Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Český Těšín, Štefanikova 877/3, Pivovar Baraba

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    Czechy, Český Těšín, Štefanikova 877/3, Pivovar Baraba

    Historia browaru sięga 2015 roku, właśnie wtedy to browar zaczął działać jako kontraktowy. Oczywiście była to sytuacja przejściowa, a właścicielom marzył się własny browar. Po zakupieniu budynku starego żłobka rozpoczęto jego remont, który w sumie trwa do dnia dzisiejszego .
    A tak na poważnie to cześć browarna jest gotowa i browar warzy już od lutego zeszłego roku, natomiast remont owszem trwa, ale jest wykańczana część w której docelowo będzie działa firmowa restauracja. Kiedy ruszy? Właściciele chcieliby jak najszybciej, ale niestety wszystko opóźnia covid.

    Myślę, że najszybciej ruszy, duży, zadaszony letni ogródek, ale i restauracja powinna być gotowa na sezon letni. Dzięki uprzejmości właściciela zwiedziliśmy przygraniczny browarek. Warzelnia to 2 tyś. gary, natomiast tysiąc litrowych tanków jest 14. Dodam, że na miejscu można zakupić piwa ma wynos w plastikowych butelkach.
    Natomiast lanego piwa można napić się w ich firmowym pubie naprzeciwko dworca kolejowego. Niestety tego dnia z niewyjaśnionych przyczyn lokal nie został otwarty. Zresztą godziny jego otwarcia też są słabe, bo otwierają się dopiero od godziny 18.
    Generalnie, to wieczorem cały Czeski Cieszyn wygląda jak wymarłe miasto.

    Na całe szczęście mamy koło ratunkowe w po polskiej stronie i nazywa się ono Pizzeria U Trzech Braci: https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...ci#post1363442

    Smaczna pizza, a na kranach dwa piwa:

    -Světlý ležák 12° bardzo smaczna klasyka, aż chce się zamawiać kolejne, kolejne itd..

    -India Ale Pale 14° j/w


    Ceny to bodajże 12 zł. za 0.4l. Oprócz w/w piw miałem okazję spróbowania miodowej polotmavej 11-ki, oraz tej samej 11-ki z kotvicnikiem ( buzdyganek naziemny) , to takie zielsko na potencję. Oba piwa równie smaczne.
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    #2

    Comment

    • Warzywo
      Senior
      • 08-2016
      • 955

      #3
      Dobrze, że jest alternatywa bo w tym browarkowym Barnabie nie dałoby się teraz posiedzieć (przynajmniej nie w mojej corocznej sytuacji czyli pobycie w Ustroniu i wycieczce do Cieszyna, ostatni PKS po 19). Mam wrażenie, że w poprzednich latach ten lokal był czynny wcześniej bo zawsze w nim bywałem a byłoby to niemożliwe przy godzinie od 18...W każdym razie miałem tam zawsze miłe wrażenia ale jednak wolałem wpaść do czeskich żulbudek a tutaj na szybką IPę.

      Comment


      • holycrap
        holycrap commented
        Editing a comment
        Masz słuszne wrażenie bo Baraba Pub był otwierany o15. Natomiast ich 12 można wypić w kawiarnii San Pietro 5
        metrów obok i to od rana, bodajże od 9. Dla mnie jednak podstawą wizyty w Cieszynie jest pójście na ul. Lipovą a tam jest Vopka czyli prawie żulibudka ale z Albrechticami, Nachmeleną Opicą i Konićkiem . Otwarte od 15.
    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1850

      #4
      U Trzech Braci-Ustroń, piwo również dostępne , pet, oraz lane polotmawe

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎