Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Liberec, Lukašovská 43, Rodinný minipivovar - Vendelín Krkoška

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #16
    zna ktoś może aktualne godziny otwarcia?
    LP

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #17
      Po przejechaniu kolejnych 15km dojeżdżamy, strasznie głodni pod pivovarek Vendelin.

      Tutaj niestety nie serwuje się jedzenia a właściciele okazali się niezbyt mili. Nie pozwolono nam obejrzeć instalacji, właściciele nie byli rozmowni i każda prośba, nawet kupno podstawka sprawiało im problem. Przed altanką w której warzy się piwo wisi tabliczka wstęp wzbroniony, ciekawe co tam tak ukrywają właściciele.
      W tej oto niemiłej atmosferze na ogródku browarku pijemy dwa dostępne piwa, które po wypiciu pysznych piw w Studance wypadają bardzo słabo. Sporo tutaj rowerzystów bo pivovar leży przy samej drodze rowerowej.

      Kvasnicový světlý ležák speciální Vendelín 12

      (specjalny lezak to już dziwna nazwa patrząc na czeską legislatywę)

      Kvasnicový polotmavý ležák speciální Vendelín 12


      Piwa kiepskie a my nadal głodni. Szybko opluszczemy pivovar bo poza odfajkowaniem pivovaru nie ma tu nic ciekawego ...
      LP

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #18
        Piwo z tego browaru można też wypić w centrum Liberca, w Rock Pub przy ulicy Husovej 4.
        Zdaje się, że serwują tylko wersję jasną.
        Last edited by Pendragon; 20-12-2012, 18:17.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #19
          Lokal czynny codziennie od 14-21. My niestety musieliśmy udać się do ogródka i zakupić piwo z okienka. Dostępne jasne 12-ka i polotmawe oba w tej samej cenie 24/18Kc. Piwa tak jak pisał Karol kiepskie, mogę jedynie dodać że bardzo kiepskie. Szkoda czasu.
          W gablotce obok okienka są zamieszczone zdjęcia instalacji browaru. Zapewne umieszczone dla tych co chcą zwiedzić browar.
          Attached Files

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            Okropne beczki na kiszonkę jako fermentory to i piwo podłe.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #21
              Gdy byłem tam jeden jedyny raz, to odniosłem wrażenie, że te beczki to służą zamiennie także do kiszenia

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Gdy byłem tam jeden jedyny raz, to odniosłem wrażenie, że te beczki to służą zamiennie także do kiszenia
                Chyba tak jest, co potwierdza smak ,piwa,, taki trochę jakby wymieszany z wodą po kiszonej kapuście

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #23
                  Może niekoniecznie tam kiszą w nich kapustę. Shlangbaum fermentował w czymś takim piwa i każde miało charakterystyczny bukiet, niezależnie od wad lub ich braku piwa.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎