Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Czeski Cieszyn, Hlavni Třida 3, U Huberta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
    Jest to jedyne takie miejsce w Czeskim Cieszynie. Drugiego takiego trzeba szukać np w Ostrawie. Prawdopodobnie gdzieś w rejonie Hotelu Imperial.
    Zapewne chodzi o ten lokal: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=57292

    Przechodziłem obok, ale nie wchodziłem, bo w końcu nie przyjechałem tam na Radegasta. Ale szkoda, że dopiero teraz się dowiedziałem o tym miejscu w Cieszynie. W porównaniu z Ostrawą miałem tam więcej czasu i na jeden kufel Radegasta w takiej postaci bym się skusił, zamiast męczyć się z nim w dworcowej restauracji.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1548

      #17
      W sobotę rano w lokalu mało ludzi którzy akurat oglądali otwarcie ZIO na dużym tv.
      Ceny piw z beczki:
      - Radegast 24 Kč( 0.5 ) i 15 Kč ( 0.3)
      - Kozel černy 23 Kč i 14 Kč
      - Kozel svetly 19 Kč i 12 Kč
      Dwie fotki:jedna z piwami i druga z widokiem na bar
      Attached Files
      mb WOS

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #18
        3 posty niżej piszę o tym, jak to żałuję, że tam nie wpadłem na Radegasta. Dzisiaj muszę napisać, coś odwrotnego. Jedno z najpodlejszych doświadczeń z czeskim piwem. Koszmar - sama woda i nic więcej. To ja już wolę polskie koncerniaki. Człowiek musi wyjechać 200 metrów za granicę by docenić, co ma
        A tak w ogóle to gdzie oni mają te tanki? Myślałem, że zaciekawię nimi oczy, a tu nic.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #19
          Raczej pod koniec dnia.
          Nie wiem co dostałem, ale w karcie była chyba tylko 12-tka. Już nie pamiętam, jeśli były 10 i 12, to zamawiałem tę drugą. Rok temu piłem ją na dworcu i było równie niedobre. Tego dnia miałem do czynienia już z piwami z Kozlovic oraz Vojkovic, a chwilę potem już z Brackim. Na ich tle Radegast jest kompletnie bezpłciowy.
          Ale co tam, ta knajpa nie była głownym celem wyprawy w końcu i długo się wahałem czy ją odwiedzić, czy całkowicie darować sobie skosztowanie Radegasta. Ale ponieważ raz do roku sięgam po piwa, które mi już kiedyś nie podeszły...
          Last edited by Pendragon; 22-04-2010, 09:36.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
            Już abstrahując od tego, że sam nie wiesz co piłeś
            Byłem pewny, ale wzbudziłeś moje wątpliwości.

            moim zdaniem warto tam zaglądnąć i zobaczyć np jedyne tanki w Cz.Cieszynie z niepasteryzowanym piwem
            Tanki może i warto zobaczyć (chociaż takie cuda nie jeden raz w browarze można zobaczyć), ale czy od razu pić? 200 metrów dalej jest niepaster nieporównywalnie lepszy, aczkolwiek ze zwykłej beczułki.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dzemek
              Senior
              • 12-2010
              • 450

              #21
              Może i racja, trochę z klimatu mordowni ten lokal coś ma ale mnie podobało się tam bardzo-wyśmienite piwo
              (Radegast Premium z pianą utrzymujacą się do końca). Ludzi sporo (sobota wieczór)-studenci, robotnicy, trochę Polaków.
              Dań nie próbowałem. O tankach nawet nie wiedziałem.

              Comment

              • Noriusz81
                Senior
                • 11-2008
                • 388

                #22
                Wracając z Austrii wpadliśmy tam na knedliczki...
                Co do wystroju - byłoby całkiem miło, gdyby nie kilka automatów do gier, które psuja wizerunek lokalu ;/ Przez to właśnie często zaglądają tam dziwne typy (często z Azji) utapiając pieniądze.
                Ale teraz pozytywy - znakomite piwo lane - Radegast 12 w cenie 24 kcz. Z jedzenia próbowaliśmy knedliki z gulaszem i mogę szczerze polecić
                Jeśli chcecie płacić w złotówkach - przelicznik wynosi: 1 kcz = 0,20 zł (pomimo, iż w kantorach korona jest po 0,16 zł).
                Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
                Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
                2286 ze 162 krajów
                Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Noriusz81
                  Jeśli chcecie płacić w złotówkach - przelicznik wynosi: 1 kcz = 0,20 zł (pomimo, iż w kantorach korona jest po 0,16 zł).
                  Co za jedno piwo daje prawie 1 zł różnicy, nie mówiąc już o knedlikach. 200 metrów dalej, po polskiej stronie jest kilka kantorów.
                  Last edited by Pendragon; 08-01-2011, 16:43.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • dzemek
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 450

                    #24
                    Byłem tam nie dawno i spróbowałem knedliczków z gulaszem. Cud, po prostu pychota. Do tego lany Radegast. Może i ma trochę klimatu mordowni ale ja zawsze siadam w tej salce na samym końcu (chyba dla niepalących) i żadnych nieprzyjemności nigdy nie miałem. Przyjemnie można spędzic czas w tym miejscu.

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #25
                      Z zewnątrz miejsce oferuje wrażenia klasycznej czeskiej gospody. Wewnątrz niestety za świeżo, za sterylnie za mało atmosfery. Jedzenie dobre. Radegast akceptowalny.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #26
                        Co do tanków, to nie wiem czy to zaniedbanie, czy im się zepsuły, ale strona Radegasta podaje, że jedynym miejscem z tankami w Czeskim Cieszynie jest Restaurace Kusyca na osiedlu Svibice.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Jurandofil
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 976

                          #27
                          Właśnie piję Radegasta polotmaveho special hořki z tanku. Trzyma poziom ceskeho koncerniaka Natomiast wystrój i klimat knajpy, smak jedzenia i jego niskie ceny oceniam na poziomie ponad bardzo dobrym.
                          Last edited by Jurandofil; 23-12-2013, 12:08.
                          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12205

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
                            "Półciemne" ? - czyżby zmienili barwę?
                            wygląda na półciemne:

                            Last edited by darekd; 06-01-2014, 23:29.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #29
                              W tym to miejscu kilkukrotnie bawiło się PSPD spożywając Radegasta w większych ilościach. Niektórym nawet bardzo przypadł do gustu, wywołując we mnie konsternację.
                              W lokalu zmiana - tylna sala została przebudowana, a na jej końcu za szybą podświetlaną zieloną poświatą dumnie prezentują się 4 radegastowe tanki wyszynkowe. Jest też termometr z wariującymi wskazaniami. Lokal serwuje także Kozela jasnego (nie informują czy 11 czy 12) oraz ciemnego (czyli 10). Te już zapewne z kegów, ale nie pytałem, bo i pić nie zamierzałem. Radegast 12 kosztuje 27 Kc.
                              Last edited by Pendragon; 25-03-2015, 22:23.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #30
                                Jedzenie faktycznie pycha, i tanio.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎