Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Oslavany, Zamek 1, Městský zámecký pivovar Oslavany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #16
    Od grudnia 2013 browar znowu działa. Działa także tutejsza restauracja.

    pn-cz: 10-22, pt-sb: 10-24
    facebook (restauracja)
    www.pivo-oslavany.cz (browar)

    Oprócz Oslavan piwo serwowane jest jeszcze tylko w JRClub w Brnie, czyli tam, gdzie było dostępne i poprzednio.

    Gdyby ktoś się tam akurat chciał wybrać w najbliższy weekend, to 15 lutego jest przegląd 20 małych browarów (2. zimní pivní festival malých a středních pivovarů). Miejsce akcji - velký sál Dělnického domu v Oslavanech od 13.00.
    Last edited by Pendragon; 10-02-2014, 21:49.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #17
      Czyli jest browar i w Oslavanach i Bratcicach i w obu warzy się piwo?
      LP

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #18
        Tak..
        Jest Zámecký pivovar Oslavany na zamku oraz Zámecký pivovar Bratčice w blaszaku
        Przy czym ten drugi warzy wg receptur dawnych Oslavan, co mi bardzo odpowiada, a obecne Oslavany nie wiem jak smakują.
        Last edited by Pendragon; 20-04-2014, 14:40.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #19
          dzięki za odpowiedź.
          A właścicielem obydwu miejsc jest ktoś inny czy browary są powiązane ze sobą?
          LP

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #20
            Skoro się jednego pozbyli w trybie pilnym, to nie mogą być wspólni właściciele
            Oslavany to zgodnie z nazwą jest chyba browar miejski. Pewnie komuś tam go wydzierżawili. Nie wiem.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #21
              Fragment z mojego tour de pivovary:

              Zadzwoniliśmy do sladka i powiedzieliśmy, że nie damy rady dojechać na czas i że przyjedziemy do nich po prostu na piwo. Zastanawialiśmy się nawet czy do tych Oslavan zajeżdżać, bo to ogólnie nie po drodze do naszego celu czyli do Biskupic, ale jednak stwierdziliśmy, że spróbujemy. Tuż przed zamkiem w Oslavanach spotykamy pana na rowerze, który pyta się czy to my do niego dzwoniliśmy. Okazało się, że był to sladek. Powiedział, że pojedzie do domu na obiad i wróci pokazać nam browar. Więc mieliśmy niezłe szczęście. My w tym czasie zabieramy się za degustację i sami cieszymy się już na obiadokolacje. Zaczynamy od jasnej 10

              Oslavanský Opál – desítka


              Między dwoma stołami przed nami trwa dyskusja o czeskich browarach. Podsłuchuję trochę i po chwili włączam do rozmowy. Okazuje się, że obok nas siedzi dwójka Niemców, którzy podobnie jak my objeżdżają browary na rowerach . Jeden z nich dość płynnie mówił nawet po czesku, po chwili jednak przechodzimy na niemiecki. Myślałem, że jesteśmy ewenementem, okazało się jednak, że takich jak my jest więcej. Po chwili przychodzi sladek i zabiera nas na oprowadzanie, zapraszamy też kolegów ze stołu obok i oglądamy wspólnie browar.

              Miasto zdecydowało się na inwestycję w browar głównie ze względu na piwną turystykę. Po przenosinach prywatnego browaru z Oslavan do Bratcic spadła liczba turystów przyjeżdżająca do Oslavan i dowiedzających zamek.
              Warzelnia na 6hl

              tanki leżakowe 10x12hl

              otwarta fermentacja 3x12hl


              Zdziwiła mnie dość wysoka temperatura fermentacji piw dolnej fermentacji. Sladek wspominał o 12-13~stopniach, nic dziwnego, że piwa smakują mocno estrowo.

              Po zwiedzaniu siadamy już z niemieckimi rowerzystami przy jednym stoliku, popijamy piwa i jemy kolację, debatując o czeskim piwie i organizacji takiego wyjazdu. Siedzieć tak moglibyśmy długo, ale robi się już naprawdę późno, a mamy jeszcze do przejechania grubo ponad 40km.
              Pozostałe dwa piwa też nie zachwycały Oslavanský Jantar – dvanáctka była piwem jasnym równie kiepskim jak dziesiątka, a Oslavanský Rubín – třináctka trzymał jako taki poziom, ale do miana dobrego piwa jeszcze mu daleko. Z Niemcami wymieniliśmy maile, bo obiecałem im podać parę przydatnych linków, w tym oczywiście link do map Pendragona . Niemcy napisali mi potem, że wygraliśmy z nimi 2:1 bo zwiedziliśmy więcej browarów (my 31 oni 8), przejechaliśmy więcej kilometrów (my 600 oni pod 400) ale pokonali nas w piciu piwa (my 33L na głowę a oni 45L).
              O 18.30 ruszamy w dalszą drogę, na szczęście już nie pada, może uda się dojechać przed nocą.
              LP

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                #22
                Tam to się jaja porobiły z tymi browarkami! Zámecký jest w polu w Bratčicích a městský na zamku

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #23
                  Faktycznie miejscówka to zacna. Picie piwka na dziedzińcu zamku to sama przyjemność.
                  I może przyjemnie by było gdyby piwo było smaczne. Miałem okazję spróbowania w restauracji jednego z pośród trzech warzonych wtedy piw w browarze:

                  -Světlý ležák Oslavanský Jantar 12-ka. Za słodowe i za mało wysycone. Taka szkolna trójka.

                  Dodatkowo warzą:

                  -Polotmavý ležák Oslavanský Rubín 13-ka.
                  -Světlé výčepní Oslavanský Opál 10-ka.

                  Wejście do browaru jest na prawo od restauracji. Na zdjęciu to zaraz przed stojącym autem.
                  Piwa w 1.5l / 1l pet-ach można zakupić w browarze, oczywiście w godzinach otwarcia przybytku. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.
                  W weekendy piwo powinni mieć w restauracji. Podczas mojej wizyty akurat wszystkie ,wyszły,. Natomiast bez problemów naleją do przyniesionego, własnego naczynia.

                  Drugie podejście do piwa z tego browaru zrobiłem w zeszłym roku na festiwalu piwa w Petrov.
                  Była to ponownie jasna 12-ka. Niestety nic się nie polepszyło, ale za to dużo pogorszyło. Piwo było kompletnie pozbawione gazu, słodowość jeszcze większa i do tego miało posmak stęchlizny? piwnicy? Niedobre i tyle.
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎