Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praha, Zelená, Bistro u Baronky

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12248

    Czechy, Praha, Zelená, Bistro u Baronky

    Niezbyt duży, czynny ponad miesiąc, dwupoziomowy lokal na praskich Dejvicach. Niestety nie pamiętam numeru, ale łatwo trafić, tuż przy skrzyżowaniu z Jugoslávských partyzánů.
    Mankamentem lokalu może wydawać się mała powierzchnia przy wejściu - bar i dosłownie jeden stolik. Dół jest już dużo większy, ale prowadzą do niego dość strome schody. Miły właściciel, słusznej postawy, wprowadził więc udogodnienie. Otóż przy stolikach są zamontowane stare wojskowe centralki telefoniczne. Poinstruowani zostaliśmy przez niego (wystarczy podnieść słuchawkę i nacisnąć umieszczony w niej przycisk i zamawiać).
    A co zamawiać? Przede wszystkim piwa żateckie. Po raz pierwszy miałem okazję spróbować kvasnicową żatecką dwunastkę - naprawdę bardzo dobra. Poza tym inne piwa tego browaru, w tym jak nazwa lokalu wskazuje Baronka. Dodatkowo asortyment stanowią zmieniające się piwa. Za mojej wizyty (pod koniec września na świętego Wacława) był uwarzony specjalnie na ten dzień Svatovaclavsky pszeniczny special z Czernej Hory (trzynastka). Było też m.in. piwo z Janaczka. Czyli asortyment niebanalny i ciekawy. Żeby było jeszcze milej ceny jak na Pragę wręcz kapitalne - wszystkie piwa 24 kc! (a tego spaciala, na którego już raczej nie traficie w tym roku wypiłem w innym miejscu za 50 kc).
    Zdecydowanie polecam!
  • kaowiec
    Junior
    • 08-2008
    • 29

    #2
    Dzięki za informację. Z racji tego, że nocowaliśmy niedaleko spędziłem w tym lokalu sylwestra. Piwo oczywiście świetne. Poźniej na górze poznałem kibica Sparty Praga, dziwnie wyciągającego wyprostowana rękę na pozdrowienie. W Polsce pewnie trzymałbym się od niego z daleka. Ten tu w Czechch okazał się bardzo sypatyczny, częstował czeskimi destylatami domowej roboty, pytał czy aby muzyka nam nie przeszkadza, zapraszał rano na gulasz, słowem Czechy i czeski hooligans. Ciekawie to wyglądało za barem ktoś z długimi włosami, dredami, Polacy, skinhed, i sąsiad z góry w pantoflach. Miłym zaskoczeniem był także niewielki rachunek rano.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Określenie "bistro" sugerowało mi, że będę się tu mógł napić piwa z samego rana. Niestety obecne godziny otwarcia to 14-22, a w ostatnią sobotę nawet od 16. A więc przychodzimy tu po południu
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Tym razem udało mi się zawitać do wnętrz Baronki. Kvasnicovy Žatec nie wywarł na mnie większego wrażenia, ot przeciętny czeski pils ze średniego browaru. Co innego serwowany półciemniak z Chýně - pozbawiony jakichkolwiek słodkości za to z fajnymi owockami i goryczką.
        Klimat bardzo swojski, nawet nie bałem się zostawić aparatu przy stole jak wyskoczyłem po fajki. Swoją drogą barman częstował swoimi skrętasami bez oporów. Podobnież Trojanka na Holešovicach otworzył poprzedni właściciel Baronki i to by się zgadzało, bo tam tak samo są zmieniane godziny otwarcia jak uprzednio tutaj
        Zythumowi spodobał by się pewno herb KSČ i portret jakiegoś dygnitarza zawieszone na ścianie.
        Fotki dostępne na Piwnej Pradze.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent;1005208
          Zythumowi spodobał by się pewno herb KSČ i portret jakiegoś dygnitarza zawieszone na ścianie.
          Fotki dostępne na [URL="http://piwnapraha.wordpress.com/2011/09/27/bistro-u-baronky/"
          Piwnej Pradze[/URL].
          Ten dygnitarz to przecież Gustav Husak.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
            Ten dygnitarz to przecież Gustav Husak.
            Z tamtego czasu zapamiętałem jedynie Czernienkę, Honeckera, Caucescu, Hodżę i Titę
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎