Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praga, Ječná / Lípová 15, Pivovarský Dům

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #31
    Z obsługą w Pradze to jest "jak się trafi". W tym roku byłem 4 razy w Pivovarskim Důmu i ani razu nie trafiłem na niemiłą obsługe. Podtrzymuje zatem swoją opinie wyrażoną kilka postów wyżej.

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      #32
      Przyjemny lokal, warto odwiedzić. Ładny wystrój - w witrynach przy oknach zabytkowe urządzenia do butelkowania, wyszynku i czegoś co tam się jeszcze z piwem robi. Obsługa w porządku. Ceny piwa wysokie - 44 korony za 0,3 l. Weizen w porządku ale bez rewelacji, wiśniowe podpada pod krieka ale trochę brakuje mu kwaśności - co ciekawe podają je z wiśnią pływającą w szklance, chilli raczej nie warte uwagi bo tytułowa przyprawa na granicy wyczuwalności a diacetyl bardzo wyraźny. Najlepsze wrażenie zrobiło na mnie kawowe - intensywne i aksamitne, posmak kawy pozostaje na długo. Można zamówić komplet 8 próbek piw 0,1 l za 150 koron.
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #33
        Pivovarský dům, do którego zawitaliśmy późnym piątkowym popołudniem ( 20.03) był pierwszym punktem naszej weekendowej praskiej eskapady.
        Bez problemu zajęliśmy wskazane przez obsługę miejsce w pierwszej sali ( tej z widokiem na ulicę ). Jako że część koleżeństwa była tu pierwszy raz obowiązkowo zamówiliśmy „Komplet 8 vzorků” ( tmavé, světlé, kávové, višňové, pšeničné, kopřivové, banánové oraz speciál měsíce - marcowe - za 150 Kč ).
        „Specjały miesiąca” były tym razem dwa :
        - Märzen ( 14o plato, 6 % alk., 25 IBU, chmiele : Saaz i Harmony ) – 0,3 l/44 Kč
        - IPA (15o plato, 6,5 % alk., 55 IBU, chmiele : Summit, Saphir, Chinook, Cascade i Citra ) – cena jak wyżej
        Pojawiły się wkrótce na naszym stoliku, zamówiliśmy też Tmavé ( 0,5 l/44 Kč ).
        Reasumując – piwa dobre; ciemne trzyma poziom, IPA bardziej w stronę angielską - choć Ameryka wyczuwalna, smakowe różnie – pokrzywowe bez wyrazu, w innych wyczuwalne sztuczne dodatki – raz można spróbować jako ciekawostkę; obsługa kelnerska bez zarzutu – ogólnie na plus.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #34
          Moim zdaniem jedne z najlepszych jasnych piw jakie piłem w Pradze. Jako jedyny browar odwiedziłem dwukrotnie. Bardzo przystępne ceny 44Kc - 0,5l za jasne, ciemne i rezane.
          Smakowych piw nie oceniam, nie piłem. W dniu Śv.Martina najtańsza gęś serwowana w odwiedzonych przez nas lokalach-149Kc.
          Obowiązkowy punkt w Pradze.
          Attached Files

          Comment

          • Alexanderfeld
            Senior
            • 08-2009
            • 173

            #35
            To była ostatnia knajpa podczas mojego pobytu w Pradze. Ostatni raz byłem tam bodaj w 2010 roku, ale z mojej perspektywy nic się tam (na szczęście!) nie zmieniło. Świetne jasne i bananowe (do którego mam w tym lokalu po prostu słabość). Do tego wspaniały gulasz z mixem knedlików. Miłe zakończenie udanego (mimo paru wyjątków) wyjazdu do Pragi.

            Comment

            • babalumek
              Senior
              • 02-2004
              • 1207

              #36
              Wstąpiliśmy jako krótki odpoczynek do dalszych wypraw. Poszły oczywiście klasyki jako pierwsze i tutaj bez uwag, dobre zarówno jasne jak i ciemne. Potem postanowiliśmy spróbować ichniejszych wariacji i wybór chyba nie był najszczęśliwszy, bo pokrzywowe dość płaskie w smaku, natomiast wiśniowe jakby wspomagane jakimś syropem, za słodkie.
              MRKS Kuźnia Jawor

              WTS Sparta Wrocław

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #37
                Wybór piw całkiem spory. W ofercie były:

                Svetly lezak 30/49 Kc.
                Tmavy lezak 30/49 Kc. Oba spróbowane i oba smaczne.
                Rezane 30/49 Kc.
                Pszenica, kavove, bananove, visnove, koprivove-wszystkie smakowe w cenie 49 Kc. za o,33 l.
                Abbey 15-ka.
                IPA oba w takiej samej cenie jak piwa smakowe.
                W butelce był RIS za 125 Kc. za małą flaszkę.

                Dalej warto zajrzeć tam na smaczne piwa. Oprócz widocznych na sali kadzi warzelnych, przez duże okno możemy popatrzeć na spilkę i resztę instalacji.
                Attached Files

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #38
                  Ponowna wizyta po latach 1.11.2022. Wchodząc do wnętrza właściwie nic się tu nie zmieniło, wciąż fajny klimat starej Prahy. Są jednak zmiany własnościowe. Obecnie browar należy do Břevnovského klašterního pivovaru i pełna jego nazwa to Pivovarský dům Benedict. W ofercie jest lanych 8 piw, w tym 6 z Břevnova a tylko 2 z tutejszego browaru. 1.11.22 były to:

                  - Pšeničné 11°, 4,5%. Pyszne, treściwe, idealny przedstawiciel stylu choć to tylko 11°, cena 59 kč.
                  - NEIPA 13°, 5,5%. Tu nieco na odwrót bo jak na ten styl było dość klarowne i lekkie w smaku. Ale spokojnie do wypicia. 75 kč

                  Za tydzień zamiast tego ostatniego miała wejść na kran
                  - Svatomartinská žitná 13°

                  Natomiast z Břevnova były do spróbowania lane:

                  - Světlý ležák 12°, 5%, 59 kč
                  - Nachmelený Benedict IPL 11°, 4,5%, 65 kč
                  - Tmavý ležák 11°, 4,5%, 59 kč
                  - Výroční Black IPA 14°, 6,2%, 69 kč. Świetne piwo, czarne słody, treściwe, bardzo wyraźna chmielowa goryczka. Deklarują IBU 55 ale może być spokojnie więcej,
                  - Klášterní IPA 15°, 6,5%, 69 kč
                  - Imperial Lager 20°, 9%, 55 kč/0,3 l

                  Również w przypadku oferty piw z Břevnova anonsowane są 2-3 jakie wejdą na krany w najbliższym czasie

                  Zmieniło się szkło firmowe i podkładki, wszystkie są obecnie z logo Benedict.
                  Można sobie zamówić zestaw degustacyjny 8x100 ml za 170 kč.
                  Poza lanymi sporo specjalnych piw z Břevnova w butelkach 0,33 i 0,75 l, również takich długo leżakowanych w drewnianych beczkach. Poza tym gościnnie belgijskie klasztorne piwa butelkowe.

                  Czynne codziennie 11-23.30 ale specjalnie nie wyganiają, jeszcze po 23.30 pani kelnerka (bardzo miła i ogarnięta w kwestiach piw) przyjęła zamówienie na kolejne.

                  Na fotce tutejsze wyśmienite Pšeničné

                  Click image for larger version  Name:	DSC06425.JPG Views:	0 Size:	71,8 KB ID:	2329354

                  Last edited by dadek; 14-11-2022, 16:55.

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #39
                    Szkoda, bo wydaje mi się, że ,ich, piwa były smaczniejsze od piw z Benedicta, ale było to parę lat temu, więc mogę się mylić.
                    Tym razem w piwnym menu, osiem piw, ale tylko trzy zostały uwarzone na miejscu. Spróbowałem czterech:

                    - Benedict jasna 12-ka - słabo
                    - Żyto 13-ka, warzona na miejscu - słabo
                    - Nachmeleny Benedict IPL , też bez rewelacji.
                    - Imperial Lager 20-ka j/w

                    Pozostałe piwa, oraz ceny na zdjęciu poniżej. Tym razem miejsca polecał nie będę i nie chodzi tylko o piwo, a głównie o zachowanie się obsługi.
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎