Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Buštěhrad, Pivovar Taschenberg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Buštěhrad, Pivovar Taschenberg

    26 sierpnia nastąpiło otwarcie kolejnego czeskiego mini. Zlokalizowany jest w małej miejscowości Buštěhrad, do której najłatwiej dotrzeć autobusem z przystanków zlokalizowanych przy krańcowej stacji metra A Dejvická. Podróż trwa jakieś 25 minut.

    Na miejscu zostałem mile zaskoczony przez bezpośrednie sąsiedztwo Taschenberga. Otóż są to zabudowania browaru pamiętającego XVII stulecie! Szkoda, że nie udało się przywrócić produkcji w tym historycznym browarze (zakończona 1967 r.), aczkolwiek są plany przywrócenia tego miejsca do życia.

    Wracając do Taschenberga - niestety całość instalacji umiejscowiona jest na zapleczu i (jak mniemam) współwłaścicielka, ani żaden z pracowników nie przystał na mozliwość obfotografowania składu celnego. Swoją drogą owa właścicielka to zjawisko, które w piwowarskim świece spotkałem po raz pierwszy. Pani, której image śmiało można określić typem "barbie" dziarsko przywoziła beczki wózkiem, podczas gdy pracownik popijał za barem kolejne piwo. Nie trzeba dodawać chyba, że miała spore obcasy. O co tu chodzi

    Z piw dostępnych były cztery rodzaje - jasna 11 i 13 oraz 15-tki: półciemna i wiśniowa.

    Dwa pierwsze to klasa sama dla siebie - z mocną, wyraźna goryczką i owocowo-kwiatowym dopełnieniem. Przy czym 13 jest o tyle lepsza, że posiada adekwatny zapach (11 zapachu nie miała).

    Piętnastki to niestety już inna, nie moja bajka. Półciemniak był słodkawo-owocowy, natomiast wiśniowe to coś na kształt Burčáka (młodego wina), ewentualnie niedojrzałego krieka. Nie wiem czy spożywanie czegoś takiego nie kończy się rozstrojem żołądka

    Ceny piw w porządku - za małe od 15 do 24 Kč. Dużych nie sprawdzałem.

    Podsumowując - jasne Taschenbergi to jedne z najlepszych pilsów jakie ostatnio piłem i zdecydowanie są warte krótkiego wypadu poza Pragę.

    Ostatnia kwestia - informacja na stronie o tym, że w piątek jest czynne od 14 jest nieaktualna. Czynne od 16, a nawet i trochę później.

    Fotki dostępne na Piwnej Pradze.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    dzięki za relacje, mam nadzieje ze kolega Pendragon wrzuci szybko to miejsce na mapę czeskich browarów. Postaram się niedługo tam zawitać
    LP

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      W temacie zapomniałem podać ulicy - to Palackého 50.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        czy browar nadal dziala?
        LP

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
          czy browar nadal dziala?
          Marnie to wygląda - ich strona nie funkcjonuje, ostatni wpis na beerborcu z maja 2012. Także ja bym raczej nie ryzykował wyprawy tym bardziej że właściciel to dość kontrowersyjna osoba (to ten od dawnego praskiego Świata Piwa).
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13951

            #6
            Nie zapłacił za stronę, to twórca ją zablokował. Info z FB.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎