terenie browaru znajduje się piwowarskie muzeum które to również jest otwierane w różnych godzinach zależnych od miesięcy. Po szczegóły odsyłam na stronę browaru: http://www.pivovarbroumov.cz/index2.html
    Zwiedzanie browaru jest połączone ze zwiedzaniem muzeum i jest płatne 150 Kc., lub 200 Kc. z degustacją. Osobiście wolę przeznaczyć te 150 Kc. na zakup dobrego piwa .
    Obok wejścia do muzeum pod wiatą ustawiono parę, drewnianych ławo-stołów przy których można wypić serwowane w muzeum piwo. Nie miałem możliwości sprawdzenia, czy każdy może zakupić sobie tam sobie piwo, czy tylko ci którzy kupili bilet i udali się na zwiedzanie muzeum. Byłem tam jeszcze przed jego otwarciem. W ofercie była svetla, kvasnicova 12-ka.
    Szkoda, że przy browarze, lub w jego okolicy nie funkcjonuje jakiś lokal, gdzie można by było spróbować więcej niż jeden rodzaj Opata. Najbliższa jest w Pardubicach .
    Parę zdjęć:









Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎