Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Zdiby-Přemyšlení, U Továrny 1, Zdibský pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Zdiby-Přemyšlení, U Továrny 1, Zdibský pivovar

    Zdiby to gminna wieś w powiecie Praga Wschód. Od 1.10.2021 zostały tam przywrócone tradycje warzenia piwa. Obecny browar wraz z restauracją powstał w starej kotłowni.
    Budynek ładnie wyremontowano, a smaczku dodaje wysoki komin, który góruje nad browarem.
    Przed lokalem znajduje się spory letni ogródek, tuż za drogą mamy mały staw, a przy nim ławki na których również można spożywać piwko.
    Jest ładnie, cicho i spokojnie. Lokal jest dwupoziomowy. Na dole mamy bar i salę z dużym oknem odsłaniającym cześć instalacji browaru, a górna chyba rzadko jest używana.

    Niestety, pomimo czterech prób nie udało nam się zobaczyć browaru w całości. Mieliśmy pecha, bo pod koniec tygodnia sladek akurat nie warzył, a późne godziny otwarcia restauracji też temu nie sprzyjały. Otwierają od 16 poniedziałek-piątek i od 12 sobota -niedziela.

    Na początku gości było nawet sporo, ale już po 20 lokal zaczynał świecić pustkami, cóż myślę, że latem miejsce o wiele dłużej tętni życiem. Na kranach było aż siedem pozycji, ale po głębszym przestudiowaniu piwnego menu okazało się, że od ,nich, są tylko cztery, a pozostałe trzy pochodziły z piwnic Cobolisa.

    - Zámecká 10 světlé výčepní, za 34/47 Kc. Nie było źle, ale zbyt mocno wysycone, zresztą ta uwaga dotyczy się wszystkich piw z tego browaru.

    - Zlatý kopec světla 11-ka , za 35/48 Kc. Na 100% piwo smakowały by lepiej, gdyby nie ten gaz, aż gryzł w język.

    - Sabro 13-ka górna fermentacja, jasne mocne piwo- tyle z opisu. Za 43/58 Kc. poj. 0.3/0.4. Zamówiłem małe i nie żałowałem. Pojęcia nie mam o co sladkowi chodziło z tym napitkiem.

    - Miami APA 11-ka za 41/55 Kc. poj. j/w. Niestety i tu sladek się nie popisał. Lipa.

    Generalnie ,klasyka, jest ok, a gdyby zmniejszyć wysycenie będzie jeszcze lepiej, natomiast ,górniaki, to niewypał. Zakupiłem po flaszeczce 10 i 11, zobaczę w weekend jak smakują z butli.




    Budynek browaru, dolna sala, piwa w kolejności opisu
    Attached Files
    Last edited by heckler; 10-11-2023, 10:52.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎