Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Ruzomberok, Marianska 3, Craft Beer Restaurant Cierny Kamen.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Słowacja, Ruzomberok, Marianska 3, Craft Beer Restaurant Cierny Kamen.

    Ponieważ nie udało mi się umówić na wizytę u źródła, w browarze Cierny Kamen w Liptovskych Revucach, trzeba było zastosować wariant ''B'' czyli wizytę w ich firmowej knajpie.

    Ta mieści się praktycznie w samym centrum Ruzomberku, do którego dojście z dworca kolejowego i autobusowego zajmuje niecałe 10 minut.
    Umiejscowiony jest w niewielkiej kamienicy, typowej dla zabudowy słowackich miasteczek.
    Wnętrze składa się z dwóch sal. Wystrój można by w skrócie ocenić jako : drewno- cegła. Pasuje dla posiedzeń przy kuflu jak znalazł.

    Z kija mają praktycznie wszystkie aktualnie warzone piwa z browaru Cierny Kamen, oraz zawsze jakieś gościnne.
    Trafiłem na takie miejscowe:
    Kamen 11*, Leziak. 1.45/2.10 € za 0,3 i 0,5l
    Baba Jaga 12*, APA, 2.70€
    Datel Z Marsu 14*, AIPA, 2.70€
    Matkov Rocnik 14*, Marzen, 2.30€
    Antipes 18*, Double IPA, 2.80€. Te pojedyncze ceny są za pojemność szkła - 0,4l

    Większość piw można też zakupić na miejscu w litrowych petkach, z dedykowanymi etykietkami.

    Ważnym elementem działalności lokalu jest jedzenie. Oferuje się w porze obiadowej zestawy dnia i to całkiem smaczne jak się o tym przekonałem osobiście.
    W późniejszym czasie można skorzystać z karty, która nie jest przesadnie długa.
    Pozycje raczej tak bardziej w przekąskowym kierunku. Ceny należą do wyższych.
    Tak sobie wspomniałem niedawne wizyty na Słowacji, gdy może nie w Bratysławie, ale w mniejszych miastach można było taki zestaw obiadowy dnia bez problemu kupić za mniej niż 4€, teraz to już kręci się koło siedmiu a czasem i więcej.. Ceny na Słowacji rosną jak szalone.

    Obsługa szybka i konkretna, jedzenie jak i piwo dobre.
    Warto wpaść.
    Otwarte:
    Pon.- Czw. 11.00 - 22.00. Pt 11.00 - 24.00, Sob 17.00 - 24.00 Nd zamknięte.

    na fotkach:
    1. Kamienica w której mieści się restauracja.
    2. Leziak Kamen11*, w towarzystwie dania dnia.
    3. Zestaw miejscowych piw w petkach.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎