Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Kostelec na Hané, Revoluční 625, Castellum Brewery

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    Czechy, Kostelec na Hané, Revoluční 625, Castellum Brewery

    Pasja do warzenia piwa z piwowarstwa domowego przerodziła się bycie browarem kontraktowym, a od kwietnia 2023 roku Castellum Brewery stał się browarkiem stacjonarnym.
    Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia jest trzech przyjaciół: Martin, Arnošt, Vit, a dwóch pierwszych pełni zaszczytną rolę bycia piwowarem.

    W październiku zeszłego roku w Olomoucu, przy browarze Twinberg odbywał się mały festyn i tam miałem przyjemność poznania i porozmawiania z chłopakami z Castellum Brewery. Mieli swój namiot, więc i piwka były próbowane. Bardzo sympatyczni młodzi ludzie opowiedzieli o swojej pasji, warzonych piwach, a na odwiedziny browaru umówiliśmy się na tzw. ,przy okazji,. To ,przy okazji, miało miejsce tuż przed tegoroczną majówka.

    Browar ma siedzibę w miasteczku Kostelec na Hané, a instalacja stoi w budynku gospodarczym, tuż za domem prywatnym.
    Warzelnia to niespełna 300 litrowe gary, a do tego trzy tankofermentatory o pojemnościach: 600/400/250 litrów. Tak więc póki co jest skromnie, ale niewielka możliwość rozbudowy instalacji istnieje.
    Piwna oferta browaru, to nie są moje ulubione style. Ale zaprzeczyć nie mogę, gdyż nawet najdziwniejsze z pośród próbowanych piw były smaczne, ciekawe, ale takie bardziej na raz. Np. w zeszłym roku na w/w festynie miałem okazję spróbowania pięciu piw, a jak twierdzili właściciele starają się nie powtarzać warzenia tych samych piw.

    - Cloudy Sunset NEIPA 13-ka 70/50 Kc.

    - Zeleny Caj- Caj Oolong Superior Herbal Gose 11-ka cena j/w

    - Okurkovej salat- gose, kurczę smakowało jak chłodnik, nawet smaczne

    - Angreśtak -Berliner Weisse

    Ot takie różne wynalazki, ale również miałem okazję spróbowania leżakowanego bodajże rok w małej beczułce po sherry -Oktavo- Imperial Stout 25-ka pychota
    Natomiast dopiero w tym roku, po namowach, chłopaki uwarzyli pierwszego leżaka. Miałem przyjemność spróbowania owej jasnej 11-ki prosto z tanka. Świetne piwo i mam nadzieję, że zagości w stałej ofercie tego browarku.



    Na zdjęciach
    Cloudy, Oklavo- Stout, Okurkovej salat, Angreśtak, nowość jasna 11-k prosto z tanka, pychota
    Attached Files
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    #2
    Budynek browaru, warzelnia, tanki i przygotowania do poczęstunku, oraz jego finalny efekt genialna 11-ka
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎