Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Sokolov, Komenského 113, Měšťanský pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Czechy, Sokolov, Komenského 113, Měšťanský pivovar

    Duży popyt na Permona warzonego w Lomnice U Sokolova, spowodował że właściciel pan Ladislav Sas, postanowił w pobliskim Sokolovie założyć nowy browarek.
    Początkowo za lokalizacje wybrano podziemia klasztoru kapucynów, ale nie udało się uzyskać dotacji na odnowe pomieszczeń i pomysł trzeba było zarzucić, choć jak mówił właściciel, jest szansa do kilku lat do tego tematu wrócić.
    Póki co browarek umieszczony jest na zapleczu restauracji U Kláštera, znajdującej się tuż przed bramą do klasztoru kapucynów.
    Tutaj jak i w Lomnice U Sokolova, warzy się piwo o nazwie Permon.
    Podobno ten w Sokolovie jest przeznaczony na ''zwyczajne'' rodzaje piwa, a z Lomnice mają wychodzić specialne .
    Jak to jest naprawdę to nie wiadomo, bo na etykietkach piw nic o tym nie wspomniano.
    Oficialne otwarcie nastąpiło 29.09.2009 r.
    Dziennie można uwarzyć 650l, a planuje się to robić cztery razy w tygodniu.
    Piwo znalazło już tylu swoich miłośników, że nawet browarek we Zvikovie też warzy Permona na zamówienie.

    Sama restauracja jakoś nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia.
    Co prawda we wnętrzu nie widać urządzeń produkcyjnych, ale za to można je zobaczyć stojąc na ulicy przez przeszkloną ścianę.
    Było ciemno i pusto. Kilku starszych panów spijało sobie gambacza, a pojawienie się nowych klientów nawet wyciągnęło z nudów kucharke na sale.
    Nudno, z lekka pachniało trupem.
    W ofercie były dwa rodzaje Permona.
    Svetle 12* i polotmave 14*.
    Niestety smaków nie jestem w stanie opisać, gdyż przydarzyło mi się zjawić tuż po dającej się jeszcze śladowo we znaki tzw. grypie żołądkowej, i nawet nie dopiłem polotmavego...
    Jedzenie jet niedrogie, ale w karcie nie znalazłem czegoś specjalnego na mój gust.
    Chyba wyprowadzka do klasztoru nieźle by zrobiła temu browarkowi..
    Jest obecne firmowe szkło i podstawki.
    Można też kupić piwo w litrowych petach.
    Pustki dały się wytłumaczyć imprezą w mieście którą organizował browarek czyli - ,,IV Slavnosti Pivne Permona.''

    Kilka minut spacerku w stronę dochodzącej muzyki i już tam jesteśmy.
    Z kija 13 rodzajów nalewanego Permona, więc było w czym wybierać.
    Po kilku to i choroba przeszła..
    Impreza na wolnym powietrzu miała miejsce tuż przed- Pivovarską Hospodą U Permona, która to staje się chyba firmowym lokalem i to bardziej godnym polecenia niż U Kláštera.

    Celowo w tytule podałem ulicę na której jest knajpa i browarek, bo co prawda w adresie firmy jest napisane Rokycanova 1929, ale to tylko siedziba firmy znajdująca się w urzędzie miejskim, a ten raczej chcącego się napić Permona, specjalnie nie zainteresuje.

    Link do Restaurace U Kláštera: http://www.restauraceuklastera.cz/
    Oraz do Hospody U Permona, która jeszcze funkcjonuje na stronie jako Irska Hospoda. (godziny otwarcia bez zmian): http://www.irskasokolov.cz/
    A co lali na slavnostech? http://www.browar.biz/galeria.php?id=13395
    I jeszcze strona Permona, ale ogólna bez rozróżnienia na browarki w Sokolovie i Lomnice http://obchod.pivopermon.cz/.
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1430

    #2
    Dodam, że na początku Starego Namesti (od strony Komenskeho) zaraz za Solarium znajduje się Vinoteka, gdzie można kupić szkło firmowe Permona w cenie 75kc i całą gamę piw Permon w butelkach PET 1,5 l. W ofercie było 7 rodzajów piwa, w tym smakowe - Wiśniowe i Borówkowe.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4592

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
      Duży popyt na Permona warzonego w Lomnice U Sokolova, spowodował że właściciel pan Ladislav Sas, postanowił w pobliskim Sokolovie założyć nowy browarek.
      Początkowo za lokalizacje wybrano podziemia klasztoru kapucynów, ale nie udało się uzyskać dotacji na odnowe pomieszczeń i pomysł trzeba było zarzucić, choć jak mówił właściciel, jest szansa do kilku lat do tego tematu wrócić.
      Póki co browarek umieszczony jest na zapleczu restauracji U Kláštera, znajdującej się tuż przed bramą do klasztoru kapucynów.
      Tutaj jak i w Lomnice U Sokolova, warzy się piwo o nazwie Permon.
      Podobno ten w Sokolovie jest przeznaczony na ''zwyczajne'' rodzaje piwa, a z Lomnice mają wychodzić specialne .
      ...
      Obecnie już od około 1,5 roku browar Permon zyskał swą stałą lokalizację w Sokolově jednym z budynków byłego klasztoru. Trzeba wejść przez bramę i portiernię obok kościoła. Po obejściu budynków od tyłu trafiamy na spore podwórko z małą chmielnicą, przed którą jest wejście do browaru. Urządzenia zostały przeniesione tutaj, także te z Lomnice więc wszystkie piwa warzy się w jednym miejscu. Warzelnia jest powiększona o jedną kadź, są 4 otwarte zbiorniki fermentacyjne i tanków 14 leżakowych.

      Naprzeciwko bramy, w niezbyt przyjemnej restauracji U Kláštera można napić się tylko jasnej 12°. Gdy zwiedzałem browar pan sládek doradził by udać się do Pivovarské hospody Permon odległej o 8 minut pieszo, gdzie można spróbować wszystkich rodzajów Permona jakie akurat są uwarzone. http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=104999

      Fotki w galerii:




      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1850

        #4
        W zeszłym tygodniu w przy browarnianym sklepiku / barze można było zakupić, lub napić się na miejscu siedem rodzajów piw z browaru Permon.
        Jak dla mnie niestety, aż pięć z nich to były ipy, apy itp.
        Spróbowałem każdego piwa. Jasny leżak to po prostu poezja smaku, ale ipy mi nie smakowały.
        Jak dla mnie to wszystkie smakowały tak samo.
        Wejście do pivoteki, oraz browaru znajduje się z lewej strony kościoła.
        Godziny otwarcia, oraz ceny asortymentu są na fotkach poniżej.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎