Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Dětmarovice, Bar U Mnicha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jurandofil
    Senior
    • 10-2007
    • 976

    Czechy, Dětmarovice, Bar U Mnicha

    Czechy 7-9.11.2008 - część Ia

    Mimo, że w swej nazwie lokal ten zawiera słowo bar, to jest prawdziwą restauracją. Wnętrze stylizowane na wiejską gospodę, jednakże momentami przesadnie.

    Z beczki mamy tu dwa gatunki Piva z Pivovaru Zašová:

    ~ BON světlý ležák; 12,4 Blg; 4,8-5,1% alk.; filtrované;
    ~ BON tmavý ležák speciál; 14,2 Blg; 5,2-5,4% alk.; nefiltrované.

    Ceny eleganckie: 21Kc / 0,5l (oba gatunki!) i 16Kc/0,3l. Obsługa bardzo miła i starająca się we wszystkim dogodzić tej niewielkiej liczbie klientów, która do restauracji zagląda.
    Kuchnia również z potrawami bardziej wyszukanymi, ale trzeba na nie dłużej czekać.
    Bardzo ciekawy lokalny klimat czeski, w którym warto spędzić chwilę czasu przy dobrym Piwie.
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?
  • Jurandofil
    Senior
    • 10-2007
    • 976

    #2
    Czechy 7-9.11.2008 - część Ib

    Ja w lokalu tym przywitałem pierwszy dzień wyczekiwanego długo urlopu i było to bardzo przyjemne przywitanie.
    Ostatni dzień w pracy (7.11) skończyłem o godz. 10:00 i skorzystawszy z usług pociągu EC Sobieski dotarłem do stacji Petrovice u Karvine. Stąd, po opuszczeniu pociągu podczas postoju "niedostępnego" dla pasażerów, odjechałem motorokakiem do Detmarovic.

    V Detmarovicich, ze względu na ich wielkością www.mapy.cz nie podają nazw ulic, stąd w temacie musimy na razie zadowolić się tylko nazwą lokalu. Może ktoś zna (lub pozna dokładny adres), wtedy dodamy. Ja podam wskazówkę jak dotrzeć z dworca kolejowego:
    po wyjściu z budynku dworca idziemy w lewo i główną drogą (między szkołami i boiskami) cały czas prosto aż do drogi nr 67. Tu przy skrzyżowaniu drogi którą idziemy i drogi nr 67 stoi po lewej stronie Bar U Mnicha. Przejście spokojnym krokiem zajmuje 10 minut.

    Uwaga! Miejsce to nie jest wymienione na oficjalnych stronach Pivovaru Zasova:


    Do knajpy dotarł również kolega Borys i do Ceskeho Tesina (na spotkanie z kolejnym kolegą) udaliśmy się już razem.
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

    Comment

    • boris-cz
      Member
      • 11-2007
      • 33

      #3
      Uwaga,niespodzianka.Obecnie zamiast 14-ki ciemnej leja pszeniczniaka 13°WEISSBIER za 25Kc.Niestety,nie wiadomo jak dlugo.Bylem tam przedwczoraj,kelner mówil źe maja tylko 4 male beczki na próbe.Wiec jeźeli ktoś akurat sie wybiera w te okolice to polecam zatrzymać sie i spróbować.Ten pszeniczniak jest wyjatkowo smaczny.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎