Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Ptení, Ptení 304, Minipivovar Šarovec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1863

    Czechy, Ptení, Ptení 304, Minipivovar Šarovec

    Niespełna 15 kilometrów od Prostějova leży wioska Pteni i właśnie tam oficjalnie, od lutego tego roku Radek Špicera otwiera kolejny przydomowy browarek.
    Jadąc tam w ciemno, na wiele nie liczyliśmy, ale mieliśmy przysłowiowy rzut beretem od browaru Castellum, więc czemu nie spróbować. I po części się udało.
    Właścicieli zastaliśmy tuż przed wyjazdem z posesji, ale po mimo tego pan Radek był na tyle uprzejmy, by na szybko pokazać nam swój browar.

    Instalację ustawiono w osobnym budynku z lewej strony domu mieszkalnego. W pierwszym pomieszczeniu stoi 420 litrowa warzelnia, dalej dwie otwarte 350 litrowe kadzie , a w chłodni tanki: 8 x 300. Notatki robione na szybko i nie wiem, czy coś z pojemnościami nie namieszałem.

    Niestety wizyta pozostawia ogromny niedosyt, który można nazwać pechem. Na koniec okazało się, że w browarze nie ma piwa . Całe zapasy poszły na weekendowy festyn palenia czarownic, a był on na tyle udany, że wychlali wszystko co do wychlania było, Nawet jedna butelka nie ocalała, no katastrofa.
    W tankach podobno same młode piwa, a zresztą nie chciałem nadużywać gościnności i tak już spóźnionych gospodarzy.
    Podobno lanego piwa można spróbować w miejscowej knajpce o nazwie Jamajka, ale nie dość, że są czynni od 15, no nawet Radek nie potrafił powiedzieć, czy jeszcze coś z jego piwa mają tam na kranach. Cóż, trudno jest powód do odwiedzenia browaru jeszcze raz

    Budynek browaru, warzelnia, otwarte kadzie, tanki, magazynek słodu
    Attached Files
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19177

    #2
    Piękne są takie małe browarki! Z zewnątrz może wręcz odpychające, ale zawartość cieszy.

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1863

      #3
      Pełna zgoda, ale ten i z zewnątrz wygląda ok

      Comment


      • e-prezes
        e-prezes commented
        Editing a comment
        Wygląda funkcjonalnie, czyli nijako, ale w Polsce też są takie i jestem za. Małe wybicie, różnorodność, ale bez fanaberii i klientela "wokół komina". To kwintesencja piwowarstwa.
    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎