Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Třebíč, Nad Zámkem 7, Podklášterní pivovar Třebíč

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Třebíč, Nad Zámkem 7, Podklášterní pivovar Třebíč

    Gdy przeczytałem, że to kolejny nowy browar (otwarcie maj 2012) do którego sprzęt i receptury dostarczyła firma Josefa Krýsla stwierdziłem, że nie ma po co tam jechać, no chyba że będzie jakieś ciekawe piwo. Rzeczywiście, na ich stronie są interesujące pozycje, tyle że warzone okazjonalnie. Mejl do sládka w tej sprawie pozostał bez odpowiedzi jednak zaryzykowałem podróż.

    Třebíč wielokrotnie odwiedzałem przy okazji podróży do browarów Velké Meziříčí czy Dalešice. Browar usytuowany jest po przeciwległej stronie miasta patrząc od strony dworca kolejowego, trochę bliżej jest z dworca autobusowego. Podejście do browaru nie jest rzeczą najprzyjemniejszą - idzie się pod górę przy ruchliwej tranzytowej ulicy. Pod browar zaadaptowano zabudowania dawnej zamkowej gorzelni. Komin cały czas stoi i nadaje on odpowiedniego kolorytu temu miejscu.

    Degustację piw zacząłem od jasnej 11-tki i pszenicy i tak jak się spodziewałem nie były to piwa warte przyjazdu tutaj. Ale przecież przyjechałem tu dla specjału, którym tego dnia okazała się 12-tka Red Ale. Już zapach rodem z "Ataku chmielu" wprowadził mnie w dobry nastrój. Smak może nie był tak ekscytujący jednak odpowiednia goryczka i owocowość potwierdziły solidność tego ejla.

    W budynku znajduje się minimuzeum samochodów marki "Jaguar" (płatne) i niestety zamykane pomieszczenie warzelni. Piwowar podobnież pracuje wyłącznie w nocy, w ciagu dnia nie było osoby upoważnionej do otwarcia pomieszczenia. Tak więc na pewno warto odwiedzić to miejsce jeśli będzie dostępne któreś z piw specjalnych.

    Foty dostępne na Piwnych Czechach.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13951

    #2
    To ja zadam już tradycyjne pytanie. Można kupić na wynos?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      To ja zadam już tradycyjne pytanie. Można kupić na wynos?
      A ja tradycyjnie odpowiem: Rzadko kupuję na wynos i nie zwracam uwagi na tę kwestię. No chyba że czeka mnie zaraz podróż powrotna do domu, wtedy trzeba się zaopatrzyć
      Last edited by docent; 06-09-2012, 13:43.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Wykonałem za Ciebie risercz: "V naší "domácí hospodě" přímo u pivovaru nabízíme všechny druhy čepované v restauraci, dále prodej v malém v PET-lahvích, malých 5 a 10l výčepních soudkách a v klasických 30 a 50l sudech (nutno objednat předem)"

        Czyli mają
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13951

          #5
          Dzięki za risercz No to może jednak podjedziemy na chwilę.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4592

            #6
            Browarek odwiedziliśmy 27.09. Dojście z dworca kolejowego zajmuje około 15 minut i jest o tyle ułatwione, że klasztor i bazylikę cały czas widać jak na dłoni. By uniknąć podchodzenia ruchliwą drogą jak wspomniał Docent, należy zaraz za mostem skręcić w lewo w wąską uliczkę prowadzącą w górę wprost do bramy klasztoru wzdłuż jego murów. Potem przechodzimy przez dziedziniec i przeciwległą bramą wychodzimy w uliczkę prowadzącą wprost do browaru. Tak jest przyjemniej i nawet bliżej.
            Pomysł z browarem w dawnej gorzelni wydaje się trafiony bo to miejsce ma swój klimat. W pierwszym budynku jest sala restauracyjna, ładnie urządzona w piwnych klimatach i przeznaczona dla niepalących. Do niej przylega kryty taras przeznaczony dla palaczy. W drugim budynku znajduje się browar połączony z restauracją pivovodem dzięki czemu piwo można čepovat wprost z tanków. Pomiędzy nimi na podwórku także rozstawiono stoły pod parasolami. Przy warzelni jest także kilkanaście miejsc.
            Miałem więcej szczęścia niż Docent gdyż udało mi się zwiedzić browar. Robiąc fotki na zewnątrz zapytałem o taką możliwość wychodzącego akurat ze środka pana. Nie wiem czy to był sládek ale wrócił ze mną, pokazał pomieszczenia a potem jeszcze obdarował kompletem etykiet.

            Tego dnia można było spróbować sześciu piw:

            - Světlý ležák Urban 11°

            - Světlý ležák Urban 12° http://www.browar.biz/forum/showthre...00#post1079600
            - Polotmavý ležák Urban 13°

            - Pšeničný speciál Kaplan 12°

            - India Pale Ale Cornel 14°

            - Ležák z příchutí zázvorový 11°

            Tak jak Docenta, pierwsze trzy także i mnie zawiodły, pszenica pozytywnie zaskoczyła a IPA była ciekawa i smaczna. Zázvorové sobie odpuściłem bo niezbyt gustuję w smakowych.
            Oprócz powyższych okresowo warzy się też:
            - Tmavý ležák Urban 12°
            - Tmavý porter Cornel 16°
            - Red Ale Cornel 12°
            Piwa są dostępne na wynos w 1 l PET-ach w cenie takiej jak lane na miejscu (0,5 l x 2). Można zamówić też próbki 6x0,1 l w cenie 39 kč.
            W sprzedaży szklanki i kufle w 7 rodzajach w przystępnych cenach 45 - 85 kč (brakowało szklanek do pszenicy 0,5 l), pełny asortyment piwnych gadżetów (koszulki, czapki, otwieracze, itp.), podkładki dostępne na stołach.

            Jedzenie dość drogie a porcje niezbyt obfite. Obsługa niezbyt sprawna, długo trzeba czekać z pustym kuflem na kolejne piwo, gdy tymczasem trwają miłe pogawędki kelnerów przy barze.

            Miejsce fajne ale Docent ma rację, że piwnie wpaść warto jedynie na speciály a ja dodam że i na pszenicę.

            Fotki w galerii:






            Last edited by dadek; 04-10-2012, 22:14.

            Comment

            • Raciborz
              Senior
              • 06-2004
              • 594

              #7
              Jak że brak wpisu od 4 lat, to coś skrobnę. Odwiedziliśmy lokal sporą grupa 17-18 września, z głębokim żalem opuszczaliśmy go. Zacznę od jedzenie, żeberka poezja a zakąska " slepce mysi " , tzn ziemniaki z czosnkiem palce lizać. Co do piw, co jedno to lepsze. Zdecydowany zwycięzca to 11 kvaśnicowa niefiltrowana, poza tym w danym dniu były 12 jasna, 13 poltmawa, 12 Red Ale, 14 IPA, 12 pszenica. Ceny od 29-35 kc. Polecam to miejsce

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1863

                #8
                Co do oceny piw z tego browaru, to w zupełności zgadzam się z dadkiem.
                Jasna 11-ka, oraz polotmave 13-ka kompletnie bez polotu. Nagazowane do granic możliwości.
                Próbowałem jeszcze jasnej 12-ki i powiedzmy, że była najlepsza. Na tyle, że ponowiłem zamówienie.
                Na wynos dalej można zakupić piwo w 1l pe-kach.
                Piwa z tego browaru może nie są najwyższych lotów, ale do miasteczka warto wpaść w celu zwiedzenia wpisanej na listę UNESCO bazyliki św.Prokopa.
                Szczególnie surowo wykończone wnętrza robią wrażenie. My dodatkowo jeszcze trafiliśmy na koncert chóru.
                Attached Files

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1863

                  #9
                  Do kolejnej wizyty i zakupieniu piw z tego browaru podchodziłem dość sceptycznie. Pora obiadowa, więc w restauracji posiłek spożywało całkiem sporo gości, ale ja tym razem swoje kroki skierowałem od razu w stronę lodówki z piwami na wynos. Tego dnia udało mi się zakupić:

                  -Urban svetla 11-ka 65 Kc.
                  -Urban svetla 12-ka 72 Kc.
                  -Red Ale 12-ka 77 Kc.
                  -Single Malt Ale 12-ka 77 Kc.
                  -Cornel IPA 14-ka 81 Kc.
                  -Sorachi Ace Single Hop Ale 13-ka 80 Kc.

                  Tym razem i to z plastiku piwa smakowały wybornie, ale niestety nie wszystkie. Najgorzej wypadło piwo z ostatniej pozycji, oraz bardzo średnie piwo z pozycji nr. jeden.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎