Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Bohumín - Skřečoň, Blatná 554, Pivovar Skřečoňský Žabák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4592

    #16
    W piątek 14.12.12 oprócz 11° i 13° był jeszcze dostępny Amber ale (według pana sládka zostało go około 100 l). We wtorek 18.12 rozpocznie się sprzedaż nowej warki portera i Vánočního speciálu 15°. Miałem okazję spróbować przedpremierowo prosto z tanku i jak przystało na piwo zimowe jest bardzo treściwe ale też bogate smakowo. Zawiera 3 rodzaje słodów i jest bursztynowego koloru. Mi bardzo smakowało.
    Last edited by dadek; 16-12-2012, 20:27.

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1446

      #17
      Aktualnie w ofercie, oprócz 11-tki i 13-tki są: American Amber Ale (14%) w cenie 65 Kč / litr i Sváteční 15% za 45 Kč.
      Minibrowarek dorobił się firmowego szkła. Półlitrowe kufle sprzedawane są po 100 Kč.

      Comment

      • lucifuge
        Senior
        • 11-2009
        • 309

        #18
        Aktualnie jasna 11 i polciemna 13 a do tego IPA :-)

        Comment

        • Jurandofil
          Senior
          • 10-2007
          • 976

          #19
          Browarek ma ciekawą web stranku: http://www.skreconskyzabak.cz/

          1. Godziny otwarcia.
          Oficjalnie to wtorek - piątek w godz. 16:30 - 18:30. Natomiast Pan Marian (sladek) z otwartymi rękoma przyjmie każdego zainteresowanego tematem gościa poza tymi godzinami, pod warunkiem obecności w domu i po wcześniejszym kontakcie (np. telefonicznym).

          2. 9 listopada br. miałem okazję zwiedzić wszystkie pomieszczenia Zabaka. Taki browarek w domu jednorodzinnym naprawdę robi wrażenie. Ciekawi byliśmy (wespół z p_stulka) w jakiej cenie Pan Marian policzy Piva degustowane na miejscu. No i nie wiemy Bo po jednej 11 svetle a 13 polotmave wypiliśmy w ramach prezentu

          3. Dostępne były w dniu mojej wizyty:
          - 11 svetle;
          - 13 polotmave;
          - 15 medova
          - 12 amber ale
          Smak każdego gatunku na bardzo wysokim poziomie!

          4. Na przestrzeni kilku tygodni ma powstać w centrum Bohumina knajpa z lanymi wszystkimi gatunkami Zabaka. Lokalizacji dokładnej nie znam, Pan Marian wspominał, że 5 minut pieszo od stacji kolejowej w Bohuminie.
          Niestety z restauracji wymienionych na stronie mogą w okresie zimowym zniknąć Zabakove Piva. Współpraca nie układa się najlepiej. I jak zauważycie, w knajpach tych lane są podstawowo koncerniaki, więc nie są to miejsca mocno zainteresowane odmianą na pełną skalę.

          5. Inne.
          Nad poprawnością zachowania gości czuwa Agata. Przesympatyczny młody pies
          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
            Na przestrzeni kilku tygodni ma powstać w centrum Bohumina knajpa z lanymi wszystkimi gatunkami Zabaka. Lokalizacji dokładnej nie znam, Pan Marian wspominał, że 5 minut pieszo od stacji kolejowej w Bohuminie.
            Bardzo dobra informacja choć wymieniony dostępny obecnie asortyment daleki jest od mojej listy życzeń
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Jurandofil
              Senior
              • 10-2007
              • 976

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Bardzo dobra informacja choć wymieniony dostępny obecnie asortyment daleki jest od mojej listy życzeń
              Z luźnej rozmowy z Panem Marianem wynika, że:
              15 svatecni na Święta;
              16 IPA jeszcze w grudniu;
              21 porter na początku przyszłego roku.
              Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

              Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
              Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
                Z luźnej rozmowy z Panem Marianem wynika, że:
                15 svatecni na Święta;
                16 IPA jeszcze w grudniu;
                21 porter na początku przyszłego roku.
                Pamiętam portera z żabaka próbowanego w Czeskiej Baszcie, super sprawa. W zestawie z IPA byłoby idealnie
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Raciborz
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 594

                  #23
                  Odwiedziłem wczoraj,dostępne Cerne(13),India Ale(16),Svatecne(15),American Amber Ale,Poltmave(13),Svetle(11)

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
                    21 porter na początku przyszłego roku.
                    a dokładnie to w lutym

                    Comment

                    • heckler
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 1863

                      #25
                      Pora odświeżyć temat. Warzone w browarze piwa to dla mnie pierwsza liga. Wszystkie pyszne. Tym razem zakupiłem jasną 11-kę, miodowe 15-ka, świąteczne 15-ka i jasną 12-kę Oderberg warzoną na potrzeby hotelu Pod Zeleným dubem w Starym Bohuminie.
                      W sprzedaży były jeszcze dostępne: jasna 10-ka, polotmave, IPA i może jeszcze jakieś co mi umknęły. W kadzi leżakowało miód/kasztan.
                      Poniżej zdjęcia obecnej instalacji browaru. Część ,starej,instalacji obecnie jest w browarze w Velka nad Velickou.
                      Attached Files

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4592

                        #26
                        - Jestem emerytem - powiedział mi 22.07.2019 założyciel i sládek browaru Marian Janoszowski na moje pytanie "jak leci?".
                        - Teraz właścicielem jest mój syn, znasz go i wiesz że mi pomagał od dawna więc browar jest w dobrych rękach.
                        Oczywiście trochę się ździwiłem ale zadałem Marianowi pytanie: - A Ty co robisz na tej emeryturze? Chyba nie siedzisz na kanapie przed telewizorem? Niemożliwe żebyś nie zaglądał
                        do browaru?
                        - No zaglądam, pomagam trochę synowi.
                        Czyli wszystko gra. Jak długo znam Mariana, to "trochę" znaczy że cały czas.
                        A z resztą czy to ważne który Janoszowski jest szefem/właścicielem, starszy czy młodszy? Ważne, że piwa jak zawsze świetne.
                        Szkoda, że już nie są lane w Cafe Park koło kina letniego w parku Petra Bezruče. Było to 10 minut od dworca i można było wyskoczyć w oczekiwaniu na pociąg. Teraz Skřečoňský Žabák stale jest na kranach w hotelu Pod Zeleným dubem (náměstí Svobody 37), czyli 100 m od mostu na granicznej Odrze.
                        W PET-ach można zawsze kupić w browarze lub w centrum na głównym pasażu Bohumína w Pivotece (třida E. Beneše 1155).
                        Last edited by dadek; 13-08-2019, 02:55.

                        Comment

                        • heckler
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 1863

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Teraz Skřečoňský Žabák stale jest na kranach w hotelu Pod Zeleným dubem
                          Piwo w tym hotelu leją już od dawna, ale do tej pory mieli tam tylko jeden rodzaj piwa o nazwie Oderberg 12-ka w cenie 44 Kc.. Coś się zmieniło i obecnie leją tam i inne piwa od Žabáka??
                          Na początku roku odsyłano nas do najbliższej knajpki gdzie mają jego piwo czyli- Babylon Café Ostrava.

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4592

                            #28
                            Nie wiem nie byłem, to tylko informacja od Mariana.

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2152

                              #29
                              W hotelu leją dalej Odeberga, nawet barmani próbują wmawiać że to własne piwo hotelu. Jak spytałem o warzelnie to wykręcił kota ogonem że warzelnia jest ale w innym miejscu w Bohuminie. Jak spytałem czy to Żabak to z lekkim zakłopotaniem skinął twierdząco głową.

                              Comment

                              • heckler
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 1863

                                #30
                                Bo to kiedyś miała być ich tajemnica i swego czasu nawet Žabák nie chętnie przyznawał się do tego piwa . Obecnie mozna je zakupić ( litrowe pet-ki) nawet w Bohuminie we wspomnianej przez dadka pivotece.
                                Jasne i polotmave na początku roku piłem lane w Babylon Café Ostrava i szczerze przyznam, że mocno się zawiodłem. O dziwo zakupione w plastiku smakowały trochę lepiej.
                                Teraz sprawę trochę wyjaśniłeś i myślę, że zmiana sladka jednak trochę zmieniła smak ich piwa, ale niestety na niekorzyść.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎