Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ulm, Neue Strasse 87-89, Hausbrauerei Ulm

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Ulm, Neue Strasse 87-89, Hausbrauerei Ulm

    Browar restauracyjny w mieście urodzin Alberta Einsteina, znajdujący się w samym centrum na starym mieście przy ratuszu.
    Odległość od dworca (800 metrów) można przejść pieszo, lub podjechać tramwajem.
    Olbrzymi, jednoprzestrzenny lokal ma wiele zakamarków. Dużych rozmiarów warzelnia znajduje się przy barze, natomiast reszta urządzeń znajduje się w przeszklonym, chłodnym pomieszczeniu przy WC.
    Ciekawym elementem wystroju wnętrza jest wielki żyrandol zrobiony z butelek.
    W piękny lipcowy dzień piwny wieczór spędziłem w ogródku, mając widok na słynną katedrę.

    Do wyboru były 4 piwa:
    - Barfüsser Blonde 5,2% (Helles) - 3,60 / 4,50 euro
    - Barfüsser Schwarze 5,2% - 3,60 / 4,50 euro
    - Barfüsser Weisse 5,2% - 3,70 / 4,60 euro
    - Barfüsser Rotgold 4,9% (Kellerpils) - 3,80 / 4,70 euro /na zdjęciu/

    Można zamówić deskę degustacyjną trzech wybranych piw 0,1 l za 5,20 euro.
    Mają firmowe szkło i podstawki.
    Piwa na wynos sprzedawane w butelkach typu "Europa", w Krachlach i kegach.

    Jadłospis dość rozbudowany. Jest wiele smakołyków kuchni niemieckiej, w tym potrawy regionalne kuchni szwabskiej.
    Zupy w cenie 5,50 - 5,90 euro, przystawki 5,50 - 16,90 euro, dania główne 15,50 - 28,90 euro.
    Ja wybrałem znane w Badenii-Wittenbergi "Schwäbische Maultaschen", czyli odmianę dużych pierogów typu ravioli za 13,90 euro /na zdjęciu z piwem Blonde/.

    Minibrowar czynny codziennie od 11:00 do północy (w piątki i soboty do 1:00).
    Attached Files
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    cd. zdjęć.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎