Czechy, Praga, Husova 10, U tří růží

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2007.09
    • 1823

    Czechy, Praga, Husova 10, U tří růží

    Nowy minibrowar w Pradze w mocno turystycznej część, w bardzo bliskim sąsiedztwie Medvidkuv, Kocek i u Fleku.

    Warzelnia na 1100 litrów widoczna zaraz po wejściu do browarku, tanki i kadzie schowane w piwnicy, widać je tylko przez przeszklone podwójne drzwi z zielonego szkła. Przy toaletach tablica z informacją o rocznych mocach produkcyjnych 1500hl.

    Browarek ma 3 poziomy (górny poziom zarezerwowano na imprezy zamknięte). Ściany przyozdobione komiksowymi obrazami. Na parterze fajne malowidło piwnego nieba przyozdabia wielką wnękę.

    w ofercie mają:

    jasny leżak 5% alk (0,4L za 39KC, 0,25L za 25KC) - nie zrobił na mnie większego wrażenia


    półciemny leżak 5% alk (0,4L za 46KC, 0,25L za 30KC) - całkiem smaczny


    pszeniczna 13 alk.5,2% (0,4L za 46KC, 0,25L za 30KC) - mocno przeciętna


    ciemny leżak 5% alk (0,4L za 46KC, 0,25L za 30KC) - wyśmienity stoutowy, wytrawny


    i specjal wiedeński czerwony 15 alk.6% (0,4L za 46KC, 0,25L za 30KC) - bardzo smaczny


    W karcie piw znajdujemy takie oto kwiatki:
    o wiedeńskim: Specialni cervene pivo varene z videnskeho a karmeloveho sladu s extraktem puvodni mladiny 15 stupnioveho piva
    a o polotmavym: vyrabeno spodnim kvasenim chmele
    Zwróciliśmy oczywiście uwagę kelnerowi o błędach w karcie więc może kiedyś zmienią, choć kelner rzucił suche " i tak nikt tego nie czyta"

    Po jakimś czasie keler chyba stwierdził że jesteśmy z jakiegoś czasopisma (fotki, opisy itd. mogły robić takie wrażenie) więc sam podszedł zagadać o to czy piwo smakowało, o to jak się nam podoba, które najlepsze itd.
    W sumie wywiązała się całkiem miła rozmowa z której wyłowiłem trochę informacji:
    -właścicielem jest rusek więc i sporo ruskich turystów
    -sladek dzieli pracę u nich z pracą w browarze w Chyse
    -pszeniczne smakowało kiepsko bo leją z wielkich tanków i to już resztki
    -czarne piwo będą musieli chyba zmienić bo ruscy turyści narzekają, wolą cukrową papkę od dobrego wytrawnego ciemniaka
    -narazie pracują na pół gwizdka bo lokal się po dopiero rozkręca

    Szkło bez firmowego znaku, dostępne podstawki, brak piwa na wynos
    Attached Files
    LP
  • Shedao
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🥛🥛🥛
    • 2007.09
    • 900

    #2
    Minibrowar dopisany do "listy atrakcji" na wyjazd w ostatniej chwili, dzięki karol1000 za info. Tym bardziej że okazało się, że jest to lokal godny wizyty. Smaczne piwa, przyjemny wystrój, rockowa muzyka w głośnikach, słowem: dobry klimat. Obsługa uprzejma, kompetentna. Niezbyt szybka, ale też i ludzi było sporo.

    Serwuje się tam 5 piw, tak jak karol1000 opisał w poście powyżej. Od siebie dodam, że najlepsze wrażenie zrobił na mnie vienna lager oraz pszeniczne (bardzo wyraźny posmak cytrusowo-bananowy). Ichniejsze ciemne charakteryzuje się silnym posmakiem kawowym, dla fanów tego typu piw pozycja obowiązkowa. Jasne i półciemne poprawne, bez fajerwerków ale pije się przyjemnie - czyli jak widać, wszystkie piwa w tym minibrowarze trzymają poziom.

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2005.08
      • 1114

      #3
      Piwa są dobre, kosztują 46 koron za 0,4. Jasne jest nieco tańsze. Wiedeńskiego nie było, był za to rauchbier który co prawda smakował, ale jednocześnie sprawiał wrażenie, że słodu wędzonego dodano do niego symboliczną ilość. Natomiast, mam wiele zastrzeżeń co do obsługi. Kelnerzy, których chyba było zbyt mało, niezbyt zainteresowani klientami. Do tego zapominają o zamówieniach na które i tak trzeba bardzo długo czekać.
      Jest firmowe szkło i podstawki.

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • jacekwerner
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2004.05
        • 2842

        #4
        Pivovar Tří růží odwiedziłem wczoraj, parę minut po jedenastej. Dostępnych było 6 rodzajów piwa : wymienione przez Karola1000 plus Kouřové pivo. Spróbowałem czterech ( pominąłem półciemne i pszeniczne ), a najbardziej smakowało mi wiedeńskie.
        Całkowicie zgadzam się z Komarem co do oceny wędzonki – moim zdaniem to było Kouřové-light . Wędzoność wyczuwalna ( aczkolwiek bardzo słabo ) zarówno w zapachu jak i smaku – dla mnie to stanowczo za mało.
        Odnośnie obsługi kelnerskiej ( może dobrze trafiłem ) – było tak jak być powinno. Po każdorazowym opróżnieniu kufla sakramentalne : „Date se ...?“, po zakończeniu konsumpcji pytanie czy smakowało. Byłem bodaj drugim klientem tego dnia, ale lokal stopniowo się zapełniał, pojawiły się też pierwsze karteczki z rezerwacjami na stolikach, ale obsługa cały czas sprawna i czujna. Być może zjawiska opisane przez Komara nie są jednak regułą – poczekamy na kolejne komentarze.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • vietnam
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2011.05
          • 117

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner
          Byłem bodaj drugim klientem tego dnia, ale lokal stopniowo się zapełniał,
          To wiele wyjaśnia, my z Komarem byliśmy tam wieczorem "w godzinach szczytu", a jakoś w innych miejscach mimo godzin szczytu z obsługą nie było problemów.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            🍺🍺🍺
            • 2003.02
            • 12365

            #6
            Podczas wizyty sprobowalem:
            - jasnego lezaka - dobra klasyka
            - wedzonke jasna - dobrze pijelna, z wyrazna wedzonoscia w aromacie i smaku i wyrazna goryczka, smaczne i wyrazne w smaku

            oraz:

            klasztorny special sv. Jiljí No. 1(czyli sw. Idziego) nazwa od kosciala sw. Idziego prowadzonego obok przez polskich dominikanow.

            jako Number 1. byl gornofermentacyjny kozlak, 18% ekstr.
            W delikatnym aromacie wyczuwalny aromatyczny chmiel i owoce. W smaku dojrzale wisnie i sliwki z delikatna nuta karmelu i lukrecji, w ustach zostaje chmielowy posmak. Bardzo smaczne piwo. 0,3 l. za 46 kc.

            Obsluga mila, poprosilem o wafle i dostalem nowiutkie. W asortymencie bylo jeszcze wiedenskie, miodowe i ciemne.

            Przyjemna niespodzianka, bo spodziewalem sie czegos banalnego.

            Comment

            • jacer
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2006.03
              • 9875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
              jako Number 1. byl gornofermentacyjny kozlak, 18% ekstr.
              W delikatnym aromacie wyczuwalny aromatyczny chmiel i owoce. W smaku dojrzale wisnie i sliwki z delikatna nuta karmelu i lukrecji, w ustach zostaje chmielowy posmak. Bardzo smaczne piwo. 0,3 l. za 46 kc.
              Dokładnie tak. Dobrze wyczułem, że to górna fermentacja. Bardzo mi smakowało, wyczułem także jakiś amerykański chmiel. Inni mieli podobne odczucia.

              Wiedeńskie smaczne. Po dwóch poszliśmy dalej.
              Ludzi pełno ale udało się znaleźć stolik dla 5 osób.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • docent
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2002.10
                • 5205

                #8
                Również spodziewałem się kolejnego browaru restauracyjnego serwującego czeskie standardy. I tak:

                Světlý ležák
                - Złote, klarowne. Piana przyzwoita. Dobrze nasycone. Jest rześkie i orzeźwiające.
                Tmavý ležák - Ciemny kolor, piana dziurawa. W zapachu delikatna czekolada i kawa. Smak pełny, czekoladowo-kawowy z lekką wanilią. Bardzo smakowite!
                Vienna Red 15° - Bursztynowa barwa, skromna piana. Zapach właściwie niewyczuwalny choć potem przebijała alkoholowa nuta. W smaku płaskie i puste. Obrazu tragedii dopełniła niezmyta szminka na szkle.
                Klášterní speciál chmelový Bock 18° - barwa ciemnego mahoniu, beżowa drobna piana. Od razu wyczuwalny zapach chmielu rodem z USA. Smak wyraziście goryczkowy bardzo zgrabnie dopełniony słodowością. Pierwsze łyki to dominacja goryczki, potem bardziej wyczuwalna karmelowość. Uwielbiam gdy piwo jest tak wielowymiarowe i "pracuje" w trakcie picia. Rozgrzewające. Niestandardowy, wyśmienity koźlak!

                Tutejszy sládek Robert Maňák uczył się u boku Martina Matuški w browarze na Strahovie a potem warzył w Zamkowym browarze Chyše. Warto będzie więc przy najbliższej okazji znów odwiedzić to miejsce i sprawdzić jaki "Klasztorny specjal" serwowany jest tym razem.

                Foty do obejrzenia na Piwnej Pradze.
                Attached Files
                Last edited by docent; 26-11-2012, 19:17.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Jurandofil
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  🍼
                  • 2007.10
                  • 977

                  #9
                  "Na północny zachód od Prahy" - część XII

                  Informacja docenta o smaku w czeskim standardzie doskonale oddaje sedno sprawy. Mimo, że nie zamierzam przy następnych wizytach w Pradze wybierać się tu na biesiadowanie, to uważam, że takie miejsca na praskim Starym Mieście są potrzebne!

                  Dodam kilka cen z naszej wizyty:
                  - svetle 0,25l - 25Kc
                  - Ale 0,2l - 39Kc
                  - Monachijske 0,25l 30Kc

                  Wpaść tu na pół godziny to świetny przerywnik spaceru po tych cudownych uliczkach i zakamarkach w tym mieście. Ucieszyło mnie dobre nastawienie obsługi, mimo, że na początku wyraźnie zaznaczyliśmy, że tylko na chwilę i tylko na spróbowanie wybranych gatunków.
                  Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                  Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                  Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                  Comment

                  • dadek
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍺
                    • 2005.09
                    • 4629

                    #10
                    W czasie ostatniego pobytu w Pradze odwiedziliśmy browarek dwukrotnie - 10 i 12.12.12. I dobrze zrobiliśmy bo w ciągu dwóch dni zmieniły się piwa, przybyły 2 rodzaje świątecznych.
                    Ja spróbowałem:

                    - Světlý ležák 13,5°Blg, 5% alk. http://www.browar.biz/forum/showpost...03&postcount=2
                    - Tmavý ležák 13,5°Blg, 5 % alk. http://www.browar.biz/forum/showpost...06&postcount=2
                    - Weiss Bock 16,5°Blg, 7,5% alk. http://www.browar.biz/forum/showthre...11#post1094211
                    - Sváteční speciál jantarový 16,5°Blg, 6,5% alk. http://www.browar.biz/forum/showthre...25#post1094225

                    Oprócz powyższych były dostępne też:

                    - Vídeňské červené 15°Blg
                    - Polotmavý ležák 13,5, 5% alk.
                    - Weissbier 13°Blg, 5,2% alk.
                    - Mnichovský speciál (nie zapisałem danych a 12.12 już go nie było)

                    Browarek przyjemny, obsługa miła, sprawna i wielojęzyczna, trochę zdziwiona gdy konsument mówi po czesku. W użyciu głównie angielski i rosyjski, w ciągu dwóch wizyt nie spotkaliśmy żadnego Czecha, ale to akurat zrozumiałe (miejsce i ceny). Odwiedzić jednak warto ze względu na różnorodność piw.

                    Comment

                    • kishar
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2003.10
                      • 1691

                      #11
                      W browarze pojawilo sie nowe piwko Brown Ale które ma 15% ekstraktu i za 0,4 kosztuje 56 koron i jest bardzo dobrym piwem, a Klasterni special sv. Jilij No 1 ma 18% ekstraktu i za 0,3 trzeba zapłacić 56 koron i jest piwem wartym sprobowania.

                      Comment

                      • Krejn
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2012.07
                        • 102

                        #12
                        Miałem okazję odwiedzić ten browar i wrażenie pozostawił na mnie więcej niż dobre, chociaż spróbowałem tylko jednego piwa, ponieważ było już późno i zamykali. Zdecydowałem się na polecanego przez docenta koźlaka (Klášterní speciál) i zawodu nie było, a wręcz przeciwnie. Nietypowy, lecz doskonały Bock. Pełny, bogaty w smaku, solidnie nachmielony, z piękną pianą i urzekającym kolorem. Ponadto podany gustownym kielichu. Żałuję, że z braku czasu nie mogłem spróbować innych piw, a szczególnie nowinek - Scottish Ale i New Zealand Hop Lager.
                        What's the matter Lagerboys... Afraid you might taste something?

                        Comment

                        • docent
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2002.10
                          • 5205

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krejn
                          Zdecydowałem się na polecanego przez docenta koźlaka (Klášterní speciál) i zawodu nie było, a wręcz przeciwnie. Nietypowy, lecz doskonały Bock. Pełny, bogaty w smaku, solidnie nachmielony, z piękną pianą i urzekającym kolorem. Ponadto podany gustownym kielichu. Żałuję, że z braku czasu nie mogłem spróbować innych piw, a szczególnie nowinek - Scottish Ale i New Zealand Hop Lager.
                          Fajnie, że ciągle jest dostępny i trzyma wysoki poziom. Trzeba będzie tu wrócić
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2009.04
                            • 1597

                            #14
                            New Zealand Hop Lager faktycznie doskonały, natomiast na lagera szkoda tracić miejsce w żołądku

                            Comment

                            • darek99
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.04
                              • 2147

                              #15
                              Najlepsze piwo jakie piłem podczas kilkudniowej wizyty w Pradze, bardzo miła obsługa, warto odwiedzić ten browar.
                              Attached Files
                              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                              Epikur z Samos.

                              Comment

                              Przetwarzanie...