Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praga, Táborská 389/49, Bašta - Sousedský pivovar U Bansethů

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #31
    Myli się, czy nie, ale tak jest oficjalna nazwa. Jako kompromis lekko zmodyfikuję nazwę.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • maaniek
      Senior
      • 11-2010
      • 118

      #32
      W poniedziałek 22 września po zwiedzaniu Vyšehradu zawitaliśmy do pivovaru Bašta, była ok. 15, a 2/3 miejsc było zarezerwowanych.
      W pierwszej sali brak miejsc, w drugiej siedziało dwóch czeskich piwoszy.
      Od razu podszedł do nas kelner z menu, później okazało się, ze kelnerów było więcej niż gości w knajpie, chodzili w kółko non stop, jakby było 40 osób, a nie cztery
      W tym dniu dostępne były: svetle 12*, polotmave 12* i bavarsky special 13*, ceny: 36/0,5 24/0,3 za svetle i polotmave, 45/0,5 27/0,3 special
      Piwka dobre, a svetle wyśmienite, odpowiednia słodowość i idealna goryczka , odwiedziliśmy 15 knajp i minipivovarów i to piwo zostało nr.1
      Na końcu knajpki była zahradka, a przed wejściem klatka z gwarkiem , ptak co chwilę wydawał niesamowicie głośne dźwięki, a i zdarzyło się że gadał
      Niestety nie dane nam było spróbować potraw w pivovarku, może innym razem
      Polecamy to miejsce i myślę, że następnym razem zawitamy tam na dłużej niż 2 piwka.

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #33
        "Gusta je ptacek"
        chodziło mi po głowie chyba z pół roku po wizycie w tym miejscu
        LP

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          #34
          O atmosferze napisano tu sporo i nic się nie zmieniło. Kilka dni temu dostępne były svetly lezak 11, polotmavy, citra 14 i nowość Bastova Malinovka oraz 3 belgi - kwak, delirium tremens i kastel rouge.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #35
            W sobotni wieczór brak wolnych miejsc. Jedynie miejsce gdzie można było spróbować piwa, to przy barze na stojąco. Trudno, tak zrobiliśmy. Z kranów serwowali:
            Svetle 12 w cenie 28/39Kc za 0,3/05l
            Svetle 14,5 w cenie 28/47Kc za 0,3/0.5l
            Polotmave w cenie 28/39Kc za 0,3/0,5l
            wszystkie w/w piwa bardzo dobre.
            W ofercie było też malinowe i trzy rodzaje belgijskich piw.
            Attached Files

            Comment

            • Alexanderfeld
              Senior
              • 08-2009
              • 173

              #36
              Pierwsze podejście w piątek ok. 14tej i odbijamy się od całkowicie pełnego lokalu. Poszliśmy więc do "Zlych casov" i wróciliśmy ok. 15.30. Wtedy zajęty był tylko jeden stół i to w dodatku przez ... kelnerów, którzy akurat robili sobie przerwę obiadową . Piwka rzeczywiście świetne, najlepsze svetle 14,5 i do tego przepyszny marynowany hermelin z cebulką i ostrą papryczką.

              Comment

              • Nieprzewidywalny
                Junior
                • 11-2014
                • 22

                #37
                Byłem w tym lokalu dwa razy za pierwszym 07.02 O 16:30 ledwo znalazło sie miejsce( dzień pózniej o 13.30 już był luzik) duzo rezerwacji raczej sami miejscowi.Z dostepnych piw było

                Svetly lezak 28/39 koron
                PolotmavyLezak 28/39
                Wasabi 12 28/47

                Malinovka 22/35

                Plus belgijskie

                Kasteel Rouge 0.25 /54

                Kwak 0.25/54

                Delirium tremens 0.25/54

                Piłem trzy pierwsze i się nie zawiodłem,choć do Wasabi podchodziłem sceptycznie pozytywnie mnie zaskoczyło posmakiem chrzanu -to jednak dobra kompozycja.Obsługa była bardzo miła i sprawna .Pobyt w lokalu umilał nam gwarek Gustik który zaskakiwał nas co chwile swoim repertuarem wydawanych dzwieków.Raz nawet sie przestraszyłem że jada po nas bo nasladował policyjną syrene :P Zdecydowanie miejsce obowiazkowe dla lubiacych dobre piwo i szczególnie jedzenie bo ćwiartka pieczonej kaczki za 119 koron zdecydowanie wygrywa konkurencje

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #38
                  Powtórka z przed dwóch lat. W lokalu full ludzi, więc znowu musieliśmy wypić piwo na stojąco przy barze. Całodzienne łażenie po Pradze dało o sobie znać, więc spróbowałem każdego z ich piwa, ale tylko po małym. Pomimo, że piwa bardzo nam smakowały dalsze jego picie na stojąco mijało się z celem. Na kranach były:

                  -Svetly lezak 29/44 Kc.
                  -Polotmavy lezak 29/44 Kc.
                  -Nuselsky ALE 31/54 Kc.

                  Dodatkowo pięć kranów było zajęte przez piwa z innych browarów.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎